Aktualnościbądź na bieżąco

Klub Owieczki Magdykonkursy i zabawy

Dla Rodzicówpraktyczne porady

Dla Księży i Katechetówna ciekawe lekcje

Archiwumprzejrzyj, poczytaj

Prenumeratanaszego pisma

O nas / kontaktnapisz do nas

Dlaczego warto prenumerować Mały Przewodnik Katolicki?

Tylko bezpieczne treści

Przygotowanie dzieci do świadomego uczestnictwa we Mszy Świętej

Wprowadzenie w okresy liturgiczne

Katecheza biblijna

Nauka czytania ze zrozumieniem

Pomoc dla dzieci w rozumieniu swoich emocji

Komiks z owieczką Magdą

Łamigłówki i ciekawostki

Zamawiając prenumeratę Małego Przewodnika Katolickiego zyskujesz:

Darmową przesyłkę

Dodatki w cenie prenumeraty

Książkę gratis

Zamów prenumeratę roczną

Zamów prenumeratę półroczną

Kontakt w sprawie prenumeraty:

Małgorzata Kryszkowska
tel. 61 659 37 57  (w godzinach od 8:00 do 16:00)
sprzedaz@swietywojciech.pl
 

Temat numeru   Gdy św. Roch czuwa nie grozi nam zguba!

Jest taki święty, który szczególnie zajmuje się osobami chorymi na zakaźne choroby. Ten święty uczy nas wielu ważnych rzeczy. Szczególnie teraz przypominamy sobie o nim, ponieważ potrzebujemy jego pomocy. Tym świętym jest św. Roch, który żył w XIII wieku i już od tamtego czasu niemal „specjalizuje się” w chorobach zakaźnych. Czyli dokładnie wie, w jaki sposób rozprawić się z każdą chorobą zakaźną, której czasami obawiają się nie tylko chorzy, ale i nawet lekarze. Dlatego gdy środki medyczne zawodzą, ludzie proszą o pomoc św. Rocha.

Kiedy porozmawiacie z waszymi rodzicami lub dziadkami, usłyszycie na pewno takie zdanie, że jeśli ktoś coś trudnego przeżył, to w tej sprawie na pewno zrozumie innych, którzy przeżywają to samo.
I tak było ze św. Rochem. Ale zacznijmy od początku.
Święty Roch był z pochodzenia Francuzem. Miał zamożnych rodziców, dlatego można powiedzieć, że i on był bogaty. Jednak kiedy miał 20 lat, jego rodzice zmarli. Długo zastanawiał się, co zrobić z majątkiem, który mu zostawili. Ostatecznie postanowił sprzedać majątek i wyruszyć w pielgrzymce do Rzymu, miasta apostołów świętych Piotra i Pawła. Jak postanowił, tak zrobił.
A że dawniej podróż wyglądała zupełnie inaczej niż dziś, to św. Roch nie wsiadł do auta, pociągu ani samolotu, ale wyruszył tam jak przystało na prawdziwego pielgrzyma: na własnych nogach...

Ta historia dopiero sie rozpoczęła. Koniecznie przeczytajcie ją całą. Znajdziecie ją w wakacyjnym numerze "Małego Przewodnika". Tam też dowiecie się m.in.: dlaczego pies jest natychmiast kojarzony ze św. Rochem i z jakiego powodu 16 sierpnia zwierzęta prowadzi się pod kościoły, którym patronuje św. Roch.

List redaktor naczelnej

Kiedy św. Roch spojrzy z nieba choroby zakaźne uciekają jak trzeba!

........

Co za szczęście!

Na pewno macie wiele pomysłów, jak je spędzić i co zrobić, by były wyjątkowe i niezapomniane. Owieczka Magda też dużo myślała, co zrobić, byście byli podczas tych wakacji szczęśliwi, a przede wszystkim bezpieczni i zdrowi. I wymyśliła! Poprosiła o pomoc św. Rocha, którego bardzo się boją wszystkie wirusy, bakterie, a tym samym choroby zakaźne.


Mówi się, że kiedy św. Roch spojrzy z nieba, choroby zakaźne uciekają jak trzeba. I coś w tym naprawdę jest. Zresztą, przeczytajcie temat numeru i wszystko się wyjaśni.


Powiem Wam w sekrecie, że św. Roch bardzo się ucieszył z propozycji Owieczki Magdy. I obiecał, że  szczególnie będzie czuwał nad Wami, naszymi Czytelnikami i nad Waszymi rodzinami. I jak przystało na prawdziwego pielgrzyma, postanowił wyruszyć z Wami na wakacyjne szlaki. Uwaga, będzie szedł z Wami krok w krok. Może od czasu do czasu, jako jego znak rozpoznawczy spotkacie na swojej drodze psa… To charakterystyczny znak obecności św. Rocha. Dlaczego? Dowiecie się tego z tematu numeru!

W wakacyjnym prezencie dołączamy książkę, która pomoże Wam zadbać o zdrowie. Oczywiście przy pomocy św. Rocha.
Jest też kolejny plakat z serii Zwierzęta biblijne. Tym razem przypływa do was wieloryb.

Cudownych i bezpiecznych wakacji życzy Wam redakcja „Małego Przewodnika Katolickiego” .