Ogłoszenia parafialne

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Jest to zaproszenie dla nas katolików abyśmy zrozumieli, że bycie misjonarzem i wspieranie Misji jest najpiękniejszym znakiem naszej miłości do Jezusa i Jego Kościoła. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy. Po Mszy Św możemy wysłać SMS o treści Misje na numer 72 032 / 3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.                                                                                                                                                                                                                            4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17 30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz.9.15 Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14-tu stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.                                                                                                                    5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 30 marca w sobotę Nauki wygłosi dla nas Ks Marek . Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej w dziale Warto zobaczyć                                                                                                                       6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 18.00     

7 Drogę krzyżową w pìątęk za tydzień poprowadzi Odnowa w Duchu Św , za dwa tygodnie / 29.03/ Akcja Katolicka a w piątek 5 kwietnia Kościół Domowy ,ostatnią Drogę Krzyżową 12 kwietnia na zewnątrz do sióstr w Łbiskach poprowadzą wszystkie małe wspólnoty .

8. Dzisiaj spotkanie rodziców dzieci komunijnych i rodziców młodzieży bierzmowanej. Na spotkania przychodzi około 100% rodziców dzieci komunijnych a rodziców młodzieży bierzmowanej około 20 % Ostatnio mój kolega opowiadał mi o niesamowitym zaangażowaniu rodziców dzieci które są przygotowane do sakramentów św w domu przez rodziców. Ta praca to codzienny trud a nie tylko raz w miesiącu ale codzienny trud ,wychowanie, modlitwa , rozmowa.. I Komunia tych dzieci będzie normalnie w niedziele bez żadnych stroju i bez hucznych przyjęć. Jezus ma być najważniejszy a nie jakieś dodatki czy prezenty.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy Goscia, Niedziele , Idziemy , Rycerza Niepokalanej, Jezus i TY.Miłucie si

10.Prosimy o pomoc w zebraniu ofiar na kwiaty i dekoracje grobu Pana Jezusa.

11. Zapowiedź  przedmałżeńska: Dawid Szczepański kawaler z Kraszewa par Sw Trójcy  i Kinga Kłebek panna z Wólki Kozodawskiej par Jazgarzew zapowiedźć pierwsza

12. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.                                

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: 19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.                    

11/ Modlitwa za misje parafialnezaraz po ogłoszeniach /                                                                                                       

Najukochańszy Panie nasz, Jezu Chryste, który nas odkupiłeś ceną przenajświętszej Krwi swojej, ogarnij miłosiernym wzrokiem biedną ludzkość, która w znacznej części jest jeszcze pogrążona w mrokach niewiary. Spraw, by cała ludzkość zajaśniała światłem prawdy. Poślij do nas Panie apostołów Twojej Ewangelii, wspomagaj ich żarliwość, aby nie znający Chrystusa dostrzegli Jego miłość i za ich pośrednictwem weszli do Chrystusowej owczarni. Wspomagaj wysiłki wszystkich misjonarzy i, niech ta służba prowadzi do prawdy i miłości. Oświeć błądzących i sprowadź ich do przystani prawdy i jedności. Darz naszych misjonarzy zdrowiem, optymizmem i wiarą w sens poświęcenia i ofiary. Upadającym pod ciężarem krzyża daj moc do ochotnej i wielkodusznej służby. Pomagaj wszystkim pracownikom. Niech wielkim wysiłkiem kapłanów i świeckich rośnie Twój Kościół, wielki świadek Twego Odkupienia. Amen. Św Rochu i Św Wawrzyńcze patronowie naszej parafii módlcie się za nami

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

KEP: Opracowanie dot. zgłoszeń przypadków wykorzystania seksualnego małoletnich

382 zgłoszenia przypadków wykorzystywania seksualnego małoletnich, w tym 198 dotyczyło osób poniżej 15 roku życia, a 184 powyżej 15 roku życia; zgłoszone przypadki obejmują czas od 1 stycznia 1990 r. do 30 czerwca 2018 r. – wynika z danych, które otrzymał Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski od wszystkich diecezji i zakonów. Zostały one opracowane przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego i Centrum Ochrony Dziecka

KAI

DODANE 14.03.2019 14:39

Łączna liczba ofiar we wszystkich (również niepotwierdzonych) przypadkach poniżej 15 roku życia wynosiła 345. Natomiast powyżej 15 roku życia – 280. Wśród ofiar, we wszystkich zgłoszonych przypadkach łącznie małoletni płci męskiej stanowili 58,4 proc., natomiast małoletni płci żeńskiej 41,6 proc.

Spośród wszystkich przypadków, względem których udało się̨ ustalić́ stan procesu kanonicznego (94,8 proc. wszystkich zgłoszonych przypadków), 74,6 proc było już zakończonych, zaś 25,4 proc. było jeszcze w toku.

Spośród zakończonych spraw wydaleniem ze stanu duchownego skutkowało 25,2 proc. postępowań. Inne kary (suspensa, upomnienie kanoniczne, zakaz pracy z małoletnimi, pozbawienie urzędu, ograniczenie posługi albo zakaz wystąpień publicznych) stanowiły 40,3 proc.

Sprawy zakończone innymi skutkami (nałożenie pokuty, przeniesienie na inną parafię, przeniesienie poza duszpasterstwo parafialne, do domu emeryta albo domu chorych księży, terapia, samowolne opuszczenie diecezji) stanowiły 11,5 proc., zaś zakończone umorzeniem postępowania (ze względu na śmierć osoby oskarżanej, samobójstwo lub brak wystarczających dowodów, zły stan zdrowia) stanowiły 12,6 proc.

W 10,4 proc. przypadków postępowanie zakończyło się uniewinnieniem oskarżonego.Przypadki zgłaszane były najczęściej przez osoby poszkodowane (41,6 proc.) lub ich bliskich (20,9 proc.). W 5,8 proc. wiedza pochodziła od organów państwa, a w 5,2 proc. przypadków z mediów.

Osoby z parafii, czyli zarówno duchowni z parafii jak i świeccy zgłosili 5,2 proc. przypadków. Wiedza o 14,9 proc. przypadków pochodziła z innego źródła, takiego jak: dyrektor szkoły, pedagog, wychowawcy, opiekunowie dzieci oraz znajomi poszkodowanych, współbracia (w zakonach), klerycy, inni kapłani.

Pełne opracowanie nt. zgłoszeń przypadków wykorzystywania małoletnich opublikował na swoim profilu TT @EpiskopatNews. Do pobrania także u nas.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17.30 , dla dzieci o godz. 18.00. Gorzkie żale w niedziele o godz.9.15

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz.18.00  Nasz Pasterz Ks Kard Kazimierz Nycz zaprasza nas:

Drodzy Diecezjanie, w środę, 13 marca br., będziemy obchodzili Święto Papieskie z racji 6. rocznicy wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. Jednocześnie będziemy dziękowali Panu Bogu za 100-lecie przywrócenia relacji dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską i 100-lecie pierwszego posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski.

Tego dnia w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.

Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, zapraszam księży diecezjalnych i zakonnych, osoby życia konsekrowanego, dzieci i młodzież, ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne do Świątyni Opatrzności Bożej na wspólne dziękczynienie 13 marca na godz. 17.30.

Wszystkim z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawsk
i

5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w sobotę 30 marca. Nauki wygłosi dla nas Ks Dr Marek Sędek główny Moderator Ruchu Światło Życie z Krościenka.

6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego , Niedziele , Idziemy , Miłujcie się ,Rycerza Niepokalanej , Chit –Chrystus i Ty Bardzo prosimy o korzystanie z naszej strony internetowej Jest tam możliwość czytania Książki „Wiedza krzyża Edyty Stein „  i książki Ks F. Blachnickiego „W świetle ŁASKI „  możemy to znaleźć w dziale Galeria –WARTO ZOBACZYĆ

 

10. Zapowiedzi przedmałżeńskie :Artur -Bartłomiej Wieczorek kawaler ze Szczyrku par Sw Jakuba Ap. i  Anna Jasińska panna z Bogatek pat Sw Rocha w Jazgarzewie  zapowiedź druga.

8. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

9. Dzisiaj po Mszy św o godz 9.15 spotkanie młodzieży z klas VIII i III Gimnazjalnych

 

ŚRODA POPIELCOWA 6 marca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

1. Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania do Świąt Paschalnych. Pomocne niech będą nam uczynki pokutne, do których wzywa nas sam Chrystus: post, modlitwa i jałmużna. Włączmy nasze osobiste modlitwy w przeżywane w Kościele dni modlitwy o ducha pokuty.

2. Msze Święte dzisiaj o godz 9.15 , godz.11.00 w Pęcherach o godz .14.00 w Łbiskach i o godz 17.00, 18.00 i 19.30 w naszej świątyni.

3. Przypominamy wiernym, że pokutny charakter dzisiejszego dnia wyraża się w obrzędzie posypania głów popiołem. Jednocześnie wszystkich wiernych od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia obowiązuje także post ścisły, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

4. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Kościoła. Przez cały ten okres Kościół powstrzymuje się od odmawiania hymnu „Chwała na wysokości Bogu” oraz śpiewu „Alleluja”.

5. Niech pomocnym w okresie pokuty i nawrócenia będzie nam rozważanie męki naszego Pana podczas Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.30 i 18.30 oraz Gorzkich żali w niedziele o godz. 9.15

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 marca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy. Jest to dzień ekspiacji za grzechy pijaństwa i wszelkie grzeszne nałogi. Zachęcamy do modlitwy za wszystkich Polaków aby byli odpowiedzialni za Ojczyznę i wypełniali zadania Narodowego Programu Trzeźwości

2. Przypominamy, że dzisiaj w niedzielę, 3 marca , przypada 12. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. W kościołach i kaplicach we Mszy głównej o godz 9,15 po modlitwie po Komunii św  odśpiewamy hymn dziękczynny Ciebie Boga wysławiamy za posługę Księdza Kardynała. Natomiast jutro w poniedziałek      4 marca 2019 roku, w dniu imienin Pasterza naszej Archidiecezji zapraszamy na  Msze św w Jego intencji o godz 18.00.

3. Modlitwa o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych o godz. 18.00

4. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz.9.15 , zapraszamy dzieci i rodziców o godz 17.00, o godz 18.00 i 19.30 dorosłych i młodzież. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

5. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się 30 marca które poprowadzi Ks dr. Marek Sędek , główny moderator Ruchu Światło Zycie z Krościenka.

6. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy dzieci o godz. 17.30 , dorosłych po Mszy św o godz 18.00 , w najbliższy piątek na drodze krzyżowej będziemy modlić się i przepraszać Boga za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i za grzechy pijaństwa.

7. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali po Mszy św o godz 9.15

8. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej. O godz 18.00.

9. Dziękujmy za nocna ADORACJE i wieczór uwielbienia z piątku na sobotę Dziękujemy za dzisiejsze dodatkowe ofiary na ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać .

10. Zapowiedzi przedmałżeńskie : Artur -Bartłomiej Wieczorek kawaler ze Szczyrku par Sw Jakuba Ap. i  Anna Jasińska panna z Bogatek pat Sw Rocha w Jazgarzewie  zapowiedź pierwsza.

11.Dzisiaj po Mszy sw o godz 9.15 zapraszamy na adoracje i procesje

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. .. Przypomnienie  dziwnej edukacji w szkole i polityce „  "  w Gosciu jest artykół "Tolerancja czy promocja ?  Adekwatna i angażujaca edukacja antydyskryminacyjna  i seksualna w szkołach patronat nad paradą równości  specjalni nauczyciele  i pedagodzy wspierający uczniow którzy odkrywają w sobie inne skłonnosci ... chodzi o promowanie  zachowań seksualnych niezgodnych z katolicka moralnością"....Gość 

13.Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM dn. 4 III – św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.

//////////////////////////////////////////////////

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 lutego 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

2.Dzisiaj chcemy podziękować wszystkim rodzinom które przyjmowały nas po kolędzie .Odwiedziliśmy około 1400 rodzin. /tyle rozdaliśmy kalendarzy/.Spotkaliśmy się z bardzo życzliwym słowem i gościnnością. Wiele rodzin czekało na nas z wielką cierpliwością. Jeden pan powiedział mi , że jego rodzina czekała dwa dni na kapłana ale byliśmy jeszcze gotowi czekać wiele godzin aby tylko ksiądz pobłogosławił naszą rodzinę i nowy dom. Pomyślałem sobie ,że jeszcze jest wiele rodziny w parafii które wierzą w sens chodzenia kapłana po kolędzie. Za to też jesteśmy wdzięczni Bogu i tym wszystkim którzy nas przyjmowali Jednym z większych problemów dla wielu ludzi dzisiaj jest problem spotkania z drugim człowiekiem . Często żyjemy obok siebie i nie rozmawiamy ze sobą.. Nasze rodziny i sąsiedzi potrzebują spotkania , tak samo i pasterze chcą się spotkać z nami w rodzinie przy jednym stole. Pamiętam taką sytuacje w jednym domu kiedy dziecko pytało mamusi -czy ksiądz dzisiaj będzie u nas nocował. Dało mi to dużo do myślenia , przede wszystkim pomyślałem ,że w parafii mam rodzinę, wiele rodzin i mogę na nich liczyć …… Kolęda była okazją aby się spotkać i ze sobą porozmawiać , w wielu rodzinach nam to się udało i chwała Bogu. . Przepraszamy też za pośpiech i brak czasu w niektórych dniach kolędy . Jednym z problemów naszej parafii są duże odległości i parafianie chodzą tam gdzie jest im wygodniej i bliżej , wiele rodzin nie utożsamia się ze swoją parafia w Jazgarzewie. To trwa nieraz całymi już latami. Warto sobie uświadomić , że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem i za utrzymanie naszej świątyni. Wiele jest problemów naszych parafian , trudno jest o nich nam mówić ale warto powiedzieć o rozwodach i związkach niesakramentalnych . Dużo jest małżeństw bez żadnego ślubu albo związków narzeczonych przed ślubem którzy mieszkają razem ale nie mają zamiaru wziąć ślubu kościelnego Ten problem się powiększa i z roku na rok jest coraz gorzej. Jest to niezgodne z nauką naszego kościoła i moralnością chrześcijańską. Jeszcze raz dziękujemy za serdeczne spotkanie w czasie kolędy i wszelkie rozmowy i poczęstunki .Dziękujemy za wszelkie ofiary serca i pomoc w związku z remontem dachu naszej świątyni. Średnio każda rodzina złożyła na ofiarę okolo 70 zł. W tym roku ofiary były trochę większe. Za każdą ofiarę i zrozumienie składamy Bóg zapłać.

3 W Watykanie rozpoczęły się dni szczytu poświęconego ochronie nieletnich. , głównym tematem obrad jest kolegialność. Punktem wyjścia do dyskusji są zawsze referaty .Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy, w czasie której proszono Boga o dar życia w prawdzie, bez hipokryzji. Uczestnicy szczytu wysłuchali także bardzo wzruszającego świadectwa. „Kiedy stałem się ofiarą nadużycia ze strony kapłana, moja matka Kościół pozostawiła mnie samego... Wszyscy się odwrócili i czułem się jeszcze bardziej samotny, nie wiedząc, do kogo się zwrócić” – mówiła w swym świadectwie ofiara nadużyć. Po jego wysłuchaniu nastąpiła długa chwila ciszy...."to jest problem kościoła i problem nas kapłanów. Wiele zła i słabości ujawnia się w życiu człowieka jeżeli on nie ma oparcia w swojej wspólnocie . Kapłani też mają obowiązek żyć we wspólnocie i dzielić się swoimi problemami. Jest taki ruch w kościele Św Teresy który modli się za kapłanów i z imienia i nazwiska wspiera różnych kapłanów. Prosimy o modlitwę w tej intencji aby nikt z nas nikogo nie gorszył i nie był przyczyną zgorszenia.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz.18.00 4. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w I piątek w godz.17.00 Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek udamy się z komunia św do osób chorych i niepełno sprawnych o godz 9.00 Nocna Adoracja rozpocznie się w piątek zaraz po Mszy św Wieczór Uwielbienia o godz 22.00 5. Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy w sobotę na Mszę Świętą i Rożaniec o godz.8.00.

6. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz.9.15 adoracja i procesja

7. Dzisiaj spotkanie młodzieży z klas I średnich po Mszy św o godz 9.15

8. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

9. Caritas prosi  nas dzisiaj o pomoc w organizowaniu obiadow dla dzieci w szkole w Jazgarzewie.

10. Dzisiaj 24.02 po Mszy sw o godz 18.00 Akcja Katolicka  zaprasza na Fim Bog nie umarł druga część.Jest to pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najwazniejsze pytania o istnieniu Boga oraz o wolnośc sumienia. Druga częśc filmu porusza serca. Warto zobaczyć ten film aby mieć odwagę bronić swojej wiary.

10. Pierwsza nauka dla narzeczonych dzisiaj o godz 16.30

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii, oraz przy wyjściu głównym z kościoła.

12. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

 

 

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 lutego 2019

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy. 2. Kard. Kazimierz Nycz w dniach 12-17 lutego bierze udział w zebraniu plenarnym Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, która zajmuje się m.in. sprawami dotyczącymi liturgii •Obecnie w skład Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wchodzi 21 kardynałów i 19 biskupów…Zapytany przed wyjazdem jaki będzie jego głos na najbliższym posiedzeniu w Watykanie odpowiedział: – Ważne jest, aby byłą , permanentna formację wszystkich uczestników liturgii – przede wszystkim Eucharystii, ale także innych sakramentów i roku liturgicznego – “Aby liturgia mogła pełnić swą formacyjną i przemieniającą funkcję potrzeba, aby duszpasterzy i świeckich przygotowano do rozumienia jej sensu i symbolicznego języka, włączając w to sztukę, śpiew i muzykę, które służą sprawowaniu liturgii, a także milczenie. . Chórzyści którzy brali udział ostatnio w koncercie chórów w Zalesiu Dolnym słyszeli słowa Ks Infułata Sikorskiego który mówił o pięknym śpiewie w czasie Mszy św ale tez powiedział ważne słowa , ze najpiękniejszym śpiewem w czasie liturgii jest też cisza i milczenie./słuchanie/ Pomału będziemy to wprowadzać nie tylko w niedziele ale i w tygodniu.

2. Odpowiadając na zachętę dzisiejszego słowa Bożego, zapraszamy kolejnych wolontariuszy pragnących zaangażować się w prace Parafialnego Zespołu Caritas.

4. Po zimowej przerwie powracamy do stałego porządku spotkań grup duszpasterskich dzieci i młodzieży. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się w soboty o godz. 10.00 Schola dziecięca ma swoje spotkanie w każdą niedziele pól godziny przed Mszą sw o godz.10.30

5 Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy sw o godz. 18.00

6. Dzisiaj spotkanie rodziców będzie poświęcone BIBLII. Spotkanie Poprowadzi pani prof.z naszej parafii pani Iwona Brzeska Na spotkanie zapraszamy nie tylko rodziców młodzieży bierzmowanej czy rodziców dzieci komunijnych ale tez wszystkich chętnych Temat bardzo ważny . Dlaczego warto jest czytać czy studiować Pismo św ?

7. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

7.a Za tydzień w niedziele 24 lutego rozpoczęcie nauk dla narzeczinych o godz 16.30 na nowej plebanii.

8. We wtorek kończymy juz koledę >dzisija  17.02 ./kolęda  Niedziela / wyjątkowo/ od 15.00-ul. Leśna po lewej str. idąc od kościoła
18.02 poniedziałek . od 16.00 ul.Główna w Jazgarzewie od ronda  do kościoła.
NA ZAPROSZENIE KOLĘDA WE WTOREK 19 lutego od godz.9.00 do 16.00  lub od godz 19.00 do 21.00 na tcl. 602 108 026 Parafia św. Rocha ul. Główna 2 05-502 Jazgarzew Mail: roch@warszawa.opoka.org.pl Telefon (22) 756 76 41                                         

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy przy wyjściu głównym z kościoła. Ukazał się pierwszy numer listu DZIĘKUJE z centrum Opatrzności Bożej z Wilanowa --prosimy o zainteresowanie się wyposażeniem świątyni Opatrzności Bożej

10. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy nam i wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,

23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.

 

"Rozumieć znaczenie i symboliczny język liturgii"

“Aby liturgia mogła pełnić swą formacyjną i przemieniającą funkcję potrzeba, aby duszpasterzy i świeckich przygotowano do rozumienia jej sensu i symbolicznego języka, włączając w to sztukę, śpiew i muzykę, które służą sprawowaniu liturgii, a także milczenie. Sam Katechizm Kościoła Katolickiego posługuje się drogą mistagogiczną, by wyjaśnić liturgię, doceniając jej modlitwy i znaki. Mistagogia: oto właściwy sposób na wniknięcie w tajemnicę liturgii, w żywe spotkanie z Panem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. w naszej parafii ”narazie chcemy wprowadzać  chwile ciszy w każdej Mszy św zaraz po komunii św./  /              /////

Zapytany przed wyjazdem jaki będzie jego głos na najbliższym posiedzeniu w Watykanie odpowiedział: – Ważne jest, by przez ciągłą, permanentną formację wszystkich uczestników liturgii – przede wszystkim Eucharystii, ale także innych sakramentów i roku liturgicznego – sprawiać, żeby liturgia była przeżywana głęboko w wierze, głęboko teologicznie a równocześnie pięknie. Wówczas nie będzie grozić jej skostnienie czy spowszednienie. A żeby liturgia była przeżywana głęboko muszą być ciągle formowani jej uczestnicy i to zarówno po jednej jak i po drugiej stronie ołtarza – uważa kard. Nycz.

Zdaniem metropolity warszawskiego bezpośrednio po lutowych obradach kongregacji nie należy się spodziewać jakiegoś nowego dokumentu kościelnego. Zwykle jeśli kongregacja pracuje nad jakimś dokumentem, jest on przedmiotem debaty, a następnie konsultacji w innych kongregacjach czy konferencjach episkopatów.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 lutego 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem. Unikajmy dewocji i bezmyślności.

2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz 9.15 Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. Bardzo prosimy kierowców i nie tylko kierowców aby pomogli chorym i niepełnosprawnym dotrzeć do kościoła jutro na godz 9.15 Papież na Dzień chorego napisa " Każdy człowiek jest biedny, potrzebujący i ubogi. Kiedy rodzimy się, aby żyć, potrzebujemy opieki naszych rodziców. Stąd w żadnej fazie i na żadnym etapie życia nikt z nas nie jest w stanie całkowicie uwolnić się od potrzeby i pomocy innych, nie jest też nigdy w stanie przezwyciężyć granicy bezsilności przed kimś lub przed czymś. To jest ten stan, który charakteryzuje nasze bycie „stworzeniami”. Uczciwe uznanie tej prawdy zachęca nas do pozostawania pokornymi i do praktykowania z odwagą solidarności jako cnoty nieodzownej dla istnienia....Święta Matka Teresa pomaga nam zrozumieć, że jedynym kryterium działania musi być bezinteresowna miłość wobec wszystkich, bez względu na język, kulturę, grupę etniczną czy religię. Jej przykład nadal prowadzi nas do poszerzania horyzontów radości i nadziei dla ludzkości potrzebującej zrozumienia i czułości; zwłaszcza dla tych, którzy cierpią.

3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

4. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach. Pierwsza nauka dla narzeczonych w naszej parafii będzie 24 lutego w niedziele o godz 16.30 na nowej plebanii.

5 Dzisiaj chcemy przypomnieć ,że w naszej parafii w każdą środę o godz 18.00 rozpoczyna się spotkanie nowej grupy modlitewnej. Jesteśmy zaproszeni wszyscy na takie modlitewne spotkania aby doświadczyć mocy Ducha świętego i Jego miłości./…posłuchajmy zaproszenia/

6. W najbliższą środę 13 lutego Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach  rocznych o godz 17.00 a Msza św o godz 18.00

7 Rodziców zapraszamy za tydzień 17 lutego  na spotkanie przed bierzmowaniem/ 9.15/  i przed I Komunia św /11.45/. Spotkanie poprowadzi pani profesor która mieszka na terenie naszej parafii i zajmuje  się  Biblią . Jak należy czytać Pismo św i dlaczego ? Temat  ciagle b. aktualny. Dzisiaj  nie ma spotkania dla  młodzeiży przed bierzmowaniem. Pierwsze spotkanie dla klas średnich za dwa tygodnie 24 lutego.

8.W najbliższym czasie mamy rozpocząć prace w naszej światyni w związku z wymianą całej elektryki , dlatego prosimy tych parafian i naszych milych gości  którzy prowadzą firmy aby pomogli nam w przeprowadzeniu tych prac przy odliczeniu 1%  podatku na cele kultu religijnego naszej parafii.

9.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy przy wyjściu głównym z kościoła. Najmłodszym czytelnikom polecamy Małego Gościa Niedzielnego i Małego Rycerza Niepokalanej

Plan kolędy w tym tygodniu :

 11.02.Poniedziałek .od 15.00 Łbiska-ul.B.Chrobrego-tylko prawa str.idąc od Jazgarzewa,ul. 15 sierpnia, ul.Piastowska-, ul.Królowej Bony, ul.Żeligowskiego- , _ul.Zyg. Starego i Wł. Łokietka po prawej str. oraz ul.Zygmunta III Wazy
12.02 wtorek .od godz 15.00 Jazgarzew-ul.Szkolna nr nieparzys.,ul.Ruciana,ul.Przebiśniegów, ul.Runa Leśnego
13 02 środa Jazgarzew- ul.Szkolna wszystkie nr parzyste od g 15.00
14.02 czwartek od 15.00 Jazgarzew-ul.Górna i Wólka Pecherska
15.02 piątek .od 15.00 Jazgarzew-ul.Główna-w kierunku Bogatek,ul.Błękitna,ul.Rajska, ul.Pasikoników
16.02 sobota .od 9.30 Jazgarzew-ul. Leśna- wszystkie nr tylko po prawej str. idąc od kościoła ul.Gajowa, ul.Amarantowa                                                                                    

17.02 ./kolęda  Niedziela / wyjątkowo/ od 14.00-ul. Leśna po lewej str. idąc od kościoła
18.02 poniedziałek . od 16.00 ul.Główna w Jazgarzewie do kościoła zakończenie kolędy/
NA ZAPROSZENIE WE WTOREK 19 lutego od godz.9.00 do 16.00  lub od godz 19.00 do 21.00 na tcl. 602 108 026 Parafia św. Rocha
ul. Główna 2 05-502 Jazgarzew Mail: roch@warszawa.opoka.org.pl Telefon (22) 756 76 41                                                                                                                                   

7. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

8. W tym roku  Pan Bóg powołał do wieczności sp  Andrzeja Kucharskiego, Wladysława Domowicza ,Mariannę Bylińską , Wlodzimierza Żołnierek, Mariana Trzcinskiego ,Witolda Kowalskiego, Krystynę  Janczewską,  Halinę Kostecką ,  Genowefę Kornet, Barbarę Stawicką , Jana Kawkę , Cecylię Palacz,  Krzysztofa Macieja, Zenobie Ziemnicką  , Bożenę Bombik,  Ewe Potyrało .Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,

14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

 

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 lutego 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Zapraszamy na modlitwę , uwielbienie i procesje po Mszy Świętej o godz.9.15 Dziękujemy wszystkim parafianom i naszym  siotrom z Łbisk , wszystkim którzy trwali w tym tygodniu na adoracji nocnej i modlitwie uwielbienia . Był to czas modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej o godz. 18.00 pobłogosławimy chleb i wodę.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy sw o godz. 18.00 Pamiętajmy o tych którzy chorują w naszej parafii i nie mogą przychodzić na nasze spotkania

4. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

5. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz.9.15.Prosimy o przywiezienie wszystkich chorych i niepełnosprawnych na Msze św  11 lutego o godz 9.15

6. W nasze parafii powstał grupa dla MAM. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godz 10.00 na Starej Plebanii. Serdecznie zapraszamy. Jutro 4.02. odbędzie się o o godz 10.00 spotkanie z psychologiem nt „Jak motywować dzieci do podejmowania obowiązków i innych działań" Psycholog p. Anna Krzyczkowska współpracuje z duszpasterstwem Nowej Ewangelizacji przy zgromadzeniu zakonnym o. Pallotynów.

PLAN KOLĘDY W TYM TYGODNIU

04.02 poniedziałek od 15.00 Jesówka i ul Źródlana,ul.Blasku Księżyca, ul.Czapli,ul.Dzikich Gęsi, ul.Niedzwiedzia, ul.Leśnych Malin ul.Orlika,ul.Ptasia,ul.Zimorodka, ul.Konika Polnego, ul.Leśnej Polany, ul.Lisia
05.02 wtorek .od 15.00 Wólka Kozodawska-ul.Zielonej Łąk, ul.Dzikie Pola ul.Bociana Białego, ul.Białej Róży, i wszystkie nowe ulice
06.02 środa .od 16.00 Wólka Kozodawska-ul.Czarodziejska,
ul.Bukietowa,ul.Polnych Kwiatów ,ul.Bajkowych Domków, ul.Wichrowa.,
07.02 czwartek od 16.00 ul.Herbacianej Róży, ul.Zaciszna, ul.Bukietowa, ul.Rajskich Ogrodów, ul.Szparagowa
08.02 piątek.od 15.00 Wólka Kozodawska- ul.Porannej Rosy, ul.Rajskich Ogrodów, ul Szczęśliwa
09.02 sobota .od 9.30 Łbiska- ul Bolesława Chrobrego--tylko lewa strona idąc od kościoła ul. Zyg.Starego,ul.Wł. Jagiełły, ul.Królowej Marysieńki, ul.H.Walezego, ul.Zyg.Starego, ul.Wł. Łokietka po lewej stronie

7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary które przeznaczymy na ogrzewanie naszej światyni .Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Pamiętajmy kto czyta naszą prasę ten nie błądzi

9. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

10. W minionym tygodniu w czwartek 31.01 Pan Bóg powołał do wieczności śp p Cecylie Palacz Była bardzo blisko parafii , codziennie przez wiele lat przychodziła na Mszę św pieszo z Gołkowa , należała do Kółka Żywego Różańca które przez wiele lat gromadziło się w jej mieszkaniu na ul Wenedów. Pani Celinka nie tylko się modliła ale też wspierała swoimi ofiarami naszą świątynie , Ta świątynia była dla niej bardzo ważna i część swojej emerytury odkładała na odnowę tej świątyni , zaczęła też odnawiać ołtarz Matki Bożej Częstochowskie , zasponsorowała dwa witraże. Była bardzo skromna , nie miała wiele ale należała  do pierwszych najbardziej ofiarnych parafian. Jedocześnie wspierała kapłanów modlitwą, nie powiedziała ani jednego złego słowa o swoich kapłanach. Podziwiałem jej modlitwę i miłość do Kościoła . W tych dniach dziękujemy Bogu za jej  życie i poświęcenie  , kierujemy  słowa wdzięczności i naszej modlitwy. Prosimy Boga aby obdarzył ją swoją miłością i pokojem a Matka Najświętsza której ona tak pięknie służyła wypraszała jej u swego Syna Jezusa Chrystusa  wieczny pokój.  Pogrzeb p. Celinki będzie we wtorek 5 lutego o godz 10.30 zapraszamy wszystkich parafian.

11.W tym tygodniu patronuą nam:

5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,

6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

 

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 stycznia 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty. Słowa p. Franciszka z Panamy Zadajemy sobie pytanie: Co nas utrzymuje w jedności? Dlaczego jesteśmy zjednoczeni? Co nas pobudza do spotkania? Pewność wypływająca ze świadomości, że zostaliśmy umiłowani serdeczną miłością, której nie chcemy i nie możemy przemilczeć, a która wzywa nas, abyśmy odpowiedzieli w ten sam sposób: miłością. To miłość Chrystusa nas przynagla „       

2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.                                                                                                                                       

3. Dziękując za dar Eucharystii i kapłaństwa, zgromadzimy się w czwartkowy wieczór na Mszy Świętej o godz.18.00. Naszej modlitwie będzie przyświecała troska o nowe, święte powołanie kapłańskie.                                                                                                  

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz 17.30 do 18.30. Adoracja nocna w piątek rozpocznie się po Mszy św o godz 18.00 Wieczór uwielbienia o godz 22.00 Adoracje kończymy w święto Ofiarowania Pańskiego Matki Bożej Gromnicznej w sobotę Mszą św o godz 9.15  i nabożeństwem Różańcowym   o godz 8.30                                                          

6. Odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w piątek od godz.9.00 Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej. Zapisy na odwiedziny duszpasterskie przyjmujemy telefonicznie .

7. W I sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.15 rano i wieczorem o godz 18.00. RÓŻANIEC W SOBOTE O GODZ 8.30 Blogoławieństwo Gromnic przed Mszą św W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii.                                                                                                                                                     

W tym tygodniu odwiedzimy rodziny po kolędzie :                                                                                                                                       

28.01 poniedziałek . od 15.00 Gołków- ul. 11 Listopada- ul.Kmicica, ul.Główna-- od krzyżówek do torów, ul.Wołodyjowskiego             

29.01 wtorek .od 15.00 Gołków- ul.Wenedów, ul Kirkora, ul.Kordiana, ul. Aliny, ul. Gwalberta                                                                  

30.01 środa .od 15.00 Gołków-ul.Ląkowa-, ul.IV Pułku Ułanów, ul.Jazdy Polskiej i wszystkie nowe ulice                                              

31.01 czwartek od 16.00 Wólka Kozodawska - ul.Pogodna – i ul Gruszek i Jabluszek                                                                                 

01.02 pierwszy piątek , od 15.00 Wólka Kozodawska -, .ulZaciszna, ul. Dworkowa , ul. Krokusowa.                                              WIECZÓR UWIELBIENIA w piątek  o GODZ 22.00                                                                                                                                              

02 02 pierwsza sobota święto Ofiarowania , Matki Bożej Gromnicznej Msza św o 9.15.00 a Różaniec przed Mszą św o godz 8.30

Kolęda w sobotę od 10.30.Wólka Kozodawska - ul.Familijna, ul.Serdeczna ,

DZISIAJ NIE MA SPOTKANIA MLODZIEŻY PRZED BIERZMOWANIEM  Z KLAS I SREDNICH ze względu na ferie zimowe.

8. CARITAS    prosi nas dzisiaj o pomoc w organizowaniu obiadów dla dzieci w naszej szkole  w Jazgarzewie.                                                                                                       

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny , Idziemy , Niedziela i Rycerz Niepokalanej                       

 

10. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

W tym tygodniu patronują nam: 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich, 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich, 2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

/////////////////////////////////////////////---------------------------------------

NIEDZIELA W CIAGU ROKU 20 STYCZNAI 2019

1.Dzisiaj otrzymujemy ważne zapewnienie „Bóg twój tobą się rozraduje. Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana , Królewskim diademem w dłoni twego Boga.” Czy możemy na to jakoś zapracować aby to słowo mogło w nas się wypełnić ? Czy możemy być bezczynni w Kościele i czekający tylko na cud ? Papież Franciszek w ostatnią środę powiedział B. piękne słowa” Bóg cię szuka, nawet jeśli ty Go nie szukasz. Bóg cię kocha, nawet jeśli o Nim zapomniałeś. Bóg dostrzega w tobie pewne piękno, nawet jeśli myślisz, że bezużytecznie roztrwoniłeś wszystkie swoje talenty. Bóg jest nie tylko ojcem, jak matka, która nigdy nie przestaje kochać swojego stworzenia. …… Nigdy nie zapominajcie mówić: „Ojcze!”.                                                                                                                                                                                                                               

2. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata. Zapraszamy do udziału w wieczornym nabożeństwie o jedność chrześcijan sprawowanym o godz. 18.00                            

3. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata. Włączając się duchowo w to niecodzienne wydarzenie, Zapraszamy do specjalnej modlitwy w najbliższą środę o godz.18.00                                                                                                                                                                                                                            

4 W tym tygodniu odwiedzimy po kolędzie rodziny mieszkające:                                                                                                                                21.01 poniedziałek od 15.00 Pęchery-ul. Boczna, ul. Cietrzewia ,ul .Pawlaka                                                                                                                 

22.01 we wtorek .od 15.00 ul. Gołkowska za mleczarnią/za torami
 

23.01 środa .od 15.00 ul. Gołkowska od mleczarni do świetlicy /stara wieś-/lewa i prawa strona.                                                                              

24 .01 czwartek ..od 15.00 Gołków- ul. Gołkowska od świetlicy do krzyżówek do ul Głównej -lewa strona idąc od kościoła i prawa strona.
 

25.01 piatek .od 15.00 od krzyżówek Gołków-ul. Gołkowska,ul.Pod Bateriami, ul. Lipowa
 

26.01 sobota od 09.00 od krzyżówek w kierunku Zalesia Dolnego. ulice boczne Hajduczka- ul.Szaniec,ul.Soroki-3 rodziny, ul Oleńki Bilewiczównej-10 rodzin, ul. Bohuna, ul. Kietlinga , ul. Trylogii i wszystkie ulice nowe.                                                                                            

5. W poniedziałek 21.01 obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek 22.01 Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych wieczornych o godz.18.00 Przypominamy aby starsze osoby czuły się u nas dobrze w rodzinie i miały zapewnioną nie tylko jakąś opiekę ale i naszą obecność.                         

6. Dzisiaj na spotkanie zapraszamy rodziców młodzieży i dzieci .Dzieci komunijne dzisiaj otrzymają pamiątkę I Komunii sw Książeczka do nabożeństwa” Ks Tymoteusza” Rodziców prosimy aby nie wycofywali się z religijnego wychowania swoich dzieci i nie wypisywali zbyt szybko swojego dziecka z katechezy. / to jest uwaga już z kolędy/ to są poważne sprawy związane z całkowita utrata wiary u dziecka.    

6a/ Dzisiaj dziękujemy dzieciom    i rodzicom za dar kolędowania z Gwiazdą betjemską w naszej parafii  z myślą o Papieskich Dziełach Misyjnych Dzieci.-dziękujemy za modlitwę i ofiary

7.Po ostatnich wydarzeniach w Gdańsku módlmy się aby Polacy nie dali się sprowokować do nienawisci  kogokolwiek ale  byli czujni i wrażliwi na wszelką obojętność wobec drugiego człowieka którego życie jest zagrożone.

8. Zmarł nasz parafianin Witold-Edward Kowalski z Woli Gołkowskiej , pogrzeb sp Witolda  we wtorek 22 stycznia o godz 13.00                         

9. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.

W tym tygodniu patronują nam: 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,

24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,

25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,

26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę..

PRASA CZEKA NA STOLIKU PRZY DRZWIACH!

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13 stycznia 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni 14.01 poniedziałek . od 15.00 Robercin- ul. Podskarbińska, ul. Hetmańska, ul. Orzechowa, ul. Wierzbowa ,Motocyklistów,
15.01 wtorek .od 15.00 Wola Gołkowska- ul. Rybna, ul. Błękitnego Motyla, ul. Jemioły, ul. Płaczącej Wierzby , ul. Karolińska,
16.01 środa .od 15.00 Gołków- ul. Zielona ,Wola Gołkowska, ul. Maciejki. ul. Przy Akacjach, ul. Polnej Brzozy, ul. Sielankowa i wszystkie nowe ulice
17.01 czwartek od 15.00 cała ul. Ceramiczna, ul. Ceglana, ul. Małego i Dużego Stawu,
18.01 piątek od 15.00 Grochowa- ul.Zb. Pawlaka, ul Słoneczników
19.01 sobota .od 09.00 Piskórka- ul. Jagodowa, ul. Świerkowa, ul. Główna, ul. Słoneczna, ul. Polna, ul. Akacjowa, ul. Podleśna, ul. Brzozowa, ul. Krótka, ul. Cedrowa, ul. Klonowa, ul. Sosnowa, i wszystkie nowe ulice

3. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa. Włączając się duchowo w to niecodzienne wydarzenie, weźmy udział we wspólnej modlitwie nowej grupy modlitewnej w środę po Mszy św o godz 18.00. W czwartek 17 stycznia zapraszamy na Msze św o godz 18.00

4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę, a także udział w nabożeństwie, które odprawimy o godz 18.00

5. Dzisiaj spotkanie młodzieży z klas VIII i III Gimnazjalnych przed bierzmowaniem po Mszy sw o godz 9.15 , za tydzień spotkanie rodziców młodzieży / po Mszy św o godz 9.15/ i dzieci komunijnych po Mszy św o godz 11.45/ Dzieci komunijne otrzymają kolejna pamiątkę I Komunii św Książeczkę do nabożeństwa.                                          

6.Dzisiaj na Mszy św o godz 11.45 uroczyście  przyjmniemy  w naszej parafii nowy Krąg Kościoła  Domowego. Jest to nowa  grupa małżeństw która  chce pogłębiać swoja wiarę i więzy rodzinne i małżeńskie w duchu oazowym Ruchu Światło Życie. Dzisja też  dziękujemy p. Katarzynie i Sławkowi  za pilotarz  tego kregu ,Ks Szymonowi dziękujemy za  obecnośc w tym kregu i prowadzenie.                                                                                                                                                                                                                                            7. Dzisiaj  po sumie dzieci wraz z rozdzicami wyruszą z Gwaiazdą Betjemską na ulice  naszych wiosek i osiedli  aby wspierac Papieskie Dzieła Misyjne Dziecin. Za ten dar  dzieci  i naszej parafii serdecznie skladamy Bog zapłać. Przyjminijmy naszych kolędników z wiarą i  miłosci.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny , Niedziela , Tygodnik Idziemy , Rycerz Niepokalanej

7. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

W tym tygodniu patronują nam:

17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,

19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

 

OBJAWIENIE PAŃSKIE 6 stycznia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła. W naszej parafii za tydzień w niedziele 13 stycznia wyruszy gwiazda Betlejemska z dziećmi i rodzicami aby wesprzeć Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci. Jest to bardzo ważne abyśmy pamiętali o dziełach misyjnych kościoła i wspierali je jak tylko możemy modlitwa i ofiarą.

2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą. Pobłogosławienie kredy i kadzidła zaraz po ogłoszeniach.

3. Przedłużając radość dzisiejszej uroczystości, weźmy udział w Orszaku Trzech Króli. Początek o godz.12.30 w Piasecznie

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców w poniedziałek rodziny mieszkające w Bogatkach , Mieszkowie , Antoninowie , , Woli Gołkowskiej : Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz w biuletynie duszpasterskim i na stronie internetowej

DOKŁADNY PLAN KOLĘDY W TYM TYGODNIU  :

*7.01 poniedziałek .od 15.00 Bogatki- ul. Anemonów, ul. Malwy, ul. Azalii, ul. Werbeny, ul. Szafirków, ul. Zawilców, ul. Słoneczników, pozostałe rodziny z ul Królewskiej, ul. Modraszki, z ul Książecej ,ul. Polnych Maków, ul Królewska od nr 153 do 187 i nowe ulice / prosimy o telefon/

*08.01 wtorek od 15.00 Mieszkowo- ul. Malinowa, ul. Malinowy Gaj, ul. Darniowa, ul. Szklarniowa, Cicha, ul. Traktowa, ul Polnych Bratków. ul. Zdrojowa, Polna, Urocza, ul. Graniczna, ul. Pod Gruszą, ul. Ustronie, ul Karolińska i wszystkie nowe ulice
                                                                                                                                                                                                                *09.01środa od 15.00 Antoninów- ul. Złotych Piasków, ul. Dobrych Sąsiadów ul. Radomska i wszystkie nowe ulice
                                                                                                                                                                                                                          *10.01 czwartek . od 14.00 Wola Gołkowska. ul Gościniec-/lewa i prawa strona /od Sióstr do nowego ronda od godz 14.00
                                                                                                                                                                                                                   *11.01 piątek . od 15.00 Wola Gołkowska , ul. Fantazyjna, ul. Piesza, ul Turystyczna , Jemioły, Sielankowa, ul. Czarowna, ul Gościniec od ronda ( od rodziny p. Kowalskich ) do końca w kierunku Jazgarzewa
                                                                                                                                                                                                                         *12.01 sobota od 09.00 ul. Kolonia , ul. Jeżynowa, ul. Krótka, ul. Dzikiej Mięty, ul. Żurawinowa, ul Liryczna   

5. W środę o godz. 17 Różaniec za zmarłych i wypominki. Msza św o godz 18.00                                                                                 

6. Rodziny z Gołkowa po pożarze bardzo dziękują naszym parafianom i miłym gościom za złożone ofiary na odbudowę domu . Parafia nasza zebrała na ten cel ponad 7 tyś zł                                                                                                                                          

7. Za tydzień 13 stycznia  spotkanie przed bierzmowaniem zapraszamy młodzież klas VIII i III Gimnazjalnych po Mszy .św i procesji o godz 9.15, Rodziców dzieci komunijnych i rodziców młodzieży zapraszamy za dwa tygodnie w niedziele 20 stycznia . Dzieci komunijne 20 stycznia po Mszy św o godz 11.45 otrzymają książeczki do nabożeństwa .                                                   

 7a/ Dziękujemy za dzisiejsze     ofiary na tace które przeznaczymy na o ogrzewanie  naszej świątyni .                                                    

8. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

9. czytajmy prase katolicka która  informuje nas o zyciu koŚciola w POLSCE  I W ŚWIECIE

 

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 stycznia 2019

OKTAWA NARODZENIA PAŃSKIEGO OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wszechmogącemu Bogu, do którego należy czas i wieczność, zawierzamy wszystkie nasze dobre plany i nadzieje nowego 2019 roku. Idźmy w nowy czas z nadzieją i ufnością, jakie pielęgnowała w Niepokalanym Sercu Święta Boża Rodzicielka. Obfite błogosławieństwo niech stanie się udziałem całej naszej parafialnej wspólnoty. W tym roku towarzyszy na hasło roku duszpasterskiego „W MOCY BOŻEGO DUCHA” „Dary Ducha św stanowią istotne uposażenie wierzących , którzy krocząc droga chrześcijańskiego dojrzewania , przejmują jednocześnie odpowiedzialność za rozwój Kościoła zgodnie ze swoim powołaniem” cytat z programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce„

2. W Światowym Dniu Modlitwy o Pokój pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o wszystkich, których codzienność naznaczona jest cierpieniem, przemocą oraz grozą wojen i terroryzmu.

3. Dzisiaj za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha Świętego „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź święta w piątek w godz.17.00 Do chorych udamy się w piątek od godz 9.00 Program kolędy jest znany. Zobacz na stronie internetowej naszej „ Warto zobaczyć „

5. W uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Trzech Króli pobłogosławimy kredę, kadzidło i wodę. Zapraszamy na Msze św a po Mszy św do udziału w Orszaku Trzech Króli w Piasecznie

6. Dzisiaj składamy wszystkim parafianom i naszym miłym gościom życzenia noworoczne aby Duch święty towarzyszył nam w naszych spotkaniach w rodzinie i pracy , abyśmy wiedzieli co mamy mówić i nie bali się świadczyć o swojej przynależności do Chrystusa i do Kościoła. Szczęść Boże.

 

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 30 grudnia 2018   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny. Zachęcamy według programu duszpasterskiego wszystkie małżeństwa dzisiaj obecne na Mszy sw do odnowienia przysięgi małżeńskiej i miłości która przyprowadziła nas do ołtarza. ……

2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz.18.00 podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku. Wszystko co przeżywaliśmy w minionym roku mamy objąć modlitwą dziękczynną i jednocześnie mamy prosić Boga o wszystkie dary Ducha Świętego aby Nowy Rok był przez nas dobrze wykorzystany w jedności z Bogiem i całym Kościołem. 31 grudnia jutro niema kolędy dlatego prosimy o udział w nabożeństwie i adoracji o godz 18.00 , w tym dniu księża proboszczowie zdają krótkie sprawozdanie dotyczące życia religijnego parafii

Dzisiaj /30.12/w Łosiu jest wspólne kolędowanie w Wiejskim Klubie Kultury w Łosiu o godz 16.00 –na spotkanie zaprasza serdecznie p. Sołtys i Rada Sołecka

3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte jak w każdą niedzielę Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.=

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców Łosia Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz w biuletynie duszpasterskim oraz na stronie internetowej/ Plan kolędy w Łosiu 02.01 środa .od 15.00 Łoś ul. Podleśna., ul.Kukułki. ,ul. Sołecka., ul. Tarczyńska
03.01 czwartek .od 15.00 Łoś-ul. Ogrodowa, ul. Sadowa, ul. Sarenki, ul. Polna, ul. Chabrowa, ul. Wiatrowa, , ul. Bażańcia,- i wszystkie nowe ulice
04.01 Pierwszy piątek kolęda w Bogatkach ul. Królewska nr parzyste i ul. Pierwiosnków od godz 15.00 .NOCNA ADORACJA WIECZÓR UWIELBIENIA O GODZ 22.00  Do chorych udamy się normalnie od godz 9.00.
05.01 w sobotę , kolęda po Różańcu od 10.30 Bogatki- ul. Królewska, nr nieparzyste, od nr 1 do nr 149 włącznie ,

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 18.00 Do szczególnego udziału zapraszamy ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. W pierwszy czwartek nie ma adoracji .

6. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz.18.00 . Tego dnia spowiedź święta w godz. 17.00 -18.00 Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy natomiast na sobotnią Mszę Świętą o godz. 8.00 i na Różaniec

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego./ Trzech Króli/ Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. Zachęcamy dzieci i rodziców aby jak w poprzednich latach wzięli udział w kolędowaniu z gwiazdą betlejemska i włączyli się w ogólnopolski program Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. –mamy wspierać akcje misyjną naszych dzieci. Jeżeli chodzi o orszak Trzech Króli 6 stycznia to w Warszawie Msza sw w Achikatedrze św Jana Chrzciciela o godz 11.00 a po Mszy św wyruszy orszak Trzech Króli od kolumny Zygmunta . W Piasecznie Msza św o godz 11.30 w domu parafialnym i po Mszy św o godz 12.30 wyruszy orszak trzech króli. Pamiętajmy aby w tym dniu nie zapomnieć o Mszy św .Orszak jest bardzo piękny i wymowny ale bez Mszy św to orszak już traci swój wymiar prawdziwie religijny.

8 W najbliższą niedziele 6 stycznia adoracja i procesja w naszej świątyni po Mszy sw o godz 9.15 zapraszamy asystę kościelną , ministrantów i bielanki

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

W tym tygodniu patronują nam:

2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

==========================================================================================================

NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2018 Msza w nocy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Drodzy Parafianie i Goście, w tę świętą noc Bożego narodzenia zgromadziliśmy się we wspólnocie Kościoła, aby dzielić radość z przyjścia Pana. Narodzenie Jezusa przyniosło ludzkości upragnione zbawienie, nadzieję i pokój serc. Życzmy sobie nawzajem, aby w tegoroczne święta Pan Bóg na nowo znalazł miejsce i narodził się w naszych sercach, rodzinach i parafialnej wspólnocie. Wraz z całą kapłańską wspólnotą życzymy Wam, Drodzy Parafianie, Waszym Gościom i wszystkim obecnym w świątyni, wszelkich Bożych łask oraz przepięknych świątecznych dni w gronie najbliższych. Dziękujemy za waszą obecność w nocy i za modlitwę. Dziękujemy za wyznanie wiary i podtrzymywanie tradycji kościół. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie Domu Samotnej Matki w Chylicach. Bóg zapłać. Zaraz po tej Mszy św po błogosławieństwie przełamiemy się opłatkiem i złożymy sobie życzenia świąteczne.

2. W uroczystość Bożego Narodzenia oraz drugi dzień świąt Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego.

NARODZENIE PAŃSKIE Msza św w ciągu dnia 25 grudnia 2018

Msza w dzień OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Drodzy siostry i bracia. W ten święty dzień Bożego narodzenia radość Matki Bożej, św. Józefa, Aniołów i pasterzy staje się naszym udziałem. Sprawując tę uroczystą liturgię, pragniemy i my choć odrobinę przybliżyć się do Pana Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas. Niech zatem spełnią się wszystkie życzenia wypowiedziane w wigilijny wieczór, niech przychodzący Zbawiciel napełnia swoją łaską nasze serca. Parafianom oraz wszystkim miłym gościom dzielącym z nami radość świąt Bożego Narodzenia niech obficie udziela błogosławieństwa narodzony w Betlejem Syn Boży.

1 a Konferencja Episkopatu Polski zaproponowała, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Decyzję tę biskupi podjęli podczas 380. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski 25-26 września 2018 r. w Płocku./W naszej parafii zapraszamy 30 grudnia wszystkie  małżeństwa razem na Msze sw  aby wspólnie  odnowic  przyrzeczenia Sakramentu Małżeństwa

2. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w każdą niedzielę

3 W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz.18.00

4. Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach. Porządek tegorocznych odwiedzin jest dostępny na stronie internetowej/ w biuletynie parafialnym/ na tablicy ogłoszeń. Serdecznie prosimy o przygotowanie wody święconej.                                                               5 Porządek kolędy zaraz po świętach: 27.12 czwartek . od 15.00 Łoś- ul .Spółdzielcza, ul. Puszczyka, ul. Skowronków, ul. Słowików, ul Sikorki, ul. Sosnowa. ul. Zielona , ul .Biała, ul. Sowia                                                                                                                                                                                                                                                          28.12 piątek od 15.00 Łoś-ul.6 Września, ul. Kwiatowa, ul .Leśna, ul. Kuropatwy ul. Zajęcza                                                                                                                                29.12 sobota od 9.00 Łoś- ul. Prażmowska, Al. Gwiazd , Al. Cykady, Al. Lipowa, Parkowa, Kalinowa Po kolędzie chcemy przede wszystkim spotkać się ze wszystkimi rodzinami i nie tylko z dziećmi czy dziadkami ale z całą rodziną.                                                                                                                                                                                 W tym roku ważne jest abyśmy wspólnie budowali wieź parafialną z kapłanami którzy przychodzą do nas z modlitwą i błogosławieństwem bożym . Jeżeli chodzi o ofiary to prosimy o pomoc w dokończeniu rozpoczętych prac w związku z remontem dachu naszej świątyni i malowaniem . Chcemy też rozpocząć wymianę elektryki . Jest to praca konieczna związana z bezpieczeństwem tego budynku kościoła. // Dzisiaj składamy sobie życzenia świąteczne … ///

Konferencja Episkopatu Polski zaproponowała, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Decyzję tę biskupi podjęli podczas 380. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski 25-26 września 2018 r. w Płocku.

 

 

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 23 grudnia 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 6.45 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty. Jutro wieczorem nie ma Mszy św, zapraszamy wcześniej na czuwanie o godz 23.30 i na pasterkę o godz 24.00 W czasie pasterki wspieramy swoimi ofiarami  Dom samotnej matki w Chylicach.  W czasie pasterki będziemy łamać się opłatkiem.

3. Tradycją minionych lat od dzisiaj już zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach. Przekazanie światła betlejemskiego przez harcerzy dzisiaj na sumie o godz 11.45

4. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa oraz śpiewie kolęd. Ważne jest abyśmy nie zapomnieli o jednym wolnym miejscu  przy stole wigiljnym które ma nam przypomnieć o ludziach opuszczonych i biednych w naszym środowisku o świecy Caritasu którą zakupilismy  aby wesprzeć ubogich. Ważne jest też aby nasza  furtka czy brama było trochę uchylona w czasie wieczerzy wigilijnej  aby ubogi pielgrzym mógł u nas w domu się zatrzymać i spożyć z nami posiłek. Dzisiaj przypada czwarta niedziela miesiąca  pomagamy osobom z Caritasu  organizować obiady dla dzieci w naszej szkole w Jazgarzewie. Dziękujemy za okazane miłosierdzie i pomoc. Bardzo dziękujemy tym osobom  które przynosiły dary na paczki swiąteczne i wczoraj pomogły rozwieść  paczki do rodzin w naszej parafii. Bóg zapłać. Dziękujemy rodzicom za dobry pomysł organizowania Rorat dla dzieci rano o godz 6.45 i po Mszy św przygotowanie na plebanii ciepłego posiłku. Bog zapłać.

5. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego. Pierwszego dnia świąt nie ma Mszy św o godz 7.30 Drugiego dnia świat pamiętamy o uczelniach katolickich i KUL.

6. W czwartek dn.27.12 w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz.18.00. 7 .Porządek kolędy zaraz po świętach:27.12 czwartek . od 15.00 Łoś- ul .Spółdzielcza, ul. Puszczyka, ul. Skowronków, ul. Słowików, ul Sikorki, ul. Sosnowa. ul. Zielona , ul .Biała, ul. Sowia 28.12 piątek od 15.00 Łoś-ul.6 Września, ul. Kwiatowa, ul .Leśna, ul. Kuropatwy ul. Zajęcza 29.12 sobota od 9.00 Łoś- ul. Prażmowska, Al. Gwiazd , Al. Cykady, Al. Lipowa, Parkowa, Kalinowa Po kolędzie chcemy przede wszystkim spotkać się ze wszystkimi rodzinami i nie tylko z dziećmi czy dziadkami  ale z całą rodziną. W tym roku ważne jest abyśmy wspólnie budowali wieź parafialną z kapłanami którzy przychodzą do nas z modlitwą i błogosławieństwem bożym . Jeżeli chodzi o ofiary to prosimy o pomoc w dokończeniu rozpoczętych prac w związku z remontem dachu naszej świątyni i malowaniem . Chcemy też rozpocząć wymianę elektryki . Jest to praca konieczna związana z bezpieczeństwem tego budynku kościoła. W 2019 roku 13 październiku będziemy obchodzić 90 rocznice konsekracji naszej świątyni . Na początku października będziemy przeżywać misje parafialne dlatego na obrazkach kolędowych jest wydrukowana modlitwa w intencji misji.                                                                                                        

9. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.Jeżeli ktoś nie ma opłatka można nabyć opłatek dzisiaj po mszy św.                                                   

10. Prasa katolicka jest trochę droższa ,w niedzieli jest kalendarz , w gościu jest płyta z kolędami w tygodniku Idziemy kalendarz "Kto czyta –nie błądzi" Nasi strażacy z Jazgarzewa za tydzień 30 grudnia po Mszy św będą rozprowadzać swoje kalendarze na 2019 r.

W tym tygodniu patronują nam: 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański, 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie, 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Modlitwa św. Teresy od Dzieciątka Jezus /Papież Pius XI 17 maja 1925 dokonał kanonizacji, nazywając ją jednocześnie gwiazdą swojego pontyfikatu. Przypominamy jedną z piękniejszych modlitw, które ułożyła święta Teresa z Lisieux./

Wzniosły, a dostojny Stróżu mojej duszy,
Ty, który jaśniejesz na pięknym niebie
Jak delikatny, czysty płomień,
Pobliski tronu Wszechwiecznego,
Ty schodzisz dla mnie na tę ziemię
I rozświecasz mnie swoim blaskiem.
Piękny Aniele, Ty stałeś się moim bratem,
Moim przyjacielem,
Moim pocieszycielem.
Ty znasz moją wielką słabość,
Prowadź mnie więc za rękę.
Widzę Cię pełnego czułości
Jak usuwasz kamienie z mojej drogi.
Nawołuj mnie zawsze do patrzenia tylko w niebo.
Wiem, że im bardziej jestem mała i pokorna,
Tym promienniejsze jest Twoje oblicze.
O Ty, którego przemknięcie przez pokój
Jest szybsze od błyskawicy –
Przelatuj często ode mnie
Do tych, którzy mi są drodzy!
Skrzydłem swoim osusz ich łzy,
Śpiewaj im, jak Jezus jest dobry,
Śpiewaj, że cierpienie ma przyjaciół.
I całkiem po cichutku szepnij moje imię.
Ja pragnę w moim krótkim życiu
Ratować moich braci grzeszników.
O piękny posłańcze Kraju ojczystego,
Daj mi swój święty płomień!
Nie ma niczego, co mogłoby być darem ofiarnym,
Tylko ubóstwo – zanieś je Bogu w Trójcy Jedynemu!

KOLĘDA PARAFII SW. ROCHA W JAZGARZEWIE 2018/2019 r. dni powszednie od godz. 15.00 do 21.00 w soboty od 9.00 Prosimy o przygotowanie wody święconej, kropidła, krzyżyka, świec i Pisma Św. Dzieci prosimy o przygotowanie zeszytów od religii, prosimy aby na kolędzie była obecna cała rodzina

PROGRAM KOLĘDY 2018/2019// zaraz pierwszy dzień po świętach/
27.12 czwartek . od 15.00 Łoś- ul .Spółdzielcza, ul. Puszczyka, ul. Skowronków, ul. Słowików, ul Sikorki, ul.Sosnowa. ul.Zielona, ul.Biała, ul.Sowia
28.12 piątek od 15.00 Łoś-ul.6 Września, ul.Kwiatowa, ul.Leśna, ul.Kuropatwy ul. Zajęcza
29.12 sobota od 09.00 Łoś- ul.Prażmowska, Al. Gwiazd , Al. Cygady, Al. Lipowa, Sosnowa, Parkowa, Kalinowa

02.01 środa .od 15.00 Łoś-ul.Podleśna.,ul.Kukułki.,ul.Sołecka.,ul.Tarczyńska

03.01 czwartek .od 15.00 Łoś-ul.Ogrodowa, ul.Sadowa, ul.Sarenki, ul.Polna, ul.Chabrowa, ul.Wiatrowa, , ul.Bażańcia,- i wszystkie nowe ulice

04.01 Pierwszy piątek  kolęda od godz 15.00 .NOCNA ADORACJA WIECZÓR UWIELBIENIA O GODZ 22. Bogatki- ul.Królewska,nr parzyste, ul. Pierwiosnków

05.01 Pierwsza sobota . Msza sw o godz 8.00 , kolęda od 10.30 Bogatki- ul. Królewska, nr nieparzyste, od nr 1 do nr 149 włącznie

07.01 poniedziałek .od 15.00 Bogatki- ul.Anemonów, ul.Malwy, ul.Azalii, ul. Werbeny, ul.Szafirków, ul.Zawilców, ul.Słoneczników, pozostałe rodziny z ul Królewskiej, ul. Modraszki, ul.Polnych Maków, ul Królewska od nr 153 do 187 08.01 wtorek od 15.00 Mieszkowo- ul.Malinowa, ul.Malinowy Gaj, ul.Darniowa, ul.Szklarniowa, ul.Traktowa-órodzin, ul.Zdrojowa-l rodzina, ul.Graniczna, ul.Pod Gruszą, ul.Ustronie, ul.Jemioły, ul Karolińska i wszystkie nowe ulice

09.01środa od 15.00 Antoninów- ul.Złotych Piasków, ul.Dobrych Sąsiadów ul.Radomska i wszystkie nowe ulice

10.01 czwartek . od 14.00 Wola Ciołkowska.ul Gościniec,ul.Dworska-od Sióstr do p.Kowalskich do zakrętu od godz 14.00

11.01 piątek . od 15.00 Wola Ciołkowska- ul.Gościniec -, ul.Fantazyjna, ul Polnej Brzozy, ul.Piesza, ul.Czarowna, od p. Kowalskich do końca w kierunku Jazgarzewa

12.01 sobota od 09.00 ul.Kolonia -, ul.Jeżynowa, ul.Krótka, ul.Dzikiej Mięty, ul.Żurawinowa, ul Liryczna

14.01 poniedziałek . od 15.00 Robercin- ul.Podskarbińska, ul.Hetmańska, ul.Orzechowa, ul.Wierzbowa ,

15.01 wtorek .od 15.00 Wola Gołkowska- ul.Rybna, ul.Błękitnego Motyla, ul.Jemioły, ul.Płaczącej Wierzby , ul.Karolińska,

16.01 ,sroda .od 15.00 Gołków- ul.Zielona..Wola Gołkowska-ul.Dworska, ul.Maciejki. ul.Przy Akacjach 9, ul.Polnej Brzozy,ul.Sielankowa i wszystkie nowe ulice

17.01 czwartek od 15.00 cała ul.Ceramiczna, ul.Ceglana, ul.Małego Stawu i Dużego Stawu,ul.Turystyczna

18.01 piatek od 15.00 Grochowa- ul.Zb. Pawlaka, ul Słoneczników
19.01 sobota .od 09.00 Piskórka- ul.Jagodowa-1 rodzina, ul.Świerkowa, ul.Główna, ul.Słoneczna, ul.Polna, ul.Akacjowa,ul.Podleśna,ul.Brzozowa-lrodz., ul.Krótka, ul.Cedrowa, ul.Klonowa,ul. Sosnowa,i wszystkie nowe ulice
21.01 poniedziałek od 15.00 Pęchery-ul.Boczna, ul.Cietrzewia-lórodzin i z ul.Pawlaka 22.01wtorek .od 15.00 ul.Gołkowska za mleczarnią/za torami
23.01 środa .od 15.00 ul.Gołkowska od mleczarni do świetlicystara wieś-lewa i prawa strona. 24 .01 czwartek ..od 15.00 Gołków- ul.Gołkowska od świetlicy do krzyżówek do ul Głównej -lewa strona idąc od kościoła-prawa strona

25.01 piatek .od 15.00 od krzyżówek Gołków-ul.Gołkowska,ul.Pod Bateriami, ul.Lipowa

26.01 sobota od 09.00 od krzyżówek w kierunku Zalesia Dolnego.ulice boczne Hajduczka- ul.Szaniec,ul.Soroki-3 rodziny, ul.Oleńki Bilewiczównej-10 rodzin, ul.Bohuna-11 rodzin, ul.Kietlinga, ul.Trylogii i wszystkie ulice nowe. 28.01 poniedziałek . od 15.00 Gołków- ul. 11 Listopada- ul. Kmicica, ul.Główna-- od krzyżówek do torów, ul.Wołodyjowskiego

29.01 wtorek .od 15.00 Gołków- ul.Wenedów, ul Kirkora-1 rodzina,ul.Kordiana, ul.Aliny, ul.Gwalberta

30.01 środa .od 15.00 Gołków-ul.Ląkowa-, ul.IV Pułku Ułanów, ul.Jazdy Polskiej i wszystkie nowe ulice
31.01 czwartek od 16.00 Wólka Kozodawska - ul.Pogodna – i ul Gruszek i Jabluszek

01.02 pierwszy piątek Nocna ADORACJA , WIECZÓR UWIELBIENIA GODZ 22.00 . od 16.00 Wólka Kozodawska -, .ul.Zaciszna, ul.Dworkowa, ul.Krokusowa.

02 02 pierwsza sobota święto Ofiarowania , Matki Bożej Gromnicznej Msza św o 8.00 i Różaniec, kolęda od 10.30.Wólka Kozodawska - ul.Familijna,ul.Serdeczna ,
04.02 poniedziałek od 15.00 Jesówka i ul Źródlana,ul.Blasku Księżyca, ul.Czapli,ul.Dzikich Gęsi, ul.Niedzwiedzia,ul.Leśnych Malin ul.Orlika-1 rodzina,ul.Ptasia,ul.Zimorodka, ul.Konika Polnego, ul.Leśnej Polany, ul.Lisia
05.02 wtorek .od 9.00 Wólka Kozodawska-ul.Zielonej Łąk, ul.Dzikie Pola ul.Bociana Białego, ul.Białej Róży, i wszystkie nowe ulice
06.02 środa .od 16.00 Wólka Kozodawska-ul.Czarodziejska- 17 rodz.,ul.Bukietowa,ul.Polnych Kwiatów ,ul.Bajkowych Domków, ul.Wichrowa.,
07.02 czwartek od 16.00 ul.Herbacianej Róży-34 rodziny, ul.Zaciszna-4 rodziny, ul.Bukietowa, ul.Rajskich Ogrodów, ul.Szparagowa
08.02 piątek.od 15.00 Wólka Kozodawska- ul.Porannej Rosy, ul.Rajskich Ogrodów, ul Szczęśliwa

09.02 sobota .od 9.30 Łbiska- ul Bolesława Chrobrego--tylko lewa strona idąc od kościoła ul. Zyg.Starego,ul.Wł. Jagiełły, ul.Królowej Marysieńki, ul.H.Walezego, ul.Zyg.Starego, ul.Wł. Łokietka po lewej stronie

11.02.Poniedziałek .od 15.00 Łbiska-ul.B.Chrobrego-tylko prawa str.idąc od Jazgarzewa,ul. 15 sierpnia, ul.Piastowska-, ul.Królowej Bony, ul.Żeligowskiego- , _ul.Zyg. Starego i Wł. Łokietka po prawej str. oraz ul.Zygmunta III Wazy
12.02 wtorek .od godz 15.00 Jazgarzew-ul.Szkolna nr nieparzys.,ul.Ruciana,ul.Przebiśniegów, ul.Runa Leśnego
13 02 środa Jazgarzew- ul.Szkolna wszystkie nr parzyste
14.02 czwartek od 15.00 Jazgarzew-ul.Górna i Wólka Pecherska
15.02 piątek .od 15.00 Jazgarzew-ul.Główna-w kierunku Bogatek,ul.Błękitna,ul.Rajska, ul.Pasikoników
16.02 sobota .od 9.30 Jazgarzew-ul. Leśna- wszystkie nr tylko po prawej str. idąc od kościoła ul.Gajowa, ul.Amarantowa 17.02 .od 15.00-ul. Leśna po lewej str. idąc od kościoła
18.02 poniedziałek . od 16.00 ul.Główna w Jazgarzewie do kościoła zakończenie kolędy/
NA ZAPROSZENIE WE WTOREK 19 luty odgodz.9.00 do 16.00 na tcl. 602 108 026 Parafia św. Rocha
ul. Główna 2 05-502 Jazgarzew Mail: roch@warszawa.opoka.org.pl Telefon (22) 756 76 41

 

 

28 października 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przeżywamy dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym Modlimy się za Pakistan .Hasło tego dnia „PRZERWAC MILCZENIE „Pakistan powoli stał się republiką islamską. Teraz kraj zamieszkiwany jest przez ponad 190 milionów osób, z których tylko ok. 4 milionów to chrześcijanie. Około 3 miliony Pakistańczyków deklaruje przynależność do Kościoła katolickiego„ ‘ chrześcijanie żyją w ciągłym zagrożeniu ze strony ekstremistów wywołujących fale religijnej nietolerancji i przemocy”. Podkreślono w nim rosnące trendy w kierunku przymusowego nawracania chrześcijańskich kobiet”

2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz.17.30 i o godz 18.00 Dzisiaj trójka dzieci otrzyma nagrodę za przygotowanie pięknego różańca . We wtorek dla dzieci po Różańcu jest agapa na starej plebanii.

3. Spotkanie Zelatorek i wicezelatorek Zywego Różańca odbędzie się we wtorek po Różańcu około godz 19.00 Zapraszamy. Prosimy o przyniesienie listy osób które należą do Żywego Różańca w naszej parafii.

4. Dzisiaj gościmy siostrę Katarzynę  ze zgromadzenia sióstr  Szenstackich. Za chwile siostra powie nam jaka jest misja wspólnoty sióstr Szenstackich

5. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. 7.30 , 9.15 i o godz 18.00 , na cmenatrzu Msza św o godz 12.00 połączona z procesją żłobną. Zapraszamy lektorów , ministrantów i szafarzy.

6. Na wypominki  , na cmenatrzu będą przyjmować alumni naszego Metropolitalnego  Seminarium Duchownego z Warszawy  1 listopada od godz 8.00 do godz 15.00 Prosimy o uporządkowanie  grobów kapłańskich  i tych  grobów które są zaniedbane czy opuszczone.

7. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych, o godz. 12 zgromadzimy się na cmentarzu parafialnym , aby podczas Mszy Świętej i procesji polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie za naszych zmarlych z kilku parafii, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

8. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Rożaniec za zmarłych będziemy odmawiać do 8 listopada po Mszy sw o gozd 18.00

9. W I piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00 i o godz 18.00 . O godz 9.15  udamy się do chorych z komunia św.

10. Adoracja nocna będzie normalnie po Mszy sw o godz 18.00 i WIECZÓR UWIELBIENIA O GODZ 22.00 w I sobotę na zakończenie adoracji Msza sw o godz 8.00 i Różaniec po Mszy sw - uczcimy Niepokalane Serce Maryi .

11. Dzisiaj Caritas jak zawsze w czwartą niedziele prosi nas o pomoc w organizowaniu obiadów dla dzieci z rodzin ubogich.

12. W tym tygodniu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa W I piątek. spowiadamy normalnie od godz 17.0 –prosimy dzieci i dorosłych  o gorliwość chrześcijańską.

13.Dzisiaj zapraszamy po Mszy św o godz 9.15 na spotkanie przed bierzmowaniem mlodzież z klas I srednich

14. Zapowiedź  przedmałżeńska: Andrzej -Ryszard Gas kawaler z Antoninowa par tut i Joanna-Agnieszka Naturalna  panna z Kleszczowa par NM.Panny Anielskiej  -zapowiedź pierwsza

15. Dziękujemy rodzinom z ul Herbacianej za dekoracje naszej świątyni  kwiatami , za tydzień kościół ubiorą rodziny z osiedla Dom Rodzinny a za dwa tygodnie na 100  lecie Niepodległości  11 listopada rodziny z Jazgarzewa z ul Głównej przy kościele.

15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia , szczególnie ks Szymonowi naszemu Ks wikariuszowi życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości. Pamiętamy o naszych Tadeuszach o p . kościelnym Tadeuszu Kostro , o p. Tadeuszu szafarzu p Glapińskim i o wszystkich Tadeuszach i Szymonach aby umieli cieszyć się swoim życiem i odkrywać piękno swego powolania.

16. ZAPRASZAMY DO STOLIKA Z PRASĄ KATOLICKĄ

////////////////////////////////////////////////

 

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 października 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Jednym z najważniejszych zadań naszego kościoła jest jego misyjność. Sami Apostołowie „głosili słowo prawdy i rodzili Kościoły” Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasza Ojczyzna i cała Europa Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Nie musimy już wyjeżdżać na misje do Afryki aby spotkać współczesnych pogan, to moja miejscowość , parafia / moja rodzina/ czeka na nowych misjonarzy. Jest taka propozycja aby w naszej parafii stworzyć Koło Misyjne i taką wspólnotę która by ciągle ewangelizowała i wzywała nas do pracy misyjne.

2 Za tydzien  będziemy gościc  u nas siostry Szensztackie Jest to wspólna duchowość, przymierze miłości z Maryją a także tzw. sanktuarium, które jako kopię Prasanktuarium – kaplicę z Szensztatu, można dziś znaleźć w ponad 180 miejscach na wszystkich kontynentach – jednoczą i łączą różne wspólnoty i narodowości Ruchu Szensztackiego. „ Na początku naszego stulecia, na tle palących zagadnień kościelnych i politycznych, 18 października 1914 roku powstaje Ruch Szensztacki, jako duchowa wspólnota wewnątrz Kościoła katolickiego. Jego Założyciel i duchowy ojciec – Józef Kentenich (1885 – 1968) potrafił wydobyć na światło dzienne wartość człowieka i ukazać ją innym. W jego pracy kapłana i pedagoga, idea nowego człowieka w nowej wspólnocie przybierała coraz wyraźniejsze kształty. Dziś w Ruchu Szensztackim istnieje ponad dwadzieścia różnych wspólnot: młodzież i dorośli, kobiety i mężczyźni, żyjący samotnie i rodziny, kapłani i świeccy. Wspólna duchowość, przymierze miłości z Maryją a także tzw. sanktuarium, które jako kopię Prasanktuarium – kaplicę z Szensztatu, można dziś znaleźć w ponad 180 miejscach na wszystkich kontynentach – jednoczą i łączą różne wspólnoty i narodowości Ruchu Szensztackiego. We współdziałaniu Boga i człowieka zachodzi rozwój ludzkiej osobowości. Przeżywamy sami: Bóg jest pośrodku, we mnie, w moim i naszym wspólnym środowisku życia. To połączenie nieba z ziemią, kroczenie wspólną drogą, nazywamy przymierzem miłości. Szczególne miejsce w tej rzeczywistości zajmuje Niewiasta, w której Bóg zamieszkał w sposób szczególny – Maryja. Chcemy poważnie i dosłownie traktować naszą odpowiedzialność człowieka i chrześcijanina. Chrześcijańskie zabarwienie człowieka, społeczeństwa, kultury i świata pracy nie jest już dzisiaj zapewnione przez ciasne struktury i ogólnie obowiązujące normy, lecz przez samodzielne, wolne i silne osobowości, które w przymierzu z Bogiem, czerpiąc siły z naszego sanktuarium ...."

3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17.30 z dziećmi i o godz 18.00 z dorosłymi

4. Dzisiejsze ofiary z tacy przeznaczymy na prace misyjną kościoła

5. Jutro 22.10 będziemy wspominać w liturgii kościoła sw Jana Pawła II – największego misjonarza naszego stulecia.

6. Za tydzień  28.X w niedziele będziemy modlić w intencji  Ks Szymona w dniu jego imienin. Szczególnie zapraszamy na Msze  św o godz 11.45

7. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z Ks Prob rodziców dzieci i młodzieży. Jesteśmy zaniepokojeni obojętnością wielu rodziców którzy prawie w ogóle nie biorą udziału w życiu religijnym swojego dziecka. Widzimy to dobrze w niedziele na Mszy i na nabożeństwie różańcowym. I komunia i pierwsza spowiedź naszych dzieci zaczyna się już dzisiaj a nie godzinę przed uroczystością w czerwcu. Bardzo dziękujemy tym mamom które zorganizowały nowy sposób odmawiania Różańca połączony z wędrowaniem figury Matki Bożej z Medżugorie z kościoła do domu i z do domu do kościoła.

7. Dzisiaj w każdej parafii odbędą się badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes). Prosimy o powolne wychodzenie z kościoła

8. Parafia otrzymała  miniatury Swiecy Niepodległości   . Nabywając świecę możemy złożyć  własne intencje  i za  ojczyzne  .  Przy rozprowadzaniu świec  niepodleglości  Akcja Katolicka naszej parafii będzie  zbierała ofiary  na rzecz Budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Dystrybucje  świec mamy przeprowadzic do 11 listopada   od dnia dzisiejszej.

9. Dziękujemy rodzinom z Jazgarzewa  ul Głównej i Górnej za dekoracje naszej świątyni kwiatami, za tydzień Kościół ubiora rodziny z ul Herbacianej Róży i z ulic przyległych a za dwa tygodnie rodziny z osiedla Dom Rodzinny z Wólki Kozodawskiej'

10. Dziękujmy naszym władzom gminnym , samorzadowym i naszym  radnym w Piasecznie  za przyznanie naszej parafii  funduszy na remont dachu naszej światyni. Przez trzy lata otrzymaliśmy  konkretna  pomoc  z Gminy Piaseczno  i  dwa razy od władz rzadowych w Warszawie z Funduszu Koscielnego i z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszyskim naszym dobrodziejom  i ofiarodawcom skladamy Bóg zapłać.

11. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

12.Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia i  modlimy się w dniu wyborów samorzadowych  aby nikt z nas nie zwalniał się z obowiązku głosowania. Jako katolicy budujemy ciagle nową  rzeczywistość aby Polska była Polską.

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ

///////////////////////////////// =================///////////////////////////

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 października 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Bogiem który nas stworzył.

Dzisiaj w naszej parafii Msza sw o Poświęceniu KOŚCIOŁA własnego , dokładnie 89 lat temu 1929 roku , 13 października ta światynia  była konsekrowana przez Pierwszego Biskupa Wojsk Polskich - Sufragana Warszawskiego  Ks.Arcybiskupa Stanisława Galla   i oddana dla wiernych tej parafii. Dzisiaj dziękujemy Bogu za tych wszystkich parafian ktorzy wraz z Ks Prob Ryszardem Borkowskim  budowali tę piękną świątynie . W tamtych latach  był to wielki wysiłek i trud aby powstała ta swiątynia. Budowniczy tego kościoła spoczywa na starym cmentarzu w  Latowiczu. Dzisiaj chcemy wyrazić wdzięczność Bogu i wszystkim parafianiom i miłym gościom za troskę o tę ŚWIĄTYNIE .Od kilku już lat przeprowadzamy renowacje tego kościoła i chyba wiemy jakie są problemy aby dokończyć remontu  dachu czy teraz  odnowić wnętrze tej światyni. W przyszłym roku 2019, 13 października będzie skromna uroczystosc połączona z misjami.Prosimy parafian o modlitwę za dobrodziejów  i sponsorów remontu tej swiątyni. Naszym władzom gminnym i samorządowym w Piasecznie  i władzom rządowym w Warszawie dziękujemy za pomoc i fundusze.Bóg zapłać.

2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po każdej Mszy św zbieramy ofiary na ten cel

3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców , wszystkich pracowników naszych szkół . Otoczmy ich naszymi modlitwami. Na Mszy św o godz 11.45 będziemy gościć chór Gaudete Mater Polonia z Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją pana Andrzeja Borzyma , chór zaprosiła pani Joanna Morawska Sołtys z Wólki Kozodawskiej ,, za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni . Msze sw o godz 11.45 odprawi i kazanie wygłosi dobrze nam znany Ks Dr Piotr Odziemczyk były wikariusz i katecheta w naszej parafii obecnie pracuje przy Ks Kardynale jak wicekanclerz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Dziękujemy Ks Piotrowi za słowo i modlitwę. Dziękujmy też Ks Szymonowi za zorganizowanie zaproszeń dla nauczycieli naszych szkół. Bóg zapłać –// po koncercie zapraszamy serdecznie wszystkich nauczycieli i pracowników szkół , katechetów na skromną agape na nowej plebanii. //

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

5. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

6. Za tydzień 21.10 rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „ PEŁNI DUCHA I POSŁANI”

7. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz.17.30 i o godz 18.30 W niedziele Różaniec tylko o godz 17.30 ze względu na rekolekcje REO.

8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy na wypominki po Mszy sw . Pamiętajmy o odnowieniu grobów naszych wiernych zmarłych     

9.Dzisiaj spotkanie przed bierzmowaniem dla klas III gimnazjalnych i klas VIII, za tydzien spotkanie Rodzicow dzieci  młodzieży.                             

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia. Pamiętamy o przełożonej s. Jadwidze z Łbisk i s. Jadwidze katechetce i o wszystkich naszych solenizantkach i solenizantach i polecamy ich dobroci Pana Boga.

11. Dziękujmy za piękne kwiaty przy ołtarzu rodzinom z Jazgarzewa z ul Leśnej , za tydzień kościół ubiorą rodziny z Jazgarzewa z ul Głównej i Górnej a za dwa tygodnie rodziny z ul Herbacianej Róży PROSIMY O CZYTANIE PRASY KATOLICKIEJ . Są to słowa często nie popularne ale dla nas bardzo ważne. Weź i czytaj

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

15 X – św. Teresa od Jezusa z Avila (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.

16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.

17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.

18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

 

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU7 października 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.                                                                                                              

2. W najbliższą niedzielę 14 PAŹDZIERNIKA zapraszamy z Panią Sołtys Wólki Kozodawskiej na koncert Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego po Mszy św. o 11.45 w naszym kościele. Tego dnia z racji Dnia Papieskiego i 40 rocznicy wyboru św Jana Pawła II na stolice piotrową i Narodowego Święta Edukacji będziemy na Mszy św. o11.45 modlić się za naszą ojczyznę i wszystkich nauczycieli i pracowników naszych szkół dziękując za trud jaki wkładają w kształtowanie nowych pokoleń.. Dziękujemy Ks Szymonowi na dobry pomysł w związku z Dniem Edukacji i dziękujemy tez pani  Sołtys z Wólki Kozodawskiej za zaproszenie Chóru Akademickiego z Uniwersytetu Warszawskiego do naszej parafii . Bóg zapłać .

3.W środę 17. października zapraszamy na spotkanie osoby zapisane na pielgrzymkę do Kodnia i Leśnej Podlaskiej po Mszy nabożeństwie. Około godz 19.00 Tych z uczestników, którzy nie mogliby przybyć prosimy o pozostawienie w zakrystii telefonu kontaktowego.

4. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz.17.30 i po Mszy św o godz 18.00 . Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. W naszej parafii dziękujemy rodzicom za organizowanie nabożeństwa różańcowego dla dzieci wraz wędrowaniem figury Matki Bożej z Medżugorie  Przez caly październik Różaniec w niedziele będziemy odmawiać  o godz 17.30-zapraszamy ze wzgledu na rekolekcje.

5. Dzisiaj zaraz po Mszy św o godz 11.45 dzieci komunijne z klas III otrzymają pierwszą pamiątkę pierwszej Komunii sw. Bardzo prosimy rodziców dzieci aby nie ograniczali swojej pobożności tylko do jednej niedzieli w miesiącu ale zawsze razem z dzieckiem uczestniczyli we Mszy sw.

6. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

7. Za tydzień w niedzielę 14 października w naszej parafii będzie obchodzić 89 rocznice konsekracji naszej świątyni.

8. W środę Różaniec za zmarłych i wypominki o godz 17.00- dla dzieci w środę Różaniec będzie w kaplicy Matki Bożej o 17.30

9. Dzisiaj już kolejny raz zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne REO po Mszy św. o godz 18.00 Jest to dla nas wielka szansa aby pogłębić swoją wiarę i odpowiedzieć na pytanie Jezusa . Kim Ja jestem dla ciebie ?

10. Zapowiedź przedmałżeńska: a/ Grzegorz -Kacper Jasiński kawaler z Bogatek  par tut i Gabriela -Ewa Kowalczyk panna z Warszawy par Sw Tomasza Apostoła- zapowiedź druga.    

11. Dziękujmy państwu mlodym za kwiaty i dekoracje naszej świątyni . Bóg zapłać. Za tydzień kościół ubiorą rodziny z Jazgarzewa z ul Leśnej a za dwa tygodnie rodziny  z ul Głównej idąc w kierunku Bogatek i ul Górnej.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

Czytajmy prasę katolicką Gościa , Idziemy , Niedzielę , Rycerza Niepokalanej .

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

LIST EPISKOPATU POLSKI 07.10.2018 R Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia! Biblijny opis stworzenia Ewy, zaczerpnięty z Księgi Rodzaju, jest obrazem planów Boga względem człowieka. Bóg powołuje go do istnienia z miłości i jednocześnie ku niej kieruje (por. Familiaris consortio 11). Człowiek zaś, odkrywając zaszczepioną w nim przez Stwórcę potrzebę miłości, przeżywa ją we wspólnocie małżeńskiej. Jej sakramentalny i nierozerwalny charakter, jako związku pomiędzy mężczyzną i kobietą, potwierdził zaś Jezus w dialogu z faryzeuszami opisanym w odczytanej przed chwilą Ewangelii wg św. Mateusza. Małżeństwo w zamyśle Bożym staje się rodziną, gdzie małżonkowie podejmują rolę ojca i matki. Tematowi ojca chcemy poświęcić XVIII Dzień Papieski, który w jedności z papieżem Franciszkiem, będziemy przeżywali już za tydzień, w niedzielę 14 października, pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. I. Ojcostwo w Objawieniu według nauczania św. Jana Pawła II Pełnię objawienia Boga jako Ojca przyniósł Jezus Chrystus. Jego wyjątkowa relacja z Ojcem opiera się na miłości, którą Bóg uroczyście wyznał swemu Synowi podczas chrztu w Jordanie (por. Mk 1,9-11) i w akcie przemienienia na górze Tabor (por. Mk 9,2-8). Chrystus w dialogu z Ojcem odpowiada na nią czułym słowem Abba (por. Mk 1,36), które możemy oddać jako Tato, Tatusiu, Drogi Ojcze. Tym wyrażeniem Pan Jezus ujawnia również najgłębszy szacunek wobec Ojca, pełną pokoju i wzajemnego zrozumienia więź oraz całkowite i dobrowolne oddanie siebie do ojcowskiej dyspozycji w dziele zbawienia. Według św. Jana Pawła II „istnieje wzajemność pomiędzy Ojcem i Synem w zakresie tego, co wiedzą o sobie (por. J 10, 15), tego, kim są (por. J 14, 10), tego, co czynią (por. J 5, 19; 10, 38) oraz tego, co posiadają” (Więź Jezusa z Ojcem – objawienie tajemnicy trynitarnej, Audiencja generalna, 10 marca 1999). Głęboka Ojcowsko-Synowska relacja rodzi pewność, iż Syn zawsze będzie wysłuchany przez Ojca. Tajemnicę Boga jako Ojca, który stanowi wzór dla ojcostwa ziemskiego, ukazał nam św. Jan Paweł II w cyklu katechez wygłoszonych w 1999 roku. Za najważniejszą cechę ojcostwa Boga Papież Polak uznał „zdolność do nieskończonej miłości, do ofiarowania się bez zastrzeżeń i bez miary” (Więź Jezusa z Ojcem…). Wyrazem szczególnie głębokiej, trwałej i współczującej ojcowskiej miłości Boga wobec człowieka były zaś Jego zbawcze interwencje w dziejach Narodu Wybranego. II. Św. Jan Paweł II o ojcostwie ludzkim „Mężczyzna, ukazując i przeżywając na ziemi ojcostwo samego Boga – jak pisał św. Jan Paweł II w Familiaris consortio – powołany jest do zabezpieczenia równego rozwoju wszystkim członkom rodziny. Spełni to zadanie przez wielkoduszną odpowiedzialność za życie poczęte pod sercem matki, przez troskliwe pełnienie obowiązku wychowania, dzielonego ze współmałżonką, przez pracę, która nigdy nie rozbija rodziny, ale utwierdza ją w spójni i stałości, przez dawanie świadectwa dojrzałego życia chrześcijańskiego” (FC 25). Bezsprzecznie ojciec odgrywa istotną rolę w rozwoju osobowości dziecka, pozwalając mu odkryć jego tożsamość płciową, poczucie własnej wartości, a poprzez stawiane wymagania i wyznaczane obowiązki daje mu możliwość usamodzielnienia się w życiu. Stąd też św. Jan Paweł II wskazywał, iż „współcześnie [istnieje] zapotrzebowanie na ojców, którzy potrafią pełnić swoją rolę, łącząc czułość z powagą, wyrozumiałość z surowością, koleżeństwo z autorytetem” (Święty Józef – człowiek pracy i modlitwy, „L`Osservatore Romano” nr 3 (39) 1983). Fundamentalny jest również udział ojca w procesie rozwoju wiary dziecka. Kształtuje bowiem ono obraz Boga poprzez przykład zachowań swojego ojca. Nawiązał do tego Ojciec Święty w swoim dziele pt. Dar i Tajemnica: „Nieraz zdarzało mi się budzić w nocy i wtedy zastawałem mojego Ojca na kolanach, tak jak na kolanach widywałem go zawsze w kościele parafialnym.” (Dar i Tajemnica, Kraków 2005, s. 23). Może dlatego też po latach Papież Polak pytał: „A wy, ojcowie, czy umiecie modlić się z waszymi dziećmi, z całą wspólnotą domową, przynajmniej od czasu do czasu? Wasz przykład — prawego myślenia i działania — poparty wspólną modlitwą jest lekcją życia (…) Pamiętajcie: w ten sposób budujecie Kościół” (FC 60). III. Ojcostwo a patriotyzm Ojcostwo silnie wiąże się z postawą patriotyzmu. „Ojczyzna – jak pisał św. Jan Paweł II w dziele pt. Pamięć i tożsamość – to poniekąd to samo, co ojcowizna, czyli zasób dóbr, które otrzymaliśmy w dziedzictwie po ojcach” (Pamięć i tożsamość, Kraków 2005, s. 66). Przeżywając setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, stawiamy sobie pytanie – jak to dziedzictwo zachować i przekazać? Odpowiedź wydaje się prosta i trudna zarazem – może się to dokonać przede wszystkim przez silną rodzinę. Dziś więc patriotyzm to troska o rodzinę opartą na silnym fundamencie miłości mężczyzny i kobiety, którzy odkrywają powołanie do macierzyństwa i ojcostwa, otwierając się na dar potomstwa. Przyjęcie daru życia, jak i obowiązek wychowania dziecka, spoczywają zarówno na kobiecie, jak i mężczyźnie. Z jednej strony ojciec nie może być tu wykluczany, z drugiej zaś – sam nie może zwalniać się z tej odpowiedzialności. IV. Problemy i wyzwania współczesnych ojców Dzisiaj, niestety, jesteśmy wielokrotnie świadkami kryzysu tożsamości ojca. Wiąże się on często z kryzysem męskości. Przejawia się przede wszystkim w niedojrzałości duchowej i emocjonalnej, w niezaradności oraz w braku pewności siebie. Niebezpieczna jest też postawa swobodnego używania życia oraz lęk przed zawieraniem trwałych związków i podejmowaniem decyzji na całe życie. Bolesne konsekwencje dla żony i dzieci rodzi sytuacja, gdy ojciec niejednokrotnie bardziej utożsamiają się z wykonywanym zawodem lub firmą niż własną rodziną. Nie można nie wspomnieć w tym miejscu o fizycznym braku ojca w rodzinie spowodowanym przez wyjazd w celach zarobkowych, a „jak uczy doświadczenie, nieobecność ojca powoduje zachwianie równowagi psychicznej i moralnej oraz znaczne trudności w stosunkach rodzinnych” (FC 25). Karol Wojtyła w dramacie zatytułowanym Promieniowanie Ojcostwa wskazuje drogę do przezwyciężenia kryzysu ojcostwa: „Po jakimś długim czasie zdołałem zrozumieć, że nie chcesz, ażebym był ojcem, nie stając się dzieckiem. Dlatego właśnie przyszedł na świat Twój Syn” (Promieniowanie ojcostwa [w:] K. Wojtyła, Poezje i dramaty, Kraków 1999, s. 263). W Chrystusie stajemy się dziećmi naszego Ojca w niebie, samotność i niepewność ustępują miejsca więzi i poczuciu stabilizacji. Mężczyzna w ten sposób odkrywa autentyczny obraz Ojca, który może realizować swoim życiem, nawet w sytuacji braku właściwych wzorców wyniesionych z domu rodzinnego. V. Przesłanie XVIII Dnia Papieskiego Przeżywany już za tydzień XVIII Dzień Papieski jest okazją, aby wyrazić wdzięczność wszystkim ojcom, którzy gorliwie realizują trud wychowania swych dzieci, objawiając im tym samym Ojcostwo Boga. Jesteście przykładem i inspiracją dla tych, którzy poszukują wzorów do naśladowania. Naszym pasterskim sercem ogarniamy wszystkich, którzy w swoim życiu nie doświadczyli autentycznej miłości Ojca. Poprzez modlitwę Kościoła, głoszenie Słowa Bożego i doświadczenie wspólnoty pragniemy ukazać wam ojcostwo Boga, od którego bierze początek wszelkie ojcostwo na ziemi (por. Ef 3,15). Zachęcamy, aby mężczyźni poprzez pielęgnowanie synowskiej relacji do Boga dojrzewali do roli męża i ojca w rodzinie oraz w tym powołaniu nieustannie się doskonalili. W trud wychowania młodego pokolenia Polaków włącza się już od osiemnastu lat Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Stypendia wypłacane blisko dwóm tysiącom uczniów i studentów z całej Polski pozwalają im rozwijać swoje dary i talenty. W przyszłą niedzielę, podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, będziemy mogli wesprzeć materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Wierzymy, że stypendyści będą w przyszłości świadkami wartości duchowych, rodzinnych i patriotycznych w duchu nauczania Papieża Polaka. Na czas przeżywania XVIII Dnia Papieskiego Podpisali: Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi
obecni na 379. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski,
Janów Podlaski-Siedlce, 7-9 czerwca 2018 r. List należy odczytać w niedzielę, 7 października 2018 roku

Pełna treść komunikatu:

 

Komunikat z 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

W dniach 25-26 września 2018 r. w Płocku miało miejsce Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Obradami kierował abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Na początku obrad słowo do księży biskupów skierował abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. W trakcie zebrania plenarnego biskupi modlili się w intencji Papieża Franciszka, nawiedzającego z apostolską posługą kraje bałtyckie.

Biskupi wyrażają wdzięczność bp. Piotrowi Liberze i Diecezji Płockiej za zaproszenie i bardzo gościnne przyjęcie w Płocku, w Roku św. Stanisława Kostki, pochodzącego z tej diecezji, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.

1. W trosce o odpowiedzialną i dojrzałą służbę młodym w Kościele, biskupi podjęli refleksję nad świadectwem życia i świętości św. Stanisława Kostki oraz nad aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed duszpasterstwem młodzieży. W związku z tym zapoznano się z opisem warunków życia młodych Polaków i ich oczekiwaniami wobec inicjatyw Kościoła. Została też przedstawiona analiza różnych form duszpasterskiej troski o młodzież w Polsce, dzięki którym liczne grono młodych – poprzez zaangażowanie duchownych i świeckich – odkrywa oraz rozwija swoje uczestnictwo we wspólnocie Kościoła i w społeczeństwie. Zaprezentowano biskupom również tematykę wystąpień, które zostaną przedstawione przez Episkopat Polski na Synodzie Biskupów w Rzymie. Wystąpienia będą poruszały kwestie dotyczące wpływu ideologii ponowoczesności na młodych, konieczności ewangelizacji młodzieży oraz odpowiedzialności za dotarcie do nich poprzez szkolne lekcje religii i formy zaangażowania sportowego.

2. Biskupi zajęli się duszpasterstwem rodzin, które w zmieniającym się świecie jest podstawową troską Kościoła. Przypomniano pełne nadziei i radości przesłanie Ojca Świętego Franciszka ze Światowego Spotkania Rodzin w Irlandii. Biskupi podkreślili, że małżeństwo oparte na prawie naturalnym, jako związek kobiety i mężczyzny, otwarte na życie i silne Bogiem jest drogą do rozwoju człowieka, umocnienia Kościoła i odnowy Ojczyzny. Natomiast z niepokojem odnotowano próby indoktrynacji dzieci i młodzieży w ramach różnorodnych projektów ideologii gender. Biskupi kierują prośbę do rodziców, aby czuwali nad wychowaniem dzieci w szkołach i innych placówkach wychowawczych. Zaproponowali również, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Zachęcili, by w tym dniu w parafiach umożliwić wiernym odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

3. Dzieci i młodzież są stałą troską Kościoła, która wymaga m.in. działań mających na celu ochronę małoletnich przed nadużyciami. Stanowisko w tej sprawie jest ciągle aktualne i niezmienne: zero tolerancji dla grzechu i przestępstwa pedofilii w Kościele i w społeczeństwie. Podczas ostatniej sesji Rady Biskupów Diecezjalnych w sierpniu br., jak i podczas obecnego zebrania plenarnego, pasterze Kościoła w Polsce jeszcze raz potwierdzili swoją zdecydowaną wolę walki z tym grzechem i przestępstwem, podkreślając konieczność troski o ofiary i potrzebę budowania kultury zdolnej do zapobiegania takim czynom. Obecna sytuacja – zgodnie ze wskazaniem papieża Franciszka wyrażonym w Liście do Ludu Bożego z 18 sierpnia 2018 r. – wymaga kontynuacji działań. W związku z tym w diecezjach prowadzone są prace nad programem prewencji nadużyć względem nieletnich. Obejmie on poszczególne sektory i osoby nimi kierujące: duszpasterstwo rodzin, wydziały katechetyczne, szkoły i przedszkola katolickie, wydziały duszpasterskie, Caritas, seminaria duchowne i formację permanentną kapłanów. Kontynuowane są szkolenia związane z tą tematyką. Ponadto biskupi podjęli decyzję o zebraniu danych statystycznych na temat tych nadużyć.

Episkopat Polski od wielu lat podejmuje prace, których celem jest zdecydowane postawienie tamy nadużyciom wobec dzieci i młodzieży. Opracowane zostały zasady reagowania na zło. Wiarygodne zgłoszenia obejmowane są dochodzeniem wstępnym, a ich wyniki przekazywane do Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Postępowanie w tej kwestii jest również zgodne z obowiązującym prawem państwowym. W kontekście zaś Listu do Ludu Bożego Papieża Franciszka, Konferencja Episkopatu Polski przygotowuje na koniec listopada dokument ukazujący działania dotyczące ochrony dzieci i młodzieży w Polsce.

4. Dnia 16 października br. będziemy obchodzić 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Szczególnie w tym dniu zachęcamy do dziękowania Panu Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II oraz do modlitwy w intencjach Papieża Franciszka i całego Kościoła katolickiego.

W roku 100-lecia odzyskania niepodległości, biskupi błogosławią Polakom w kraju i za granicą, powierzając Maryi Stolicy Mądrości, studentów i wykładowców, którzy rozpoczynają nowy rok akademicki. Jednocześnie zachęcają do modlitwy różańcowej, szczególnie podczas zbliżających się nabożeństw październikowych.

Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce
obecni na 380. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski

 

 

Wspomnienia  o walce z okupantem Niemieckim na terenie Piskórki 11 SIERPIEŃ 1944 R
INFORMACJA z Gminy  Prażmów Spotykamy się przy krzyżu i pomniku upamiętniającym żołnierzy batalionu AK " Krawiec" oraz kompanii leśnej "Szary" Samodzielnego Bataljonu im. Czesława Maczyńskiego poległych 11 sierpnia 1944 r podczas obrony Piskórki Spotkanie organizuje Wójt w niedzielę 26 sierpnia 2018 r o godzinie 16.00 odbędzie się uroczystość rocznicowa upamiętniająca bitwę w Piskórce. Uroczystość odbędzie się przy pomniku żołnierzy batalionu AK „Krawiec” oraz kompanii leśnej „Szary” Samodzielnego Batalionu im. Czesława Mączyńskiego poległych podczas obrony Piskórki 11 sierpnia 1944 roku. Bitwa w Piskórce była jednym z ważniejszych wydarzeń związanych z ruchami oddziałów partyzanckich działających na tyłach atakujących Warszawę Niemców. W obronie wsi obok powstańców zginęło również wielu cywilnych mieszkańców walczących u boku AK.
Zapraszają Wójt Gminy Prażmów - oraz Przewodniczący Rady Gminy Prażmów Uroczystość przy obelisku w Piskórce odbędzie się o godz. 16 W pierwszych dniach sierpnia w Piskórce i okolicy ulokowała się Kompania Leśna im. „Szarego”, złożona z partyzantów z konstancińsko-piaseczyńskiego batalionu Narodowych Sił Zbrojnych im. Czesława Mączyńskiego. Wieś obrała na miejsce postoju także część żołnierzy wywodzącego się z naszego terenu batalionu Armii Krajowej „Krawiec”.
Zaraz po wybuchu Powstania Warszawskiego w Lasach Chojnowskich zgromadziło się wiele oddziałów, które 1 sierpnia próbowały przedostać się do walczącej stolicy, aby pomóc powstańcom. Jednak na przedpolach stolicy napotykali silny opór Niemców i byli zmuszeni do wycofania się.
Były też zdziesiątkowane oddziały z warszawskich dzielnic oraz cywilni uchodźcy ze stolicy. Zgrupowanie stało się tak duże, że niemal wolny od okupanta obszar leśny w otoczeniu Piaseczna zaczęto nazywać „Chojnowską Rzeczpospolitą”. – Partyzanci przyszli w nocy, zapukali do okien i kazali opuścić nam dom. Opatrzymy rannych, mówili, przywieźli lekarza z Piaseczna. Nie wolno nam było wejść do mieszkania nawet na chwilę – wspomina 11 sierpnia 1944 r. Marianna Borzęcka.
Trudno dziś dociec, co stało się bezpośrednim powodem potyczki w Piskórce. Jeden z jej uczestników, Zdzisław Konarzewski ps. Sęp Lech, opisywał, że rankiem patrol z batalionu AK „Krawiec”, wysłany stąd w kierunku Łosia, zdobył niemiecką ciężarówkę. Ponieważ partyzanci oczekiwali odpowiedzi okupanta, żołnierze „Krawca” i „Szarego” ulokowali wokół Piskórki obserwatorów. Niemcy zaatakowali z dwóch stron w godzinach poobiednich. Podeszli do wysuniętej placówki i zabili trzech partyzantów – Witolda Zienkowicza, Henryka Wandela i Bogdana Rawskiego (czwarty żołnierz Józef Jabłoński został ranny i zmarł kilka dni później w szpitalu w Konstancinie). Wywiązała się regularna strzelanina.
Tadeusz Borzęcki akurat orał pole w pobliskiej Krupiej Wólce. – Zauważyłem, że lądujące pociski karabinowe zaczęły podrywać ziemię kilka metrów od moich nóg. Pognałem konia do zagrody. Za jakiś czas słyszę krzyk i lamenty. W Piskórce przypadkowo zginęło pięcioro mieszkańców, wśród nich zakonnica, która przyjechała do jednego z domów – opowiada. Gospodarze i ich rodziny, ratując najcenniejszy dobytek, uciekali w panice z płonących zabudowań. – Ja z ojcem akurat nie byliśmy w domu. Została mama i jej rodzice. Gdy zaczęto strzelać, mama ukryła się w rowie i dalej uciekała. Dziadek z babcią schowali się za pniem grubej topoli. I tam dziadka dosięgła kula – relacjonuje pani Marianna.
Niemcy nie zdecydowali się pokonać kilkuset metrów, które dzieliły ich stanowiska od wsi, i po dwóch, trzech godzinach wycofali się w kierunku Łosia. Jak podaje Rafał Utracki w książce o Batalionie im. Mączyńskiego, atakujący stracili w bitwie ponad 30 żołnierzy, wielu odniosło rany. Prawdopodobnie dlatego zrezygnowali z dalszego ataku. Partyzanci z NSZ i AK, gdy ucichły strzały, wymaszerowali z Piskórki do Wojciechowic.
– Kiedy skończyła się strzelanina, wróciłam do wsi po jedzenie i cielaka ukrytego w piwnicy. W drodze usłyszałam łomot. To jechali Niemcy. Odwróciłam się, czy na mnie nie jadą, i zobaczyłam tylko, jak płonie wieś, siedem zagród – opowiada Marianna Borzęcka. Spaliśmy w piwnicy
To był silny oddział okupanta wspierany przez czołgi, który wrócił do Piskórki kilka godzin po potyczce, żeby zrównać wieś z ziemią. Zabudowania ostrzelano z pocisków zapalających. Nie było już w nich mieszkańców, ukryli się w okolicy. – Jak się uspokoiło, wróciliśmy do wsi. Do zimy spaliśmy w ocalałej piwnicy, razem z cielakiem. Potem przy oborze ojciec zrobił mieszkanie, kuchnię z pokojem – wspomina 83-letnia mieszkanka Piskórki. Kolejne, duże straty batalion „Krawiec” poniósł, przedzierając się do Wilanowa 18 sierpnia. Natomiast trzech żołnierzy „Szarego” zginęło 25 sierpnia w ataku nieprzyjaciela na gajówkę na uroczysku Zimne Doły koło Zalesia Górnego. Tego dnia Niemcy postanowili zniszczyć zgrupowania ukrywające się w lasach w okolicy Piaseczna i zaatakowali je siłą około 3000 żołnierzy. Pacyfikację wspierała artyleria ustawiona w Wojciechowicach oraz pociąg pancerny na trasie Warszawa – Radom.

WÓJT gminy Prażmów i Przewodniczący Rady Gminy.

 

 

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 15 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wniebowzięcie Maryi jest spełnieniem obietnicy Pana Jezusa, Jej Syna, który powiedział: „idę przygotować wam miejsce, a gdy przyjdę powtórnie, zabiorę was do siebie”. Maryja jako pierwsza z ludzi doświadczyła spełnienia tej obietnicy. Świętując uroczystość Jej wniebowzięcia, wyznajemy naszą wiarę, że i my kiedyś dostąpimy takiego wyniesienia z duszą i ciałem w chwale nieba.

2. Dzisiejszą uroczystość nazywamy także świętem Matki Bożej Zielnej i dlatego błogosławimy dziś zioła i kwiaty, które symbolizują duchową dojrzałość Maryi i bogactwo łask, jakimi Bóg Ją od wieków obdarzył. Pobłogosławione zioła ususzmy w domu i możemy wykorzystać jako lekarstwo zimową porą.

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. W środę 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. W parafii Pieczyskach 15 sierpnia odpust , suma o godz 12.00

3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

4. Za tydzień 19 sierpnia w naszej parafii zapraszamy na odpust Sw Rocha o godz 11.45 Chcemy dziękować Bogu za całą historię naszej parafii i za wszystko co od Boga otrzymaliśmy. Na sumie będziemy gościć w naszej parafii Ks dr Piotra Odziemczyka który wygłosi do nas słowo Boże i poprowadzi procesje. Sumę odpustową odprawi Ks Krzysztof Szerszeń ..Na tej Mszy sw podziękujmy Panu Bogu za Ks Krzysztofa , za Jego prace w naszej parafii i wniesiony wszelki trud kapłański w służbę tej wspólnoty . Na odpust zapraszamy ministrantów , bielanki , asystę kościelną i nasze siostry pracujące i mieszkające na terenie naszej parafii. Jest to nasze wspólne święto i warto przyjść aby dziękować Bogu że tutaj byliśmy ochrzczeni i przyjęliśmy pierwsze sakramenty. Dotarcie do naszej świątyni jest nadal utrudnione ale droga jest przejezdna. Zapraszamy wszystkich parafian i miłych gości.

4. Dziękujemy rodzinom z Jesówki za dekoracje naszej świątyni kwiatami , na Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej i na odpust kościół ubiorą państwo młodz ' za dwa tygodnie ubiorą też państwo   mlodzi.   Dziękujemy za dar modlitwy i ofiary na remont dachu naszej świątyni .Dziękujemy tym parafianom którzy w minionym tygodniu przyjmowali pielgrzymów w swoim domu , dziękujemy za gościnę i życzliwość.

Czeka nas jeszcze w tym roku wymiana okien w zakrystii i w kaplicy Matki Bożej oraz wymiana parapetów. Mamy w planie rozpocząć jeszcze wymianę całej elektryki w naszej świątyni. W przyszłym roku 2019 mamy zamiar dokończyć remont dachu nad zakrystią i malowanie kościoła na zewnątrz .Największym problemem będzie też renowacja wszystkich ołtarzy i figur ołtarzowych.. W przyszłym roku 2019 będziemy przeżywać 13 października 90 rocznice konsekracji naszej świątyni . W przyszłym roku planujemy w październiku przeprowadzenie misji parafialnych.

5. Zapowiedzi przedmałżeńskie : A./  Hubert -Tomasz Posiedlik z Bogatek par tut i Martyna Szczepankowska panna z Zielonki par Matki Bożej czestochowskiej -zapowiedź pierwsza B. Przemysław -Jakub Radzyński kawaler  z Jazgarzewa par tut.  i Martyna - Aleksandra Żelazo panna z par MB Różańcowej  w Piasecznie -zapowiedź druga   C./ Łukasz Kopytowski kawaler z par Niepokalnego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii  i Ewelina Mardas panna z Jazgarzewa par tut. -zapowiedź druga

6.Maryi Wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.

17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

 

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie święte pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. W książce „Wiedza Krzyża:” na stronie 20 możemy znaleźć słowa „: Szczególnie bolesne jest otępienie religijne. Wielu wiernych martwi się , ze zupełnie obojętnie przechodzą obok rzeczywistości zbawienia , że przestała być dla nich ona siłą formującą życie.. Przykład świętych wyraźnie pokazuje, że gdzie wiara jest żywa, tam treść życia stanowią nauka wiary i dzieła Boże, a wszystko inne schodzi na drugi plan ., Oto święty realizm… Ciekawa książka szczególnie dla tych którzy uwierzyli... Jutro w Święto Przemienienia Pańskiego Msze św u siostr w Łbiskach o godz 7.00 i w naszej światyni o godsz 18.00. Zapraszamy.

3. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi. Jutro 6 sierpnia przez nasza parafie będzie przechodziła Warszawska Piesza Pielgrzymka grup siedemnastych która zatrzyma się w Bogatkach na noclegu, Starajmy się otworzyć swoje domy i serca aby przyjąć pielgrzymów i być dla nich wsparciem.

4. Dzisiaj   po Mszy św o godz 9.15 adoracja i procesja w  świątyni

5. W środe różaniec za  zmarlych o godz 17.00 i Msza św o godz 18.00

6 Dzisiaj po każdej Mszy sw błogosławimy kierowców i święcimy wszelkie pojazdy. Bierzemy też udział w akcji misyjne „ 1 grosz za 1 km” aby wspierać Mivę Polska i pomagać konkretnie misjonarzy swoimi ofiarami . Za raz po ogłoszeniach kapłan odmówi Modlitwę błogosławieństwa i podejdzie do każdego samochodu aby poświęcić kierowców i samochody. Życzymy dzisiaj kierowcom aby Bóg dał nam mądrość i kulturę w kierowaniu samochodem i zachował nas od brawury   i bezmyślności. 

7. W tym tygodniu w liturgii  w czwartek  10 sierpnia będziemy wspominać patrona tej światyn Św Wawrzyńca . Przez wiele wieków św Wawrzyniec był głównym patronem naszej parafii  chociaż obok  był też czczony Św Roch , zmiana nastąpiła prawdopodbnie około roku 1975 jak proboszczem byl Ks Pralat Mieczysław Stefaniuk. Jeden i drugi patron są patronami naszej świątyni i parafii  . Czcimy ich i podziwiamy jak bardzo zależało im na ludziach  ubogich i chorych .Sw Wawrzyniec  oddał  życie za Chrystusa 10 VIII 258 r. w piątek 10 sierpnia zapraszamy na Msze św o godz 18.00

8. Odpust parafialny na sw Rocha  będziemy przeżywać 19 sierpnia , na sumie o godz 11.45 , w czasie tej Mszy sw która odprawi Ks Krzysztof a kazanie wyglosi     Ks dr Piotr Odziemczyk obecnie pracujacy w kurii jako wicekanclerz. W czasie tej Mszy sw pożegnamy Ks Krzysztofa który przechodzi do parafi Św Faustyny w Warszawie

9 Zapowiedzi przedmałżeńskie : A./ Przemysław -Jakub Radzyński kawaler  z Jazgarzewa par tut.  i Martyna - Aleksandra Żelazo panna z par MB Różańcowej  w Piasecznie -zapowiedź pierwsza  B./ Łukasz Kopytowski kawaler z par Niepokalnego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii  i Ewelina Mardas panna z Jazgarzewa par tut. -zapowiedź pierwsza

10. Zachęcamy  w tym miesiacu  sierpniu , we  wrześniu i październiku do trzeźwości  i abstynencji, według  tego hasła w naszej  ojczyźnie 100 dni  trzeżwości na stulecie niepodległosci. Polska nie może wyjść na prosto ponieważ  duży procent Polaków niemal codziennie sie upija  a  prawie wszyscy Polacy  nie mogą zrozumieć , że  spotkanie w rodzinie na weselu  i z przyjaciólmi nie musi byc związane z alkoholem. Nasza sytuacja jest bardzo trudna ponieważ  wiele małżeństw w Polsce  sie rozpada przez alkohol który niszczy miłośc i wszelką przyjażń.

11. Dziękujemy tym parafianom i milym gościom którzy nam pomagają przy remoncie  dachu naszej światyni , Bóg zapłać za nowe przelewy i za dzisiejsze dodatkowe  ofiary na tace . Dziękujmy za modlitwę w minionym tygodniu  Bóg zapłać, dziekujmy  za nocną adoracje  w intencji nowych powołań .

12. Ostatnio nie było komu ubrać kościola, za tydzień kościół ubiorą rodziny z Jesówki a za dwa tygodnie kościól ubiorą państwo młodzi.

13.  Prosimy o czytanie prasy katolickiej  : jest na stoliku Gośc niedzielny , Idziemy , Niedziela , Rycerz Niepokalnaej  , Wstań.  Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.

10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

 1. Witam Cię, witam, Przenajświętsze Ciało

 1. (dodaj )W dniu 5 sierpnia za tydzien  w niedzielę po wszystkich Mszach św w naszej parafii pobłogosławimy kierowców i poświęcimy wszelkie pojazdy samochodowe , motocykle i rowery .Nasza parafia od wielu już lat bierze udział w akcji misyjnej Miva Polska 1 grosz za 1 km Myślimy tutaj szczególnie o polskich misjonarzach którzy borykają się z problemem dotarcia do swoich parafian na misjach. 
 2. 2. Dziękujemy  naszym dobrodziejom i ofiarodawcom za ofiary na remont dachu naszej swiatyni. Bóg zapłać.
 3. 3. do chorych
 4. 4. Nocna adoracja z piatku na sobote ,wspólny wieczór uwielbienia o godz 22.00
 5. w sobote Msza sw i Rozaniec o godz 8.00
 6. w niedziele zapraszamy na adoracje procesje po Mszy sw o godz 9.15
 7. podziękuj ks Michalowi za prace i głoszenie slowa Bożego w parafii ze zostal tez prob i nie będzie mógl do nas przyjechac za rok...
 8. podziękuj za kwiaty p młodym, Kościół za tydzien  ubiorą rodziny z Łbiskach a za dwa tygodnie .rodziny z Jesowki albo p mlodzi/ sprawdź w intencjach
 9. z racji SIERPNIA miesiąca trzeźwości zachęcamy do postanowień 100 dni trzeźwości na stulecie niepodległości - wiemy co dzieje z osobami uzależnionymi i jakie mają problemy w rodzinach , aby im pomóc włączamy  się w akcję całkowitej abstynencji .
 10.  
 11.  
 12. 1. Bardzo pouczające jest słowo Boże które podpowiada nam jak dobry jest nasz Pasterz który postępuje roztropnie i daje wszystko czego tylko dusza pragnie. / „niczego mi nie braknie „ Ps 23/ Pan Jezus przypomina dzisiaj swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od z pracy nad sobą i czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność. Pamiętajmy , ze nie ma urlopu od Mszy św i modlitwy
 13. 2. W środę, 25 we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. W tym dniu 25 lipca w środę o godz 18.00 na Mszy św będziemy modlić się za Ks Krzysztofa w dniu jego imienin .  Intencja Kólka Różańcowego .Zapraszamy wszystkich parafian.
 14. W dniu 5 sierpnia w niedzielę po wszystkich Mszach św w naszej parafii pobłogosławimy kierowców i poświęcimy wszelkie pojazdy samochodowe , motocykle i rowery .Nasza parafia od wielu już lat bierze udział w akcji misyjnej Miva Polska 1 grosz za 1 km Myślimy tutaj szczególnie o polskich misjonarzach którzy borykają się z problemem dotarcia do swoich parafian na misjach. Sam osobiście biorę udział w tej akcji i mogę powiedzieć , że wiele razy Bóg wyprowadził mnie z różnych nieprzewidzianych sytuacji na drodze.
 15. 3. W czwartek 26 lipca wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie. Ks Dziekan i prob z par Św Anny w Piasecznie zaprasza nas na odpust
 16. 4. Do naszej parafii w minionym tygodniu przyjechała kolejny raz grupa pielgrzymów z Bułgarii. Serdecznie dziękujmy rodzinom z naszej parafii i z parafii sąsiedniej które przyjęły pielgrzymów do swoich domów . Dziękujemy młodzieży , która zaangażowała się w organizacje pobytu.
 17. 5. W związku z remontem dachu naszej świątyni prosimy ponownie aby te rodziny które mogą pomogły parafii w zapłaceniu  przynajmniej jednego rachunku . Do naszych wydatków dochodzi jeszcze zapłacenie za nowe drzwi boczne w Caritasie i renowacja okien w zakrystii i kaplicy Matki Bożej. oraz renowacja głównych drzwi naszej świątyni. Tym którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary przelewem składamy Bóg zapłać. Dziękujemy rodzinom  z Pęcher za dekoracje naszej świątyni kwiatami. Bóg zapłać. Za tydzień kościół ubiorą  państwo młodzi a za dwa tygodnie rodziny z Łbisk
 18. 6. Zapowiedzi przedmałżeńskie
 19. A. Artur Golba kawaler z Warszawy Par Sw Jana Ap i Ewangelisty i Klaudia Dorota Warych panna y Losia par Jazgarzew+ zapowiedz pierwsza 
 20. B/  Łukasz Michalak kawaler z Gołkowa par Sw Rocha w Jazgarzewie i Magda Rutkowska panna  z Warszawy par M.B. Loretańskiej zapowiedź druga
 21. C./  Cezary Tarapata kaweler z Lysowa par MBRóżańcowej i Karolina-Katarzyna Wisniakowska panna z Bogatek par Sw Rocha w Jazgarzewie -zapowiedź druga
 22. 7. Jak zawsze zachęcamy do czytania naszej prasy katolickiej
 23. 8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych i spokojnych dni.
 24. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 25. 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.
 26. 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
 27. 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.
 28. 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.
 29. PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 lipca 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 30. 1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.
 31. 2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
 32. 3. W pierwsza niedzielę 5 sierpnia po każdej Mszy św będziemy błogosławić wszystkich kierowców i święcić wszelkie pojazdy samochodowe , rowery i motocykle . W tym dniu weźmiemy również udział w akcji misyjnej Miva Polska 1 grosz za 1 km przejechany bezpiecznie . Chcemy wesprzeć polskich misjonarzy którzy borykają się z problem dotarcia do swoich wiernych , często oddalonych wiele setek km od stacji misyjnej. Z okazji Tygodnia św. Krzysztofa kierowane jest do nas zaproszenie, aby włączyć się dzieło ewangelizacji świata: „Z mocą ducha niesiemy Chrystusa”- to hasło tegorocznego Tygodnia. Towarzyszymy głosicielom Ewangelii naszymi wzniesionymi do Boga rękami, z prośbą aby im błogosławił, dodawał sił, chronił od zwątpienia; aby ich misyjne powołanie rozkwitało; aby ciągle w ich sercach płonął ogień Bożej miłości. Nie ograniczamy się jednak do duchowego wsparcia. Razem z MIVA Polska pomagamy w tym czasie misjonarzom wspierając zakup środków transportu na misje. Są to istotne narzędzia w ich posłudze na krańcach świata. Dla jednych takim narzędziem jest samochód, dla innych motocykl  czy motorower, inni potrzebują łodzi motorowej. Angażujący się w pomoc rozwojową potrzebują traktorów. Miejscowym katechistom potrzebne są rowery. W prośbach do MIVA misjonarze dzielą się swoją codziennością: Misjonarz w Kamerunie przy granicy z Czadem, o. Ludwik tworzy nową misyjną parafię, do której należy 27 wspólnot dojazdowych z kaplicami leżących w promieniu do 60 km. Rozpoczęła się już budowa kościoła. W wielu wioskach brakuje studni, ludzie biorą wodę z rzeki. Jest wielu uchodźców z Czadu z powodu działań Boko Haram. Brakuje na miejscu właściwej opieki zdrowotnej. Wiele osieroconych dzieci czeka na pomoc – wylicza misjonarz. Trudno jest bez pojazdu prowadzić pracę ewangelizacyjną – konkluduje. Misjonarz z wysp Oceanii pisze tak: Moja misyjna parafia Bariai z 30 wioskami znajduje się na wyspie Nowa Brytania, otoczonej Morzem Bismarka. Warunki życia i pracy są bardzo trudne. Może dlatego przez ostatnie 45 lat nie było tam księdza katolickiego. Połowa wspólnot leży wzdłuż linii brzegowej i najłatwiej odwiedza się je łodzią motorową. Do innych wędruję się w góry pieszo. W D.R. Kongo w Murambi przed ponad 20 laty Siostry Pallotynki na prośbę miejscowego biskupa wybudowały Ośrodek Zdrowia ze szpitalem i salą porodową dla ponad 15-tysięcznej ludności regionu. Prowadzimy również pracę charytatywną na odległych wioskach: odwiedzanie ludzi ciężko chorych, zwłaszcza na gruźlicę, AIDS/HIV, niepełnosprawnych , starsze osoby oraz przeprowadzamy codziennie szczepienia dzieci w odleglych  wioskach"
 33. 3 Zapowiedź przedmałżeńska:  
 34.  A/  Łukasz Michalak kawaler z Gołkowa par Sw Rocha w Jazgarzewie i Magda Rutkowska panna  z Warszawy par M.B. Loretańskiej zapowiedź pierwsza
 35. B./  Cezary Tarapata kaweler z Lysowa par MBRóżańcowej i Karolina-Katarzyna Wisniakowska panna z Bogatek par Sw Rocha w Jazgarzewie -zapowiedź pierwsza         
 36. C/ Radopsław -Tomasz Ciołkiewicz kawaler z Antoninowa i  Ewelina  Banaś panna z Mieszkowa oboje z par  sw Rocha w Jazgarzewie  zapowiedź  druga
 37. D/. Mateusz Górniak  kawaler z Losia par sw Rocha w Jazgarzewie  i Katarzytna  Osica panna z Łaz par Sw Marii Magdaleny w Magdalence  zapowiedź druga 
 38.    Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii sw Rocha w Jazgarzewie  umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą”.
 39. 4. Dziękujemy za piękne kwiaty przy ołtarzu państwu mlodym, za tydzień  kościół ubiorą rodziny z Pecher a za dwa tygodnie państwo młodzi  . W związku z remontem dachu naszej świątyni  prosimy o modlitwe za naszych dobrodziejow i  ofiarodawców
 40. 5 . Czytajmy prasę katolicka  : w Gosciu niedzielnym jest artykól o  Szkaplerzu  . o cudownej szacie która broni nas przed śmierecią duchową . Noszenie szkaplerza jest pewnym znakiem  który prowadzi  nas do  sakramentu zbawienia - Szata najbliższa ciału Kto umrze w szkaplerzu, nie zazna ognia wiecznego – obiecała Maryja, która ukazała się generałowi karmelitów św. Szymonowi Stockowi. Szkaplerz to znak zbawienia, ratunek w niebezpieczeństwach i przymierze pokoju.
 41. 3. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.
 42. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 43. 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.
 44.  
 45.  
 46. ogłoszenie dodatkowe z dn 10.07,b r BŁOGOSŁAWIEŃSTWO  KIEROWCÓW I POŚWIECENIE POJAZDOW W TYM ROKU 2018  W JAZGARZEWIE 
 47. będzie  5 SIERPNIA w niedziele po każdej Mszy sw . Weźmiemy udział w ogólnopolskim Tygodniu  św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km
 48. dniach 22-29 lipca 2018 będzie obchodzony 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. (JK)
 49.  
 50. CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 lipca 2018  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 51. 1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.
 52. 2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.
 53. 3 Zapowiedź przedmałżeńska:     A/  Radopsław -Tomasz Ciołkiewicz kawaler z Antoninowa i  Ewelina  Banaś panna z Mieszkowa oboje z par  sw Rocha w Jazgarzewie B. Mateusz Górniak  kawaler z Losia par sw Rocha w Jazgarzewie  i Katarzytna  Osica panna z Łaz par Sw Marii Magdaleny w Magdalence  zapowiedź pierwsza C. Daniel-Piotr Miesiak kawaler z Orzeszyna par NMP Królowej Pokoju w Baniosze i –Dominika Paciorek panna z Jazgarzewa par sw Rocha -zapowiedź druga  Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii sw Rocha w Jazgarzewie  umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą”.
 54. 4. Dziękujemy za piękne kwiaty przy ołtarzu państwu mlodym, za tydzień kościół ubiorą też państwo młodzi a za dwa tygodnie też państwo mlodzi . W związku z remontem dachu naszej świątyni dziękujemy za dodatkowe ofiary na ten cel i nadal prosimy o pomoc i zrozumienie.
 55. 5 . Czytajmy prasę katolicka  : w tygodniku idziemy możemy  odczytać słowa Ks Bp H. Hozera "Nasilanie się aktów, z którymi mieliśmy ostatnio do czynienia, jest skutkiem wysiłków doprowadzenia społeczeństwa do wyższego poziomu życia moralnego i ochrony życia, czego wyrazem jest ustawa chroniąca ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Jej proces legislacyjny coraz bardziej się wydłuża” – ubolewał hierarcha.
 56. 6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.
 57. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 58. 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.
 59. 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.
 60. 13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy
 61. TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 lipca 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 62. 1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.
 63. 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o godzinie 18.00 W czwartek godzina święta od 18.00 do 21.00 , w piątek zapraszamy na nocną adoracje która zakończymy w sobotę Mszą św o godz 8.00. Wakacyjny wieczór uwielbienia w piątek o godzinie 22.00. Zapraszamy szczególnie tych którzy w wakacje teraz nie mogą odnaleźć spokoju . Adoracja uspokaja nasze serca i daje poczucie bezpieczeństwa. Odpoczywać dobrze i owocnie tj naprawdę trudne. Msza św i adoracja jest dobrym sposobem na nasze odpoczywanie i pracę. .
 64. 3. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 W tym dniu odwiedzimy naszych chorych z komunią św. Prosimy o poinformowanie naszych chorych o pewnym opóźnieniu ponieważ jest tylko jeden ksiądz – odwiedziny chorych będą między godz 9.00 a 12.00
 65. 4. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.
 66. 5. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca adoracja i procesja w kościele po Mszy św o godz 9.15
 67. 6. W czasie wakacji zachęcamy i prosimy aby dołączyć się do grona osób które z racji stulecia niepodległości naszej Ojczyzny podjęły trud całkowitej abstyneyncji nie picia i nie kupowania żadnego alkoholu. Ostatnio uczestniczyłem w przykrych uroczystościach pogrzebowych gdzie przyczyną śmierci był alkohol. Szczególnie pamiętam pogrzeb Pawła , Marcina , Piotra i Grześka. To byli naprawdę ludzie młodzi którzy za szybko odeszli z tego świata. Znalem ich doskonale i wiem , że rodzice tych chłopców też byli uzależnienie od alkoholu. Warto tłumaczyć , modlić się aby ludzie nie pili alkoholu i nie zabijali siebie nawzajem przez alkohol. To jest też apostolstwo. Spotkania AA odbywają się w naszej parafii w każdą niedzielę o godz 19.00 na starej plebanii.
 68. 7. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.
 69. 8 Zapowiedź przedmałżeńska:   Stanisław -Jerzy Rybak  kawaler z Kamionki  par Sw Rodziny i Ewelina Magdalena  Tlak panna  z Gołkowa par Jazgarzew  zapowiedź druga   B/Daniel-Piotr Miesiak kawaler z Orzeszyna par NMP Królowej Pokoju w Baniosze i –Dominika Paciorek panna z Jazgarzewa par sw Rocha -zapowiedź pierwsza Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubny
 70.  
 71.  
 72.  
 73. 1. Witam Cię, witam, Przenajświętsze Ciało, 
  któreś na krzyżu sromotnie wisiało. 
  Za nasze winy, Synu Jedyny 
  Ojca wiecznego, Boga prawego,
  męki te znosiłeś.
  
  2. Dajem Ci pokłon, Bogu prawdziwemu. 
  W tym Sakramencie dziwnie zakrytemu; 
  żebrzem litości i Twej miłości. 
  byś gniew Swój srogi, o Jezu drogi, 
  pohamować raczył.
  
  3. Zmiłuj się, zmiłuj nad nami grzesznymi. 
  Nie racz pogardzać prośbami naszymi. 
  Zgrom hardych siły, daj pokój miły, 
  wyniszcz złe rady, wykorzeń zdrady, 
  pośród ludu Swego.
  
  4. A kiedy przyjdzie z światem tym rozstanie, 
  ratuj nas, ratuj, Dobrotliwy Panie. 
  Niech z Ciała Twego Przenajświętszego 
  Posiłek mamy i oglądamy
  Ciebie łaskawego.
 74. Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba,
 75. 1.Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba,
 76. Pod przymiotami ukryty chleba.
 77. Zagrody nasze widzieć przychodzi,
 78. I jak się Jego dzieciom powodzi.
 79. 2.Otocz Go wkoło, rzeszo wybrana.
 80. Przed twoim Bogiem zginaj kolana!
 81. Pieśń chwały Jego śpiewaj z weselem
 82. On twoim Ojcem, On Przyjacielem!
 83. 3.Nie dosyć było to dla człowieka,
 84. Że na ołtarzu co dzień go czeka:
 85. Sam ludu Swego odwiedza ściany.
 86. Bo nawykł bawić między ziemiany.
 87. 4 Uścielajcie Mu kwiatami drogi,
 88. Którędy Pańskie iść będą nogi.
 89. Okrzyknijcie to na wszystkie strony:
 90. „W środku nas idzie Błogosławiony!”
 91. 5.Straż przy Nim czynią Anieli możni.
 92. Nie przystępujcie blisko bezbożni.
 93. Obyście kiedyś i wy poznali,
 94. Jakiegośmy to Pana dostali.
 95. 6.On winy nasze darować lubi.
 96. Jego się wsparciem ten naród chlubi.
 97. W domu i w polu daje nam dary,
 98. Serc tylko naszych żąda ofiary.
 99. 7.Niesiemy Ci je, Boże, niesiemy:
 100. Dawaj nam łaski, sercać daj cny.
 101. I tej zamiany między stronami
 102. Niebo i ziemia będą świadkami.
 103. Panie pragnienia ludzkich serc
 104. Ref.: Panie, pragnienia ludzkich serc, Ty zaspokoisz sam. Przyjdź, Chlebie Żywy, Zbawco nasz, Pszeniczny Darze, przyjdź
 105.  1. Jak pasterz woła owce swe, I znają jego głos, Tak wzywasz nas, rodzinę swą, Za Tobą chcemy iść.
 106. 2. Z radością więc śpiewamy Ci Ten dziękczynienia hymn. Godnymi czynisz dzisiaj nas Niebieski dzielić Chleb.
 107. 3. Ty, Panie, dajesz Siebie nam, By naszym życiem być. Jak braciom służyć, naucz, Jak miłością, prawdą żyć.
 108.  
 109. WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13 maja 2018   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 110. 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.
 111. 2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.
 112. 3. W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na godz. 18.00 na czuwanie i Mszę Świętą.
 113. 4. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
 114. 5. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele po Mszy sw godz.18.00 , wieczorem gromadzimy się przy kapliczkach. DZISIJA 13 MAJA PO MSZY S WO GODZ 18.00 ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC FATIMSKI .
 115. 6. W tym tygodniu 18 maja w piątek  w dniu urodzin Św Jana PawłaII nasza młodzież klas I średnich przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks Bp Michała Janochy Dzisiaj o godz 15.00 zapraszamy młodzież przed bierzmowaniem wraz ze świadkami na modlitwę i ostatnią próbę, spowiedź dla młodzieży i świadków i ich rodzin będzie w najbliższą środę 16 maja o godz 19.00 W piątek 18 maja mlodzież przychodzi pól godz wcześniej o godz 17.30
 116. 7. Dzieci komunijne będą przeżywać bardzo piękną uroczystość I Komunii sw 20 maja w niedziele na sumie o godz 11.45 Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców i chrzestnych będzie też w środę 16 maja o godz 16.30 Przypominamy rodzicom dzieci komunijnych , że pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej będzie 26 maja na zakończenie białego tygodnia. Prosimy rodziców o zapisywanie się u siostry Jadwigi. 26 maja w dniu matki udamy się do Matki Najświętszej aby polecać nasze mamy i ich dzieci Matce Bożej . Dzisiaj dzieci z klas trzecich na Mszy sw  o godz 11.45 odnowią przyrzeczenia chrzcielnych.   PRZYPOMINAMY rodzicom przed  I Komunia św ich dzieci , że pierwszym najpiękniejszym prezentem  dla dziecka nie będzie  jakiś wyjątkowy prezent materialny ale tym pierwszym prezentem  najważniejszym ma być dobra  spowiedź mamy i taty oraz przyjęcie komunii św razem z dzieckiem. Ważne  jet też aby przyjęcie po komunii sw nie było zaprzeczeniem  naszej wiary i pobożności . Pamiętajmy, że nie stawiamy wogóle żadnego alkoholu  na  stole  z okazji  przyjęcia  zwiazanego z I komunia naszego dziecka. To jest ważne aby nasze dzieci nie czuły sie zgorszone  przez złe zachowanie  dorosłych.
 117. 8. Dzisiaj  mlodziez klasy III Gimnazjlnej ma swoje spotkanie po Mszy św o godz 9.15
 118. 9. Przypominamy o pięknej Uroczystości  koronacji  Cudownego Obrazu  Matki Bożej Szkaplerznej w Warce  20 maja   o godz 17.00  , koronacji dokona  Ks Kard Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski podczas Mszy św . Na tę uroczystośc  Ks Prob zaprasza całą naszą  archidiecezje i każdego z osobna. Miałem tę laskę jak i Ks Krzysztof pracować przez kilka lat  w tym cudownym miejscu  i doświadczać cudownej opieki Matki Bożej Szkaplerznej.
 119. 10.  Procesja Bożego Ciała 31 maja przejdzie  w naszej parafii normalną trasą  trochę z przeszkodami do szkoly i z spowrotem. Prosimy o przygotowanie oltarzy ,  rodziny z Golkwa wsi przygotuja pierwszy oltarz w kościele , drugi ołtarz przed remizą  przygotują rodziny  i strażacy z Jazgarzewa , trzeci oltarz  przy szkole  przygotuja rodziny  z Łbisk i nasze siostry  Szarytki  a czwarty oltarz  przed  plebanii przy figurce Jezusa Miłosiernego rodziny i strazacy z Bogatek .Ttrasa na przejscie procesji ma być troche wyruwnana.
 120. 11. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE: A/ Dariusz -Paweł Urbański kawaler z Mieszkowa par vtut, i Magdalena Lichmira panna z Piaseczna par MBRóżańcowej zapowiedź druga.B / Jan -Aleksander Polański  kawaler z par tut. Jazgarzew i Katarzyna-Weronika Ostasiak panna z Piaseczna par Sw Anny-zapowiedź  pierwsza.
 121. 12. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
 122. CZYTAJMY PRASE KATOLICKĄ I  DZIELMY SIE NIĄ Z BLIŻNIMI.
 123. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 124. 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
 125. 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.
 126. DROGA KRZYŻOWA BLOG KS M. SOPOĆKO
 127. „Jezu mój, dziękuję Ci za tę księgę,
 128. którą otworzyłeś przed oczyma duszy mojej.
 129. Tą księgą jest męka Twoja dla mnie z miłości podjęta.
 130. Z tej księgi nauczyłam się, jak kochać Boga i dusze.
 131. W tej księdze zawarte są dla nas skarby nieprzebrane.
 132. O Jezu, jak mało dusz Ciebie rozumie
 133. w Twoim męczeństwie miłości” (Dz. 304).
 134. DROGA KRZYŻOWA
 135. Fragmenty publikacji ks. dra Michała Sopoćki „MIŁOSIERDZIE BOGA W DZIEŁACH JEGO”
 136. Zdjęcia Drogi Krzyżowej - Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie
   
 137. STACJA I
 138. PAN JEZUS NA ŚMIERĆ SKAZANY
 139. Kłaniamy sie Tobie, Chryste,
 140. i błogosławimy Ciebie, żeś przez Krzyż Twój święty świat odkupić raczył.
 141. „Wstydzę się, Panie, stanąć przed świętym obliczem Twoim, bo tak mało jestem do Ciebie podobny. Ty za mnie tyle wycierpiałeś przy biczowaniu, że sama ta męka zadałaby Ci śmierć, gdyby nie wola i wyrok Ojca Niebieskiego, że miałeś umrzeć na krzyżu. A dla mnie rzeczą trudną jest znosić małe uchybienia i ułomności domowników i bliźnich moich. Ty z miłosierdzia przelałeś tyle krwi dla mnie, a mnie każda ofiara i poświęcenie dla bliźnich wydaje się ciężkie. Ty z niewypowiedzianą cierpliwością i w milczeniu znosiłeś bóle biczowania, a ja narzekam i jęczę, gdy wypadnie znieść dla ciebie jakąś dolegliwość lub wzgardę ze strony bliźniego”.
 142. MIŁOSIERNY PANIE, DOPOMÓŻ MI Z UFNOŚCIĄ IŚĆ ZA TOBĄ
 143. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami
 144.  
 145. STACJA II
 146. PAN JEZUS BIERZE KRZYŻ NA SWE RAMIONA
 147. Kłaniamy sie Tobie, Chryste,
 148. i błogosławimy Ciebie, żeś przez Krzyż Twój święty świat odkupić raczył.
 149.  
 150. „Z głębokim współczuciem pójdę za Jezusem! Zniosę cierpliwie tę przykrość, która mnie dziś spotka, jakże małą dla uczczenia Jego drogi na Golgotę. Wszak za mnie idzie na śmierć! Za moje grzechy cierpi! Jakże mogę być obojętny na to? Nie żądasz ode mnie, Panie, bym niósł z Tobą Twój ciężki krzyż, lecz bym swoje małe krzyże codzienne cierpliwie znosił. Tymczasem dotąd tego nie czyniłem. Wstyd mi i żal tej małoduszności i niewdzięczności mojej. Postanawiam, wszystko co z miłosierdzia swego na mnie włożysz, z ufnością przyjąć i z miłością znosić”.
 151. MIŁOSIERNY PANIE, DOPOMÓŻ MI Z UFNOŚCIĄ IŚĆ ZA TOBĄ
 152. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami
 153.  
 154. STACJA III
 155. PAN JEZUS UPADA POD KRZYŻEM
 156. Kłaniamy sie Tobie, Chryste,
 157. i błogosławimy Ciebie, żeś przez Krzyż Twój święty świat odkupić raczył.
 158.  
 159. „Wziąłeś, Panie, straszliwe brzemię – grzechy całego świata wszystkich czasów na siebie. A wśród tej przerażającej masy grzechów wszystkich ludzi, moje niezliczone grzechy zaciążyły na Tobie brzemieniem przygniatającym i powaliły na ziemię. Dlatego ustają Twe siły. Dalej tego ciężaru unieść nie możesz i upadasz pod nim na ziemię. Baranku Boży, który z miłosierdzia swego gładzisz grzechy świata przez brzemię krzyża Twego, zdejmij ze mnie ciężkie brzemię grzechów moich i zapal ogień miłości Twojej, aby jej płomień nigdy nie ustał”.
 160. MIŁOSIERNY PANIE, DOPOMÓŻ MI Z UFNOŚCIĄ IŚĆ ZA TOBĄ
 161. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
 162.  
 163. STACJA IV
 164. PAN JEZUS SPOTYKA SWOJĄ MATKĘ
 165. Kłaniamy sie Tobie, Chryste,
 166. i błogosławimy Ciebie, żeś przez Krzyż Twój święty świat odkupić raczył.
 167.  
 168. „Matko Najświętsza, Matko Dziewico, niech żałość Twej duszy i mnie się udzieli! Kocham Cię, Matko Boleściwa, która idziesz tą drogą, jaką kroczył Syn Twój najmilszy - drogą hańby i poniżenia, drogą wzgardy i przekleństwa, wyryj mnie na swym Niepokalanym Sercu i jako Matka Miłosierdzia, wyjednaj mi łaskę, bym idąc za Jezusem i Tobą, nie załamał się na tej ciernistej drodze kalwaryjskiej, jaką i mnie miłosierdzie Boże wyznaczyło”.
 169. MIŁOSIERNY PANIE, DOPOMÓŻ MI Z UFNOŚCIĄ IŚĆ ZA TOBĄ
 170. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
 171.  
 172. STACJA V
 173. SZYMON CYRENEJCZYK POMAGA PANU JEZUSOWI DŹWIGAĆ KRZYŻ
 174. Kłaniamy sie Tobie, Chryste,
 175. i błogosławimy Ciebie, żeś przez Krzyż Twój święty świat odkupić raczył.
 176.  
 177. „Jak dla Szymona, tak i dla mnie krzyż jest rzeczą przykrą. Z natury wzdrygam się przed nim, wszelako okoliczności zmuszają mnie do oswojenia się z nim. Będę się starał odtąd nieść krzyż swój z usposobieniem Chrystusa Pana. Będę dźwigał krzyż za swe grzechy, za grzechy innych ludzi, za dusze w czyśćcu cierpiące, naśladując najmiłosierniejszego Zbawiciela. Wówczas odbywać będę drogę królewską Chrystusa, a pójdę nią nawet wtedy, kiedy otoczy mnie tłum ludzi wrogich i szydzących”.
 178. MIŁOSIERNY PANIE, DOPOMÓŻ MI Z UFNOŚCIĄ IŚĆ ZA TOBĄ
 179. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
 180.  
 181. STACJA VI
 182. WERONIKA OCIERA TWARZ PANU JEZUSOWI
 183. Kłaniamy sie Tobie, Chryste,
 184. i błogosławimy Ciebie, żeś przez Krzyż Twój święty świat odkupić raczył.
 185.  
 186. „Pan Jezus nie cierpi już więcej, dlatego nie mogę podać mu chusty do otarcia potu i krwi. Ale cierpiący Zbawiciel żyje ciągle w swoim ciele mistycznym, w swoich współbraciach, obciążonych krzyżem, a więc w chorych, konających, ubogich i potrzebujących, którzy potrzebują chustki do otarcia potu. Wszak on powiedział: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście” (Mt 25,40). Stanę tedy u boku chorego i umierającego z prawdziwą miłością i cierpliwością, aby mu otrzeć pot, aby go wzmocnić i pocieszyć”.
 187. MIŁOSIERNY PANIE, DOPOMÓŻ MI Z UFNOŚCIĄ IŚĆ ZA TOBĄ
 188. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami
 189.  
 190. STACJA VII
 191. PAN JEZUS PO RAZ DRUGI UPADA POD KRZYŻEM
 192. Kłaniamy sie Tobie, Chryste,
 193. i błogosławimy Ciebie, żeś przez Krzyż Twój święty świat odkupić raczył.
 194.  
 195. „Panie, (...) jak możesz tolerować jeszcze mnie grzesznego, który obrażam Cię grzechami codziennymi po niezliczone razy? Mogę to wytłumaczyć tylko wielkością miłosierdzia Twojego, że czekasz jeszcze mej poprawy. Oświeć mnie Panie, światłością łaski swojej, bym mógł poznać wszelkie zdrożności i złe skłonności moje, które spowodowały Twój powtórny upadek pod krzyżem i bym odtąd systematycznie je tępił. Bez łaski Twojej nie potrafię ich się wyzbyć”.
 196. MIŁOSIERNY PANIE, DOPOMÓŻ MI Z UFNOŚCIĄ IŚĆ ZA TOBĄ
 197. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
 198.  
 199. STACJA VIII
 200. PAN JEZUS POCIESZA PŁACZĄCE NIEWIASTY
 201. Kłaniamy sie Tobie, Chryste,
 202. i błogosławimy Ciebie, żeś przez Krzyż Twój święty świat odkupić raczył.
 203.  
 204. „I dla mnie jest czas miłosierdzia Bożego, ale ograniczony. Po upływie tego czasu nastąpi wymiar sprawiedliwości, o którym Pan Jezus groźnie wspomina. (...) Na mnie ciążą liczne winy, toteż więdnę i usycham z bojaźni, ale pójdę śladami Chrystusa, przejmę się skruchą i będę tu czynił zadość sprawiedliwości przez szczerą pokutę. (...) Do tej pokuty pobudza mnie nieskończone miłosierdzie Jezusa, który koronę chwały zamienił na cierniową i wyszedł mnie poszukiwać, a odnalazłszy przytulił do swego Serca”.
 205. MIŁOSIERNY PANIE, DOPOMÓŻ MI Z UFNOŚCIĄ IŚĆ ZA TOBĄ
 206. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami
 207.  
 208. STACJA IX
 209. PAN JEZUS UPADA POD KRZYŻEM PO RAZ TRZECI
 210. Kłaniamy sie Tobie, Chryste,
 211. i błogosławimy Ciebie, żeś przez Krzyż Twój święty świat odkupić raczył.
 212.  
 213. „Za mnie cierpi Jezus i za mnie upada pod krzyżem! Gdzie byłbym dziś bez tych cierpień Zbawiciela? (...) Z otchłani piekielnej wyrywa nas tylko Zbawiciel. Dlatego wszystko, co dziś mamy i czym jesteśmy w znaczeniu nadprzyrodzonym, zawdzięczamy tylko męce Pana Jezusa. Nawet niesienie naszego krzyża nic nie znaczy bez łaski. Dopiero męka Zbawiciela czyni skruchę naszą zasługującą, a pokutę skuteczną. Dopiero miłosierdzie Jego, ujawnione w potrójnym upadku, jest rękojmią mojego zbawienia” (Tom II, s. 142).
 214. MIŁOSIERNY PANIE, DOPOMÓŻ MI Z UFNOŚCIĄ IŚĆ ZA TOBĄ
 215. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
 216.  
 217. STACJA X
 218. PAN JEZUS Z SZAT OBNAŻONY
 219. Kłaniamy sie Tobie, Chryste,
 220. i błogosławimy Ciebie, żeś przez Krzyż Twój święty świat odkupić raczył.
 221.  
 222. „Przy tej strasznej tajemnicy obecna była Matka Najświętsza, która wszystko widziała, słyszała i wszystkiemu się przypatrywała. Można sobie wyobrazić jakie przeżywała boleści wewnętrzne, widząc Syna swego głęboko zawstydzonego, w pokrwawionej nagości, kosztującego gorzki napój, do którego i ja dolewałem gorycze przez grzech nieumiarkowania w jedzeniu i piciu. Pragnę odtąd i postanawiam, przy pomocy łaski Bożej, praktykować rozumne umartwienie w tej materii, by nagość mej duszy nie obrażała oka Pana Jezusa ani jego Niepokalanej Matki”.
 223. MIŁOSIERNY PANIE, DOPOMÓŻ MI Z UFNOŚCIĄ IŚĆ ZA TOBĄ
 224. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
 225.  
 226. STACJA XI
 227. PAN JEZUS PRZYBITY DO KRZYŻA
 228. Kłaniamy sie Tobie, Chryste,
 229. i błogosławimy Ciebie, żeś przez Krzyż Twój święty świat odkupić raczył.
 230.  
 231. „Stańmy w myślach naszych na Golgocie pod krzyżem Pana Jezusa i rozważajmy straszną scenę. Pomiędzy niebem i ziemią wisi Zbawiciel za miastem, odtrącony od swego ludu, wisi jak zbrodniarz między dwoma zbrodniarzami, jako obraz najstraszliwszej nędzy, opuszczenia i boleści. Ale jest On podobny do wodza, który podbija narody - nie mieczem i orężem, ale krzyżem - nie w celu ich zniszczenia, ale w celu ocalenia. Bo też krzyż Zbawiciela stanie się odtąd narzędziem chwały Bożej, sprawiedliwości i nieskończonego miłosierdzia”.
 232. MIŁOSIERNY PANIE, DOPOMÓŻ MI Z UFNOŚCIĄ IŚĆ ZA TOBĄ
 233. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
 234.  
 235. STACJA XII
 236. PAN JEZUS UMIERA NA KRZYŻU
 237. Kłaniamy sie Tobie, Chryste,
 238. i błogosławimy Ciebie, żeś przez Krzyż Twój święty świat odkupić raczył.
 239.  
 240. „Nikt nie towarzyszył tej czynności ofiarnej z tak cudownymi i odpowiednimi uczuciami i myślami jak Matka Miłosierdzia, jak przy poczęciu i narodzeniu zastępowała całą ludzkość, adorując i miłując gorąco Pana Zastępów, tak i przy śmierci swego Syna adoruje martwe ciało wiszące na krzyżu, boleje nad nim, ale zarazem pamięta i o swych dzieciach przybranych. Przedstawicielem ich jest Jan Apostoł i nowonawrócony łotr umierający, za którym wstawiła się do Syna. Wstaw się i za mną, Matko Miłosierdzia, pomnij i na mnie, gdy w mej agonii będę polecał Ojcu swego ducha”.
 241. MIŁOSIERNY PANIE, DOPOMÓŻ MI Z UFNOŚCIĄ IŚĆ ZA TOBĄ
 242. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
 243.  
 244. STACJA XIII
 245. ZDJĘCIE Z KRZYŻA CIAŁA PANA JEZUSA
 246. Kłaniamy sie Tobie, Chryste,
 247. i błogosławimy Ciebie, żeś przez Krzyż Twój święty świat odkupić raczył.
 248.  
 249. „Najmiłosierniejszy Zbawicielu, czyje serce zdoła się oprzeć porywającej i kruszącej wymowie, z jaką przemawiasz do nas przez niezliczone rany Twego martwego ciała, spoczywającego na łonie Twojej Bolesnej Matki? (...) każdy czyn Twój wystarczyłby dla przebłagania sprawiedliwości i zadośćuczynienia za zniewagi. Ale obrałeś ten rodzaj Odkupienia, aby pokazać wielką cenę duszy naszej i swoje bezgraniczne miłosierdzie, by nawet największy grzesznik mógł z ufnością i skruchą przystąpić do Ciebie i otrzymać odpuszczenie, jak otrzymał je łotr konający”.
 250. MIŁOSIERNY PANIE, DOPOMÓŻ MI Z UFNOŚCIĄ IŚĆ ZA TOBĄ
 251. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
 252.  
 253. STACJA XIV
 254. ZŁOŻENIE DO GROBU CIAŁA PANA JEZUSA
 255. Kłaniamy sie Tobie, Chryste,
 256. i błogosławimy Ciebie, żeś przez Krzyż Twój święty świat odkupić raczył.
 257.  
 258. „Matko Miłosierdzia, wybrałaś mnie za dziecko swoje, abym stał się bratem Jezusa, którego opłakujesz po złożeniu do grobu! (...) Nie zważaj na moją słabość, niestałość i niedbalstwo, które opłakuję bez przerwy, i wyrzekam się ich ustawicznie. Ale wspomnij na wolę Pana Jezusa, który mnie oddał pod Twoją opiekę. Spełnij tedy względem mnie niegodnego swe posłannictwo, dostosuj łaski Zbawiciela do mojej słabości i bądź dla mnie zawsze Matką Miłosierdzia!”.
 259. MIŁOSIERNY PANIE, DOPOMÓŻ MI Z UFNOŚCIĄ IŚĆ ZA TOBĄ
 260. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
 261.  
 262. ZMARTWYCHWSTANIE PANA JEZUSA
 263. (fragmenty publikacji księdza Michała Sopoćki)
 264. "Zmartwychwstanie Pana Jezusa jest koroną życia i działalności Zbawiciela świata.
 265. Co Zbawiciel zapoczątkował na górze Tabor, stało się teraz pełną rzeczywistością: przyodział swe ciało w blask i piękność, uduchowił je całkowicie, uczynił je subtelne i przenikliwe, zupełnie zależne od swej woli.
 266. (...) My również tęsknimy do życia uwielbionego, do uduchowienia ciała, do uduchowienia form zewnętrznych. Pragniemy przeżywać Wielkanoc, chcemy wywalczyć dla duszy zwycięstwo nad niższymi popędami naszego ciała i osiągnąć nieśmiertelność szczęśliwą.
 267. (...) Czy zmartwychwstaniemy? Aby nabrać pewności tej prawdy, przypominajmy sobie, że to jest dogmat naszej wiary: "Ciała zmartwychwstanie". Przede wszystkim winnśmy już w tym życiu zmartwychwstać duchowo.
 268. (...) Są umarli duchowo, których można nazwać żywymi trupami. Pismo św. o nich mówi: „Masz imię, które mówi, że żyjesz, a jesteś umarły (…) bo nie znalazłem twych czynów doskonałymi wobec mego Boga” (Ap 3,1−2). Umarłym jest każdy, kto tylko dla świata żyje, pracuje, tworzy i szuka ziemskiej chwały. Jest to tragedia życia ziemskiego, życia światowego, życia niedowiarków.
 269. (...) Z próżnego, czczego i pozbawionego ducha życia nie rozwinie się żywot wieczny, jak z pustej żołędzi nie wyrasta dąb. Dlatego już teraz na ziemi powinienem wieść życie zakrojone na wieczność, czyli życie nadprzyrodzone. Muszę więc myśleć, chcieć, cierpieć, walczyć, cieszyć się i kochać według zasad wiary.
 270. (...) „...wy swiadectwo dawac bedziecie" (J 15,27).Te słowa skierowane do Apostołów, stosują się i do mnie. Mam dawać świadectwo o Chrystusie życiem i postępowaniem codziennym, ma być to świadectwo cnoty i świętości, świadectwo słowa i czynu, a może świadectwo krwi i męczeństwa, a przynajmniej świadectwo miłosierdzia względem duszy i ciała bliźnich. Wiem, że tego sam niezdolny jestem uczynić.
 271. Toteż Duchu Święty, wesprzyj mnie! Mam świadomość, że muszę świadczyć, ale bez Twego tchnienia nie potrafię. Stwórz więc we mnie ducha nowego! Promieniem rajskiej chwały oświeć blednącą twarz moją! Daj mi skrzydła, bym się wzbił na szczyt wesela, bym swą łódź wywiódł na głębiny, bym nie zatonął u brzegu!”.
 272. DALEJ >> "MIŁOSIERDZIE BOGA W DZIEŁACH JEGO"
 273. bł. księdza Michała Sopoćki
 274.  
 275. TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 4 marca 2018
 276. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 277. 1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.
 278. 2. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 17.30 i 18.30 , gorzkie żale w niedzielę po Mszy o godz. 9.15 Dzisiaj po Gorzkich Żalach zapraszamy na procesję.
 279. 3. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na Mszę Świętą o godz. 18.00
 280. 4. Dzisija druga nauka dla narzeczonych o godz 16.30
 281. 5. Dziekujemy dzisiaj  za dodatkowe ofiary na ogrzewanie naszej światyni i kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Bóg zapłać. Prosimy też aby wesprzeć Caritas w rozprowadzeniu świec WIGILIJNYCH i chlebków , przygotowaniu darów dla ubogich z naszej parafii..Prosimy aby przedstawiciele poszczególnych wiosek zebrali ofiary na  kwiaty dekoracje grobu Pana Jezusa i kaplicy adoracji, 
 282. Miłosierdzie jest jedno" - to hasło tegorocznej akcji ♦ Wspólnie organizują ją Caritas w Polsce, prawosławny Eleos oraz Diakonie Kościoła ewangelicko-augsburskiego i ewangelicko-reformowanego ♦ Z pozyskanych środków dzieci z niezamożnych rodzin pojadą na ferie zimowe i wakacje
 283. "W Warszawie zainaugurowano XXIV edycję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Caritas w Polsce rozprowadzi na terenie całego kraju ok. 3 mln świec. Dystrybuowane są one za pośrednictwem parafialnych zespołów Caritas, w których to jednocześnie pozostaje większość pozyskanych z akcji środków. Przeznaczane są one na wsparcie edukacyjne, żywnościowe i medyczne. To właśnie dzięki Wigilijnemu Dziełu Pomocy Dzieciom najmłodsi z niezamożnych rodzin mogą wyjechać na zimowe ferie czy letnie wakacje.
 284. Nawiązując do hasła tegorocznej edycji „Miłosierdzie jest jedno” ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska podkreślił, że bez względu na to jakiego jesteśmy wyznania, miłosierdzie jest jedno. „Cieszę się, że po raz kolejny możemy tę akcję prowadzić z Diakoniami oraz Eleos” – dodał ks. Iżycki
 285. 6. Zapowiedzi przedmałżeńskie :  A. Rafał wachnik kawaler z  Golkowa par tut. i Patrycja Karolina  Rutkowska panna z Plocka  par Sw Krzyża  zapowiedź pierwsza
 286.                                                            B.  Robert Ciechociński kawaler z Mieszkowa par tut. i Julia -Malgorzata  Jaworska panna z Warszawy par Sw Rodziny -zapowiedź druga
 287. 7 W ostatnim czasie pożegnaliśmy  sp Jacka Gawrysia , Zdzisława Tokaja, Haline Parol , Wiesława Debskiego, Krytyne Kowalczyk, Wacława Kwiatkowskiego, Stanisława Dudek BożennęTarnowską -Kozłowską, Annę Wronkowską, Jana Kucharskiego, Jerzego Matysiak , Tadeusza Ukleje, Krystyne Szudzichowską  wczoraj pożegnalismy  sp Ryszarda Paczkowksiego  we wtorek o godz 14.00 pogrzeb pani Krystyny Piotrowskiej z Jesówki- Módlmy sie za naszych  wiernych   zmarłych aby odpoczywali w pokoju wiecznym.
 288. 8 Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.
 289. 9. Czytajmy prasę katolicką .
 290. ==================
 291. ============
 292. ======
 293.  
 294. DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
 295. 2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30 i 18.00 a gorzkie żale w niedziele o godz.9.15
 296. 3. Dzisiaj chcemy podziękować wszystkim parafianom którzy przyjmowali nas po kolędzie. Był to dobry czas modlitwy i rozmowy z parafianami którzy życzliwie nas przyjmowali i byli dla nas bardzo wyrozumiali Spotkaliśmy się z wielką życzliwością i gościnnością. Nieraz parafianie byli nad podziw grzeczni przygotowywali dla nas obiad czy kolację. Za wszystko dzisiaj pragniemy podziękować . Przyjęło nas w parafii 1431 rodzin w tym jak policzyliśmy 4838 osób. Chodzi o rodziny które nas przyjmowały po kolędzie. Ciągle nie wiemy dokładnie ile rodzin u nas mieszka. Rozdaliśmy 1530 kalendarzy. Dziękujemy też wszystkim rodzinom które nas przyjmowały za wszelkie ofiary te mniejsze i te większe . Ofiarność w tym roku była dobra i chyba trochę większa niż w zeszłym . Każda rodzina złożyła na ofiarę w granicach 73 złotych Dziękujemy też nie którym rodzinom za przelewy na konto naszej parafii. Bóg zapłać. Chcemy też dzisiaj przeprosić za pośpiech który nieraz nam towarzyszył przy okazji kolędy. Wiem, że kilka razy trochę przesadziliśmy z siedzeniem u jednej czy drugiej rodziny. Jeżeli chodzi o problemy parafian / jest ich wiele / to ciągle dużo ludzi sie rozwodzi i żyje na tzw "kocią łapę " bez Sakramentu Małżeństwa i nie tylko młodych , to jest na prawdę bolesne , że po 20 czy 30 latach małżeństwa ktoś odchodzi i zostawia żonę czy męża i szuka szczęścia u innej osoby. Często jest to związane ze strasznym cierpieniem. Naprawdę nikt nie jest w stanie zastąpić nam prawdziwego męża czy prawdziwej żony jednej i niepowtarzalnej. Przez rozwody najbardziej cierpią dzieci nie tylko te bardzo małe ale i dorosłe. Drugim problem jak mnie prosiła jedna pani abym powiedział to przerażające plotkarstwo kóre rani wiele ludzi ponieważ często jest kłamstwem . Ważne jest aby o nikim nie mówić źle i nie pochwalać plotek. Jest stały problem parafian którzy nie mogą zrozumieć , ze ich parafią jest Jazgarzew . Z tym problemem od wielu już lat nie możemy sobie poradzić .Na Mszy św w niedziele uczestniczy u nas niecałe 2 5 % parafian . Za wszystko jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do małych grup w parafii aby parafia nasza była wspólnotą małych wspólnot.
 297. 4. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. Oni zachowali się jak trzeba. 3 i 4 marca będziemy modlic się w intecji naszego arcypasterza  Ks Kard Kazimierza  Nycza w rocznice  Jego wyboru na  Stolice Metropolitalną w Warszawiie i z okazji Jego Imienin.
 298. W I czwartek Godzina święta po Mszy sw o godz 18.00 do godz 21.00 Warto wyłączyć jakby jedną godzina w tygodniu z naszego życia aby stanąć przed Bogiem obecnym w Najświętszym Sakramencie i powiedzieć Mu o wszystkim co nas boli i cieszy .To jest ważne w naszej pobożności aby nie tylko być na Mszy św ale też i stawać przed Bogiem w ciszy naszego serca. Temat Wielkiego Postu 2016 połączony z życiem o. Pio brzmi „Weź udział w Mojej męce „ W gościu jest dwa artykuły o naszym bohaterze O. Pio „Człowiek modlitwy „ i „Żebrałam pod krzyżem” O. Pio pisał „ Zaledwie rozpoczynam swoją rozmowę z Bogiem , od razu czuję trudny do wyrażenia spokój i ciszę w moim sercu. Zmysły ulegają zawieszeniu z wyjątkiem ducha, który czasem pozostaje czynny” Zapraszamy na Msze św i adoracje w czwartek W PIĄTEK I SOBOTĘ . Można powiedzieć trzy wielkie dni wielkiego postu połączone ze sobą Nocną Adoracją z piątku na sobotę. Adoracje kończymy jak zwykle w sobotę Mszą sw i nabożeństwem Różańcowym o godz 8.00 W środę i sobotę na życzenie parafian w kaplicy Matki Bożej od 16.00 do 18.00 jest na stałe już wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wieczór uwielbienia w piątek od godz 22.00 .ZAPRASZAMY- będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
 299. 5. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Do chorych udamy się z komunia św w piątek od godz 9.00 6. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. 7. Pierwsza nauka dla narzeczonych dzisiaj o godz 16.30 na nowej plebanii
 300. 8. Młodzież z klasy I średnich i młodzież starszą zapraszamy dzisiaj na spotkanie przed bierzmowaniem po Mszy sw o godz 9.15. Dzisiaj mija juz termin przynoszenia świadectwa chrztu przed Bierzmowaniem i podania świadka do bierzmowania. Przypominamy też o spotkaniu obowiązkowym całej młodzieży w sobotę przed Niedzielą Palmowa z Ks Kardynałem w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie
 301. 9. Dzisiaj w ostatnią niedziele miesiąca jak zwykle stajemy razem z Caritasem przy drzwiach  aby prosić o ofiary dla dzieci z rodzin ubogich . Dodatkowe ofiary na rzecz ubogich sa sprawdzianem naszej pobożności . Dlatego dziękujmy wszystkim którzy mimo krytyki potrafią pomagać i okazać miłosierdziem tym którzy tego miłosierdzia potrzebują . W drugą niedzielę Wielkiego Postu, 25 lutego, w Kościele w Polsce przeżywany jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.Mozemy też wesprzeć ich prace swoją modlitwa i ofiarami do puszki.
 302. 10. Prasa katolicka rozchodzi się z trudem . Prosimy jak zawsze czytajmy prasę katolicką.
 303. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE : Robert Ciechociński kawaler z Mieszkowa par sw Rocha w Jazgarzewie i Julia-Małgorzata Jaworska panna z Warszawy par Sw Rodziny  - zapowiedx pierwsza
 304. 11. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
 305. ===============================================================================================
 306. -----------------------------------------------------------------------------------------------------////////////////////////////////////////////////////////////////////
 307. 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
 308. 2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz.17.30 i 18.00 , a na gorzkie żale w niedzielę po Mszy sw o godz. 9.15 zaraz po gorzkich żalach spotkanie dla rodziców młodzieży bierzmowanej a po sumie dla rodziców dzieci komunijnych . Spotkania z rodzicami mają nas mobilizować do lepszego zaangażowanie się w przygotowanie naszych dzieci do godnego przyjęcia tych sakramentów.. Ten rok jest wyjątkowy ponieważ chodzi o obecność Ducha św w naszym życiu. Pracuje tutaj już 19 rok i wiem , ze większość rodziców tylko czeka na I Komunie czy bierzmowanie swego dziecka. Zaraz po tych uroczystościach rodzice i dzieci przestają w większości przychodzić do kościoła i interesować się swoją wiarą.. Trzeba to pomału zmieniać aby nastawienie dzieci do religii uległo zmianie.. Dziękujemy tym rodzicom którzy potrafią dzielić się swoją wiarą i angażować w życie kościoła . My wiemy dlaczego nie ma dzieci w kościele ponieważ nie ma rodziców.. Próbujmy o tym rozmawiać.
 309. 3. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach od 17 do 21 marca dla dorosłych i od 21 do 23 marca rekolekcje szkolne Poprowadzi je O. karmelita Bosy Ojciec Tobiasz z Warszawy ze swoim współbratem będą też artyści z teatru Eden na czele z p. Łukaszem oraz siostry z Łbisk s Agnieszka i s. Barbara
 310. 4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
 311. 5. Dzisiaj dziękujemy za ofiary na tace którą przeznaczymy na utrzymanie naszego seminarium w Warszawie.
 312. 6. Porządek kolędy w tym tygodniu : jutro kolęda w Jazgarzewie na ul Leśnej prawa strona idąc od kościoła i wszystkie boczne uliczki we wtorek tez na ul leśnej strona lewa , w środę kończymy kolędę na Ul Głównej lewa i prawa strona. Możemy ks zaprosić telefonicznie w czwartek od godz 16.00 do 17.30 i od 19.00 do 21.00 tel 602 108-026 –proszę dzwonić w środę
 313. 7 Dziękujemy tym osobom i firomowom ktore  wplacily 1 % podatku na Caritas  naszej parafii  w tamtym roku było to 1700 zł. W tym roku też prosimy o taki dar te firmy i osoby ktore prowadza rozliczenia podatkowe. Wystarczy wpisac nr  KRS: 0000225750  i cel wplaty Caritas  Archidiecezji Warszawskiej  i adres  naszej parafie działność charytatywna
 314. 1% dla  Caritas   AW podsumowanie  Autor: admin 24 października 2016
 315. Kategoria: Aktualności, Pomoc W październiku Ministerstwo Finansów opublikowało informację dotyczącą kwot 1% podatku dochodowego od osób fizycznych przekazanych organizacjom pożytku publicznego z rozliczenia za 2015 rok. Caritas Archidiecezji Warszawskiej przekazano 691 038,48 zł. Oznacza to, że otrzymaliśmy o ponad 110 tysięcy zł. więcej w stosunku do roku ubiegłego. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i przyjaciołom Caritas AW. Dzięki  Państwa hojności możemy pomagać najbardziej potrzebującym jeszcze skuteczniej.
 316. Kwota 1% jest w całości wydatkowana na nasze cele statutowe, tj. leczenie chorych, pomoc bezdomnym i ubogim oraz dzieciom. W ubiegłym roku Caritas AW wydała z tego źródła między innymi:
 317. 170 tys. zł. na leczenie chorych
 318. 106 tys. zł na wyprawki szkolne oraz kolonie dla dzieci
 319. 306 tys. zł na pomoc osobom ubogim (w zakupie leków, sprzętu medycznego, AGD, żywności, odzieży oraz dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych)
 320. Caritas Archidiecezji Warszawskiej
 321. ul. Krakowskie Przedmieście 62
 322. 00-322 Warszawa
 323. tel. 22/8281815, faks 22/8281815
 324. e-mail: warszawa@caritas.pl
 325. KRS: 0000225750
 326. NUMER NASZEGO KONTA: PEKAO S.A.
 327. 11 1240 1066 1111 0000 0006 0961
 328. 7.Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.
 329. W tym tygodniu patronujE nam:
 330. 22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.
 331. SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lutego 2018  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 332. 1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.
 333. 2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Dzisiaj w naszej świątyni o godz 18.00 zapraszamy wszystkich chorych i niepełnosprawnych na Msze sw w czasie której udzielimy Sakramentu Namaszczenia . Prosimy wolontariuszy o pomoc w dotarciu chorych do kościoła. Bardzo prosimy o pomoc naszym chorym aby mogli tez przystąpić do spowiedzi[i]. Spowiedź będzie pół godziny przed Mszą sw.
 334. 3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu. Na stoliku przy drzwiach wyjściowych jest wyłożona Księga Trzeźwości.
 335. 4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz 9.15 , 16.00 –dla dzieci . Różaniec za zmarłych o godz 17.00 i Msza sw będzie też o godz 18.00 i o godz 19.00 w Kaplicy w Pecherach będzie Msza św o godz 8.00 i w Łbiskach w południe o godz 12.00 Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
 336. 5. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.
 337. 6. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17.30 a dla mlodzieży i doroslych o godz 18.00 .  Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św o godz. 9.15
 338. 7. Za tydzien  w niedzielę  zapraszamy na  spotkanie rodziców  młodzieży  bierzmowanej ogodz 9.15 i rodziców dzieci komunijnych po sumie o godz 11.45 . Dzsiaj jest spotkanie mlodzieży z klas III po mszy sw o godz 9.15
 339. 8.  Nauki przedmałżeńskie rozpoczniemy w naszej parafii    w niedziele 25 lutego o godz 16.30.
 340. 9 Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas. Różaniec za zmarłych w środę o godz 17.00
 341. 10. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
 342. KOLĘDA W TYM TYGODNIU
 343. 12.02 poniedziałek .od 15.00 Łbiska-ul.B.Chrobrego-tylko prawa strona idąc od Jazgarzewa,ul. 15 sierpnia, ul.Piastowska-, ul.Królowej Bony , ul.Żeligowskiego-, _ul.Zyg. Starego i Wł. Łokietka po prawej str. oraz ul.Zygmunta III Wazy
 344. 13.02 wtorek .od 15 .00 Jazgarzew-ul.Szkolna nr nieparzys.,ul.Ruciana,ul.Przebiśniegów, ul.Runa Leśnego
 345. 14.02 środa POPIELEC.nie ma kolędy 
 346. 15.02 czwartek od 15.00 Jazgarzew- ul.Szkolna wszystkie nr parzyste
 347. 16.02 piatek od 15.00 Jazgarzew-ul.Górna- i Wólka Pecherska
 348. 17.02 sobota .od 15.00 Jazgarzew-ul.Główna-w kierunku Bogatek,ul.Błękitna,ul.Rajska, ul.Pasikoników
 349. ========================================================
 350. =========================
 351. PROPOZYCJE ...
 352. PROGRAM rekolekcji wielkopostnyc
  h :Rozpoczęcie sobota 17.03.2018r godz 18.00
 353. NIEDZIELA 18.03. 2018 rok Kościół w Jazgarzewie godz 7.30  9.15, 11.45-dzieci  , i 18.00 Kaplica w Pęcherach  godz 8.00                                                                                                                            
 354. Poniedziałek  19 marca
     Jazgarzew  Godz 9.15 ,18.00 i 19.30

 355. Pęchery  g.11.00

  Wtorek 20 marzec  SPOWIEDZ  JAZGARZEW g. 8.30 do 10.30  Msza św  z nauka  z  9.15 , 18.00 ,NABOŻEŃSTWO POKUTNE  godz 19.00Kaplica w Pęcherach 11.00- spowiedź , Msza sw z nauką i (zakończenie rekolekcji tylko w Pęcherach) Kaplica w Robercinie  godz 16.30 spowiedź od godz 16.00                                                                                                                                                               
  Środa 21 marzec ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI  DLA DOROSLYCH  godz 9.15 / na tej  Mszy św  z nauką dla dzieci/ ,18.00  i 19.30 w Robercinie  godz 16.30     
   
  REKOLEKCJE  SZKOLNE   od 21-23 marca  środa, czwartek i piątek młodzież klas  Gimnazjalnych i klas VII godz 8.00 dzieci  z klas  kl  IV,   V i VI  , godz 9.15 ,dzieci z klas  0 ,I , II i III godz 10.45 -te same godziny przez trzy dni -  Dzieci w Łbiskach 12.15
  SPOWIEDŹ DLA DZIECI i  MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ W CZWARTEK ,
  UWAGA !W SZKOLE TRZEBA USTALIC  GODZINY SPOTKAN I KTÓRE SALE I KTO PROWADZI POSZCZEGÓLNA GRUPĘ i podac temat spotkań w poszczególnycg grupach/
 356. Robercin 16.30                    
 357. 23.03  ZAKOŃCZENIE
    REKOLEKCJI  na Mszach św  w PIĄTEK / te same godziny/ W SZKOLE TRZEBA USTALIC  GODZINY SPOTKAN I KTÓRE SALE I KTO PROWADZI POSZCZEGÓLNA GRUPĘ i podac temat spotkań w poszczególnycg grupach/
 358. UWAGA ! Cała szkoła  bedzie podzielona na  3 grupy rekolekcyjne, w środę dla wszystkich dzieci tylko nauka, w czwartek spowiedź a  w piątek zakończenie rekolekcji na Mszy sw.   w tych samych godzinach.  Uwaga ! w szkole będą  dwie grupy rekolekcyjne a w tym samym czasie  w kosciele  bedzie tylko jedna grupa rekolekcyjna , dzieci będą przechodzić ze szkoły do kościoła i z kosciola do szkoły.
 359. TRZY GRUPY REKOLEKCYJNE :
  Grupa pierwsza, klasy 0, I, II i III i druga grup klasy  IV, V i VI  i trzecia grupa  klasy gimnazjalne i klasy VII  
 360. ***********.....................
 361.  Przypominamy o wielkim tygodniu : 
  Wielki Czwartek i Wielki Piątek  spotykamy się o godz 18.00  

 362. Wigilia Paschalna  o godz 20.30 – przynosimy ze sobą świece od chrztu .

  WIGLIA PASCHALNA LITURGIA  WIELKANOCNA ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ 20.30-na tę liturgie przychodzimy ze świecami od chrztu.
  Procesja rezurekcyjna  będzie o godz 6.00 rano       
   Chrzty  na święta zgłaszamy już teraz do niedzieli palmowej. Spotkanie rodziców  i chrzestnych w Wielki Poniedziałek /26.03/ po Mszy sw o godz 18.30
  Droga Krzyżowa ( jedna dla wszystkich) do sióstr w piątek 23.03/przed niedzielą  palmową po Mszy sw o godz 18.00 ,
  *25 marca  przed Niedzielą Palmową w sobotę młodzież  przed bierzmowaniem , ministranci , lektorzy wyjeżdżają w tym roku na jedno   spotkanie w naszej Archidiecezji Warszawskiej do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.( autokarem)
  PRZYGOTOWANIE Triduum : Za przygotowanie śpiewu i psalmów  odpowiedzialny jest p. organista p. Adam , za ministrantów i lektorówodpowiedzialny jest  ks Krzysztof -spotkania służby liturgicznej  godz przed rozpoczęciem liturgii.
  Prosimy o adorację przy grobie Pana Jezusa ,wszystkie małe grupy parafialne , bielanki, ministrantów , harcerzy, panów i panie z OSP    UWAGA !  Spotkanie liderów grup i osób czytających mękę w sobotę/ 24.03/  przed niedziela Palmową o godz 19.00
  Zapraszamy wszystkich parafian do naszej świątyni  aby razem w pełni przeżyć  jedno liturgie Wielkiego Tygodnia i czas Paschy . W kaplicy w Pęcherach Msze sw Wielkanocne pierwszego i drugiego dnia świąt o godz 8.00.
  Z błogoslawien Bożym Ks Prob Wiesław Zaręba

  BARDZO PROSZĘ PRZEŚLIJ DALEJ ! ! !

 363. W Wielki Czwartek zapraszamy 12 panów do „umycia nóg:  po dwóch panów z każdej małej grupy. / z Kościół Domowy -2 panów, Neokatechumenat 2  Szafarze - 4 , Chóru- 2  Akcja Katolicka -2    komunii sw.W tym dniu będziemy pamiętać o kapłanach i diakonach.

 364. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę jutrznia rano o godz 8.00 , święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele –kaplicy Matki Bożej od godz 9.00 do 15.00.
 365. Święcenie pokarmów : w Bogatkach  o godz 10.00, w Łosiu 10.15, w Piskórce  o godz 10.30 , w Grochowej o 10.45 w Pęcherach 11.00 , w Łbiskach  u Sióstr 11.15 i na wsi w Łbiskach o godz 11.30 na Wólce Kozodawskiej  osiedlu Dom Rodzinny  godz 12.00 Najlepszym miejscem poświęcenia pokarmów jest  świątynia i adoracja  Naj. Sakramentu.. W Wielki Piątek i Sobotę czuwanie  Strażaków i Harcerzy
 366. ============
 367. PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 lutego 2018  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 368. 1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.
 369. 2. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.
 370. 3. Dzisiaj po Mszy św o godz 9.15 adoracja i procesja .Zapraszamy asystę kościelną , ministrantów i bielanki.
 371. 3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. W papieskim orędziu na Swiatowy Dzień Chorego czytamy"Jan, jako uczeń, który dzielił z Jezusem wszystko, wie, że Nauczyciel chce doprowadzić wszystkich ludzi do spotkania z Ojcem. On może zaświadczyć, że Jezus spotykał wielu ludzi, którzy byli chorzy na duchu, gdyż byli pełni dumy (por. J 8, 31-39), i chorych na ciele (por. J 5, 6). Wszystkim im darował miłosierdzie i przebaczenie, a chorym - także uzdrowienie fizyczne, znak obfitości życia w królestwie, gdzie każda łza zostaje osuszona. Tak jak Maryja, uczniowie są powołani, by opiekowali się sobą nawzajem, ale nie tylko. Wiedzą, że serce Jezusa jest otwarte dla wszystkich bez wyjątku. Wszystkim musi być głoszona Ewangelia o królestwie i wszystkich, którzy są w potrzebie, musi obejmować miłość chrześcijan, po prostu dlatego, że są osobami, dziećmi Bożymi.W tym dniu przypominamy sobie słowa Pana Jezusa „ byłem chory i w więzieniu a odwiedziliście Mnie „ Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy w niedziele o godz. 18.00 . Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni. Warto sobie uświadomić , że tym człowiekiem chorym może być każdy z nas jeżeli nie dzisiaj to jutro. Dlatego miejmy wyrozumiałość dla naszych chorych i niepełnosprawnych okażmy im trochę serca i przywieźmy ich do Chrystusa w niedziele 11 lutego na Msze św o godz 18.00
 372. 4. Dziękujemy za czas modlitwy i adoracji w minionym tygodniu w I czwartek i w I piątek i w pierwszą sobotę. Był to błogosławiony czas dla nas i dla kościoła. Adoracja jest dopełnieniem ofiary Mszy św i ważną modlitwą Kościoła , trzeba się modlić i nie ustawać aby dobro zwyciężyło wszelkie zło/…./.W tym tygodniu w środę i sobotę wprowadzamy stałą adorację w kaplicy Matki Bożej  od godz 16.00 do 18.00. Zapraszamy.
 373. 6. Kolęda w tym tygodniu :05.02 poniedziałe
  k od 15.00 Jesówka i ul Źródlana ul. Blasku Księżyca, ul.Czapli-5 rodzin, ul.Dzikich Gęsi-, ul.Niedzwiedzia,ul.Leśnych Malin-2 rodziny, ul. Orlika ,ul.Ptasia, ul.Zimorodka, ul.Konika Polnego, ul.Leśnej Polany, ul.Lisia

 374. k .od 15 .00 Wólka Kozodawska-ul.Zielonej Łąk-11 rodzin, ul.Dzikie Pola-4 rodziny ul.Bociana Białego-9 rodzin, ul.Białej Róży-1 rodzina, i wszystkie nowe ulice06.02 wtore

 375. .od 16.00 Wólka Kozodawska-ul.Czarodziejska- 17 rodz.,ul.Bukietowa,ul.Polnych Kwiatów-5 rodzin,ul.Bajkowych Domków-8 rodz., ul.Wichrowa-8 rodz.,07.02 środa

 376. od 16.00 ul.Herbacianej Róży-34 rodziny, ul.Zaciszna-4 rodziny, ul.Bukietowa, ul.Rajskich Ogrodów, ul.Szparagowa08.02 czwartek

 377. k .od 15.00 Wólka Kozodawska- ul.Porannej Rosy-8 rodzin, ul.Rajskich Ogrodów, ul Szczęśliwa-23 rodziny09.02 piate
 378. 10 .02 sobota .od 9.00 Łbiska- ul Bolesława Chrobrego-spis wszystkich rodzin -48-tylko lewa strona idąc od kościoła ul. Zyg.Starego-6 rodzin,ul.Wł. Jagiełły-6 rodzin, ul. Królowej Marysieńki, ul.H. Walezego, ul. Zyg.Starego, ul. Wł. Łokietka po lewej stronie÷ plus DOM DZIECKA W ŁBISKACH OD GODZ OD 15.00
 379. 5. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.
 380. 6 Jak zwykle zachęcamy do czytania naszej prasy która podtrzymuje w nas wiarę i uczy mądrości kościoła.
 381. W tym tygodniu patronują nam:
 382. 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.
 383. 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
 384. 10 II – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.
 385.  
 386. Papieskie orędzie na Światowy Dzień Chorego [DOKUMENTACJA] KAI 
 387. O macierzyńskim powołaniu Kościoła w stosunku do osób będących w potrzebie i chorych pisze papież Franciszek w swym orędziu na XXVI Światowy Dzień Chorego, który obchodzony będzie 11 lutego 2018 r.
 388.  
 389. Poniżej publikujemy polskie tłumaczenie papieskiego orędzia:
 390. Mater Ecclesiae: « "Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja".
 391. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie»
 392. (J 19, 26-27)
 393.  
 394. Drodzy Bracia i Siostry!
 395.  
 396. Posługa, jaką Kościół niesie chorym i osobom, które się nimi opiekują, musi być kontynuowana z wciąż odnawianą energią, z wiernością poleceniu Pana (por. Łk 9, 2-6; Mt 10, 1-8; Mk 6, 7-13) i zgodnie z bardzo wymownym przykładem, jego Założyciela i Nauczyciela.
 397.  
 398. W tym roku tematem Dnia Chorego są słowa, które Jezus, wywyższony na krzyżu, kieruje do swojej Matki Maryi i do Jana: "«Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie" (J 19, 26-27).
 399.  
 400. 1. Te słowa Pana rzucają głębokie światło na tajemnicę krzyża. Nie jest on beznadziejną tragedią, ale miejscem, gdzie Jezus ukazuje swoją chwałę i przekazuje swoją ostatnią wolę miłości, która staje się konstytutywną zasadą wspólnoty chrześcijańskiej i życia każdego ucznia.
 401.  
 402. Przede wszystkim słowa Jezusa zapoczątkowują powołanie Maryi jako Matki całej ludzkości. Będzie Ona w szczególności Matką uczniów swojego Syna i będzie się nimi opiekowała i czuwała nad ich drogą. A wiemy, że matczyna troska o syna czy córkę obejmuje zarówno materialne, jak i duchowe aspekty ich wychowania.
 403.  
 404. Niewysłowione cierpienie krzyża przeszywa duszę Maryi (por. Łk 2, 35), ale Jej nie paraliżuje. Przeciwnie, zaczyna się dla Niej, jako Matki Pana, nowa droga poświęcenia. Jezus na krzyżu troszczy się o Kościół i o całą ludzkość, a Maryja jest powołana do dzielenia tej Jego troski. Dzieje Apostolskie, opisując wielkie wylanie Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy, ukazują Maryję, która zaczęła wykonywać swoje zadanie w pierwszej wspólnocie Kościoła. Zadanie, które nigdy się nie kończy.
 405.  
 406. 2. Uczeń Jan, umiłowany, reprezentuje Kościół, lud mesjański. Ma on uznać Maryję za swoją Matkę. A w tym uznaniu ma Ją przyjąć, kontemplować w Niej wzór ucznia, a także macierzyńskie powołanie, które Jezus Jej powierzył, wraz z troskami i projektami, jakie się z tym wiążą - ma być Matką, która kocha i rodzi dzieci, potrafiące kochać zgodnie z przykazaniem Jezusa. Zatem macierzyńskie powołanie Maryi, powołanie do opieki nad dziećmi przechodzi na Jana i na cały Kościół. Cała wspólnota uczniów jest włączona w macierzyńskie powołanie Maryi.
 407.  
 408. 3. Jan, jako uczeń, który dzielił z Jezusem wszystko, wie, że Nauczyciel chce doprowadzić wszystkich ludzi do spotkania z Ojcem. On może zaświadczyć, że Jezus spotykał wielu ludzi, którzy byli chorzy na duchu, gdyż byli pełni dumy (por. J 8, 31-39), i chorych na ciele (por. J 5, 6). Wszystkim im darował miłosierdzie i przebaczenie, a chorym - także uzdrowienie fizyczne, znak obfitości życia w królestwie, gdzie każda łza zostaje osuszona. Tak jak Maryja, uczniowie są powołani, by opiekowali się sobą nawzajem, ale nie tylko. Wiedzą, że serce Jezusa jest otwarte dla wszystkich bez wyjątku. Wszystkim musi być głoszona Ewangelia o królestwie i wszystkich, którzy są w potrzebie, musi obejmować miłość chrześcijan, po prostu dlatego, że są osobami, dziećmi Bożymi.
 409.  
 410. 4. To macierzyńskie powołanie Kościoła w stosunku do osób będących w potrzebie i chorych urzeczywistniało się na przestrzeni jego dwutysiącletniej historii w przebogatej serii inicjatyw na rzecz chorych. Nie należy zapominać o tej historii ofiarności. Dziś trwa ona nadal na całym świecie. W krajach, gdzie istnieją wystarczające systemy publicznej opieki zdrowotnej, działalność zgromadzeń katolickich, diecezji i ich szpitali oprócz zapewniania opieki medycznej na wysokim poziomie ma na celu stawianie człowieka w centrum procesu leczenia i prowadzenie badań naukowych z poszanowaniem życia i chrześcijańskich wartości moralnych. W krajach, w których systemy opieki zdrowotnej są niewystarczające lub ich brakuje, Kościół stara się zaoferować ludziom możliwie jak najwięcej w zakresie opieki zdrowotnej, aby wyeliminować śmiertelność niemowląt i wykorzenić niektóre szeroko rozpowszechnione choroby. Gdziekolwiek się znajduje, stara się on leczyć, nawet kiedy nie jest w stanie przywrócić zdrowia. Obraz Kościoła jako "szpitala polowego", otwartego dla wszystkich zranionych przez życie, jest rzeczywistością bardzo konkretną, bowiem w niektórych częściach świata tylko szpitale misyjne i diecezjalne zapewniają niezbędną opiekę zdrowotną ludności.
 411.  
 412. 5. Pamięć o długiej historii posługi niesionej chorym jest powodem do radości dla wspólnoty chrześcijańskiej, a przede wszystkim dla tych, którzy w dzisiejszych czasach pełnią tę posługę. Trzeba jednak patrzeć na przeszłość, zwłaszcza po to, aby się nią ubogacać. Od niej powinniśmy się uczyć: wielkoduszności, aż po całkowite poświęcenie się wielu założycieli instytutów posługującym chorym; kreatywności, inspirowanej przez miłość, wielu inicjatyw realizowanych na przestrzeni wieków; zaangażowania w badania naukowe, aby oferować chorym nowatorskie i niezawodne leczenie. To dziedzictwo przeszłości pomaga dobrze planować przyszłość. Na przykład, aby ustrzec szpitale katolickie przed niebezpieczeństwem stosowania logiki przedsiębiorstwa, która na całym świecie usiłuje włączyć opiekę zdrowotną w działalność rynkową, czego skutkiem jest odrzucanie ubogich. Myślenie organizacyjne i miłość wymagają natomiast tego, aby była szanowana godność człowieka chorego i żeby był on zawsze stawiany w centrum procesu leczenia. Takie nastawienie winno cechować także chrześcijan pracujących w placówkach publicznych, którzy są powołani do tego, by przez swoją służbę dawali dobre świadectwo o Ewangelii.
 413.  
 414. 6. Jezus pozostawił Kościołowi w darze swoją moc uzdrawiania: "Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: (…) Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie" (Mk 16, 17-18). W Dziejach Apostolskich czytamy opis uzdrowień dokonanych przez Piotra (por. 3, 4-8) i Pawła (por. 14, 8-11). Odpowiedzią na dar Jezusa jest zadanie Kościoła, który wie, że powinien obejmować chorych takim samym jak jego Pan spojrzeniem, pełnym czułości i współczucia. Duszpasterstwo służby zdrowia jest i zawsze pozostanie niezbędnym i istotnym zadaniem, które należy realizować z wciąż nowym zapałem, poczynając od wspólnot parafialnych aż po najlepsze ośrodki opieki zdrowotnej. Nie możemy w tym miejscu nie wspomnieć o czułości i wytrwałości, z jakimi wiele rodzin opiekuje się swoimi dziećmi, rodzicami i krewnymi, chronicznie chorymi lub z poważną niepełnosprawnością. Opieka świadczona w rodzinie jest nadzwyczajnym świadectwem miłości do osoby ludzkiej i winna być otaczana odpowiednim uznaniem oraz wspierana przez stosowną politykę. Dlatego lekarze i pielęgniarze, kapłani, osoby konsekrowane i wolontariusze, członkowie rodzin oraz wszyscy, którzy angażują się w opiekę nad chorymi, uczestniczą w tej misji Kościoła. Jest to wspólna odpowiedzialność, która podnosi wartość codziennej posługi każdego.
 415.  
 416. 7. Maryi, Matce czułości, pragniemy powierzyć wszystkich chorych na ciele i duchu, aby umacniała ich nadzieję. Prośmy Ją także, aby nam pomagała być otwartymi na chorych braci. Kościół wie, że potrzebuje specjalnej łaski, aby mógł sprostać swojej posłudze ewangelicznej w zakresie opieki nad chorymi. Toteż zjednoczmy się wszyscy w modlitwie do Matki Pana, błagając usilnie, aby każdy członek Kościoła przeżywał z miłością powołanie do służby życiu i zdrowiu. Niech Dziewica Maryja wstawia się za tym XXVI Światowym Dniem Chorego; niech pomaga osobom chorym przeżywać swoje cierpienie w jedności z Panem Jezusem i niech wspiera tych, którzy się nimi opiekują. Wszystkim - chorym, pracownikom służby zdrowia i wolontariuszom - udzielam z serca Błogosławieństwa Apostolskiego.
 417.  
 418. Watykan 26 listopada 2017 r.
 419. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 420. FRANCISZEK
 421. CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 stycznia 2018   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 422. 1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.
 423. 2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo. Wielu teologów i świętych katolickich i nie tylko przypomina o trudnej pracy wśród trędowatych .Matka Teresa święta z Kalkuty miała takie doświadczenie , ze dotykając trędowatych dotykał jakby ran Chrystusa czy Jego samego.
 424. 3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. We Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne . Po Mszy św w czwartek będzie GODZINA ŚWIETA w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej do godziny 21,00. Kończymy czuwanie Apelem Jasnogórskim o godz 21.00 Od przyszłego tygodnia od 7 lutego wprowadzamy na stałe w każdą środę i sobotę od godz 16.00 do 18.00 ADORACJE NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU. Przypominamy , ze kaplica Matki Bożej jest odnowiona i przygotowana do adoracji. W kaplicy M.B. jest założone nowe ogrzewanie.
 425. 4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00
 426. 5. Dnia 2 lutego w piątek będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 9.15 , 18.00 i o godz 19.00 Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. W naszej parafii tego dnia w I piątek zapraszamy na nocną ADORACJE i na wspólny wieczór uwielbienia o godz 22.00. Przy tej okazji przypominamy dla tych którzy wielbiąc Chrystusa zapominają o najpiękniejszej modlitwie uwielbienia i dziękczynią O MSZY ŚW . Uwielbienie tak i adoracja tak ale bez Mszy św i spowiedzi to nie jest pełne uwielbienie Chrystusa w którego my katolicy wierzymy. W piątek udamy się do naszych chorych z komunia św dopiero od godz 10.30
 427. Pamiętajmy że w piątek na Msze św przychodzimy z Gromicami.
 428. 6. Tego samego dnia w piątek 2 lutego z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.
 429. 7. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie Rożańcowym o godz 8.00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.
 430. 8. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. PAMIETAJMY O PRASIE KATOLIUCKIE !!!
 431. W tym tygodniu patronuje nam:
 432. 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.
 433. PLAN KOLEDY W TYM TYGODNIU:
 434. 29.01 poniedziałek . od 15.00 Gołków- ul. 11 Listopada ul. Kmicica, ul. Główna , od krzyżówek do torów, ul. Wołodyjowskiego                                                                                                                                                                            30.01 wtorek .od 15.00 Gołków- ul.Wenedów-5rodzin, ul Kirkora-,ul. Kordiana, ul. Aliny, ul. Gwalberta                                                                                                                                                                                                                31.01 środa .od 15.00 Gołków-ul. Ląkowa , ul. IV Pułku Ułanów ul. Jazdy Polskiej 01.02 czwartek Wólka Kozodawska - ul. Pogodna -
 435. 02.02 piątek Wólka Kozodawska - ul.Gruszek i Jabłuszek .ul. Zaciszna, ul. Dworkowa-, ul. Krokusowa                                                                                                                                                                                                                 03.02. sobota od 10.30 Wólka Kozodawska - ul. Familijna , ul. Serdeczna-n ,
 436. ==============================================
 437. Papieskie orędzie na Światowy Dzień Chorego [DOKUMENTACJA]
 438. KAI / pk
 439. 11.12.2017 13:35
 440. (fot. MikeDotta / Shutterstock.com)
 441. O macierzyńskim powołaniu Kościoła w stosunku do osób będących w potrzebie i chorych pisze papież Franciszek w swym orędziu na XXVI Światowy Dzień Chorego, który obchodzony będzie 11 lutego 2018 r.
 442.  
 443. Poniżej publikujemy polskie tłumaczenie papieskiego orędzia:
 444.  
 445. Mater Ecclesiae: « "Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja".
 446. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie»
 447. (J 19, 26-27)
 448.  
 449. Drodzy Bracia i Siostry!
 450.  
 451. Posługa, jaką Kościół niesie chorym i osobom, które się nimi opiekują, musi być kontynuowana z wciąż odnawianą energią, z wiernością poleceniu Pana (por. Łk 9, 2-6; Mt 10, 1-8; Mk 6, 7-13) i zgodnie z bardzo wymownym przykładem, jego Założyciela i Nauczyciela.
 452.  
 453. W tym roku tematem Dnia Chorego są słowa, które Jezus, wywyższony na krzyżu, kieruje do swojej Matki Maryi i do Jana: "«Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie" (J 19, 26-27).
 454.  
 455. 1. Te słowa Pana rzucają głębokie światło na tajemnicę krzyża. Nie jest on beznadziejną tragedią, ale miejscem, gdzie Jezus ukazuje swoją chwałę i przekazuje swoją ostatnią wolę miłości, która staje się konstytutywną zasadą wspólnoty chrześcijańskiej i życia każdego ucznia.
 456.  
 457. Przede wszystkim słowa Jezusa zapoczątkowują powołanie Maryi jako Matki całej ludzkości. Będzie Ona w szczególności Matką uczniów swojego Syna i będzie się nimi opiekowała i czuwała nad ich drogą. A wiemy, że matczyna troska o syna czy córkę obejmuje zarówno materialne, jak i duchowe aspekty ich wychowania.
 458.  
 459. Niewysłowione cierpienie krzyża przeszywa duszę Maryi (por. Łk 2, 35), ale Jej nie paraliżuje. Przeciwnie, zaczyna się dla Niej, jako Matki Pana, nowa droga poświęcenia. Jezus na krzyżu troszczy się o Kościół i o całą ludzkość, a Maryja jest powołana do dzielenia tej Jego troski. Dzieje Apostolskie, opisując wielkie wylanie Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy, ukazują Maryję, która zaczęła wykonywać swoje zadanie w pierwszej wspólnocie Kościoła. Zadanie, które nigdy się nie kończy.
 460.  
 461. 2. Uczeń Jan, umiłowany, reprezentuje Kościół, lud mesjański. Ma on uznać Maryję za swoją Matkę. A w tym uznaniu ma Ją przyjąć, kontemplować w Niej wzór ucznia, a także macierzyńskie powołanie, które Jezus Jej powierzył, wraz z troskami i projektami, jakie się z tym wiążą - ma być Matką, która kocha i rodzi dzieci, potrafiące kochać zgodnie z przykazaniem Jezusa. Zatem macierzyńskie powołanie Maryi, powołanie do opieki nad dziećmi przechodzi na Jana i na cały Kościół. Cała wspólnota uczniów jest włączona w macierzyńskie powołanie Maryi.
 462.  
 463. 3. Jan, jako uczeń, który dzielił z Jezusem wszystko, wie, że Nauczyciel chce doprowadzić wszystkich ludzi do spotkania z Ojcem. On może zaświadczyć, że Jezus spotykał wielu ludzi, którzy byli chorzy na duchu, gdyż byli pełni dumy (por. J 8, 31-39), i chorych na ciele (por. J 5, 6). Wszystkim im darował miłosierdzie i przebaczenie, a chorym - także uzdrowienie fizyczne, znak obfitości życia w królestwie, gdzie każda łza zostaje osuszona. Tak jak Maryja, uczniowie są powołani, by opiekowali się sobą nawzajem, ale nie tylko. Wiedzą, że serce Jezusa jest otwarte dla wszystkich bez wyjątku. Wszystkim musi być głoszona Ewangelia o królestwie i wszystkich, którzy są w potrzebie, musi obejmować miłość chrześcijan, po prostu dlatego, że są osobami, dziećmi Bożymi.
 464.  
 465. 4. To macierzyńskie powołanie Kościoła w stosunku do osób będących w potrzebie i chorych urzeczywistniało się na przestrzeni jego dwutysiącletniej historii w przebogatej serii inicjatyw na rzecz chorych. Nie należy zapominać o tej historii ofiarności. Dziś trwa ona nadal na całym świecie. W krajach, gdzie istnieją wystarczające systemy publicznej opieki zdrowotnej, działalność zgromadzeń katolickich, diecezji i ich szpitali oprócz zapewniania opieki medycznej na wysokim poziomie ma na celu stawianie człowieka w centrum procesu leczenia i prowadzenie badań naukowych z poszanowaniem życia i chrześcijańskich wartości moralnych. W krajach, w których systemy opieki zdrowotnej są niewystarczające lub ich brakuje, Kościół stara się zaoferować ludziom możliwie jak najwięcej w zakresie opieki zdrowotnej, aby wyeliminować śmiertelność niemowląt i wykorzenić niektóre szeroko rozpowszechnione choroby. Gdziekolwiek się znajduje, stara się on leczyć, nawet kiedy nie jest w stanie przywrócić zdrowia. Obraz Kościoła jako "szpitala polowego", otwartego dla wszystkich zranionych przez życie, jest rzeczywistością bardzo konkretną, bowiem w niektórych częściach świata tylko szpitale misyjne i diecezjalne zapewniają niezbędną opiekę zdrowotną ludności.
 466.  
 467. 5. Pamięć o długiej historii posługi niesionej chorym jest powodem do radości dla wspólnoty chrześcijańskiej, a przede wszystkim dla tych, którzy w dzisiejszych czasach pełnią tę posługę. Trzeba jednak patrzeć na przeszłość, zwłaszcza po to, aby się nią ubogacać. Od niej powinniśmy się uczyć: wielkoduszności, aż po całkowite poświęcenie się wielu założycieli instytutów posługującym chorym; kreatywności, inspirowanej przez miłość, wielu inicjatyw realizowanych na przestrzeni wieków; zaangażowania w badania naukowe, aby oferować chorym nowatorskie i niezawodne leczenie. To dziedzictwo przeszłości pomaga dobrze planować przyszłość. Na przykład, aby ustrzec szpitale katolickie przed niebezpieczeństwem stosowania logiki przedsiębiorstwa, która na całym świecie usiłuje włączyć opiekę zdrowotną w działalność rynkową, czego skutkiem jest odrzucanie ubogich. Myślenie organizacyjne i miłość wymagają natomiast tego, aby była szanowana godność człowieka chorego i żeby był on zawsze stawiany w centrum procesu leczenia. Takie nastawienie winno cechować także chrześcijan pracujących w placówkach publicznych, którzy są powołani do tego, by przez swoją służbę dawali dobre świadectwo o Ewangelii.
 468.  
 469. 6. Jezus pozostawił Kościołowi w darze swoją moc uzdrawiania: "Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: (…) Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie" (Mk 16, 17-18). W Dziejach Apostolskich czytamy opis uzdrowień dokonanych przez Piotra (por. 3, 4-8) i Pawła (por. 14, 8-11). Odpowiedzią na dar Jezusa jest zadanie Kościoła, który wie, że powinien obejmować chorych takim samym jak jego Pan spojrzeniem, pełnym czułości i współczucia. Duszpasterstwo służby zdrowia jest i zawsze pozostanie niezbędnym i istotnym zadaniem, które należy realizować z wciąż nowym zapałem, poczynając od wspólnot parafialnych aż po najlepsze ośrodki opieki zdrowotnej. Nie możemy w tym miejscu nie wspomnieć o czułości i wytrwałości, z jakimi wiele rodzin opiekuje się swoimi dziećmi, rodzicami i krewnymi, chronicznie chorymi lub z poważną niepełnosprawnością. Opieka świadczona w rodzinie jest nadzwyczajnym świadectwem miłości do osoby ludzkiej i winna być otaczana odpowiednim uznaniem oraz wspierana przez stosowną politykę. Dlatego lekarze i pielęgniarze, kapłani, osoby konsekrowane i wolontariusze, członkowie rodzin oraz wszyscy, którzy angażują się w opiekę nad chorymi, uczestniczą w tej misji Kościoła. Jest to wspólna odpowiedzialność, która podnosi wartość codziennej posługi każdego.
 470.  
 471. 7. Maryi, Matce czułości, pragniemy powierzyć wszystkich chorych na ciele i duchu, aby umacniała ich nadzieję. Prośmy Ją także, aby nam pomagała być otwartymi na chorych braci. Kościół wie, że potrzebuje specjalnej łaski, aby mógł sprostać swojej posłudze ewangelicznej w zakresie opieki nad chorymi. Toteż zjednoczmy się wszyscy w modlitwie do Matki Pana, błagając usilnie, aby każdy członek Kościoła przeżywał z miłością powołanie do służby życiu i zdrowiu. Niech Dziewica Maryja wstawia się za tym XXVI Światowym Dniem Chorego; niech pomaga osobom chorym przeżywać swoje cierpienie w jedności z Panem Jezusem i niech wspiera tych, którzy się nimi opiekują. Wszystkim - chorym, pracownikom służby zdrowia i wolontariuszom - udzielam z serca Błogosławieństwa Apostolskiego.
 472.  
 473. Watykan 26 listopada 2017 r.
 474. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 475. FRANCISZEK
 476. TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 stycznia 2018
 477. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 478. 1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.
 479. 2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek 25 stycznia , w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcamy do udziału w spotkaniach modlitewnych w naszej okolicy.
 480. 3. We wtorek 23 stycznia we wtorek przypada 5 rocznica śmierci Ks Kard Józefa Glempa Prymasa Polski W bazylice archikatedralnej świętego Jana Chrzciciela w Warszawie o godz 19.00 zostanie odprawiona Msza św przez Ks Kard Kazimierza Nycza.
 481. 4. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie..
 482. 5. Kolęda w tym tygodniu :
 483. 22.01 poniedziałek od 15.00 Pęchery-ul.Boczna-23 rodziny, ul. Cietrzewia i kilka rodzin z ul. Pawlaka
 484. 23.01 wtorek .od 15.00 ul. Gołkowska za mleczarnią/za torami/-35 rodzin
 485. 24.01 środa .od 15.00 ul.Gołkowska od mleczarni do świetlicy-30rodzin /stara wieś-lewa i prawa str.
 486. 25 .01 czwartek ..od 15.00 Gołków- ul.Gołkowska od świetlicy do krzyżówek do ul Głównej /25 rodzin - lewa strona idąc od kościoła- prawa strona 33 rodziny/
 487. 26.01 piatek .od 15.00 od krzyżówek Gołków-ul.Gołkowska-15rodzin,ul.Pod Bateriami-14 rodzin, ul.Lipowa
 488. 07.01 sobota od 09.00 od krzyżówek w kierunku Zalesia Dolnego.ulice boczne Hajduczka-2 rodziny, ul.Szaniec-14 rodzin,ul.Soroki-3 rodziny, ul.Oleńki Bilewiczównej-10 rodzin, ul.Bohuna-11 rodzin, ul.Kietlinga-1 rodzina, ul.Trylogii-3 rodziny i wszystkie ulice nowe5
 489. 6. Dziękujemy za ofiary Rodzina Rodzinie .W ostatnio niedzielę zabraliśmy do puszek 967 zł dla rodzin w Aleppo. (dzisiaj plus 20 zlotych)
 490. 7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 491. 8. Wychodząc z kościoła zabierzmy ze sobą prasę katolicką
 492. W tym tygodniu patronują nam:
 493. 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.
 494. 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
 495. 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.
 496. W tym roku 2018 pożegnaliśmy
 497. *śp Jacka-Mariana  Gawryś
 498. *śp Zdzisława Tokaj - prezesa naszego chóru
 499. *śp Halinę Parol 
 500. *śp Wiesława Dębskiego
 501. *śp Krystynę Kowalczyk / pogrzeb 18.01. godz 13.00
 502. ==============
 503. KOLĘDA PARAFII SW. ROCHA W JAZGARZEWIE 2017/2018 r. dni powszednie od godz. 15.00 do 21.00 w soboty od 9.00 Prosimy o przygotowanie wody święconej, kropidła, krzyżyka, świec i Pisma Św. Dzieci prosimy o przygotowanie zeszytów od religii

 504. PROGRAM KOLĘDY 2017/2018

 505. 28.12 czwartek . od 15.00 Łoś- ul.Spółdzielcza-45 rodzin, ul.Puszczyka-3 rodziny, ul.Skowronków, ul. Słowików, Sowia, ul. Sosnowa.ul.Zielona, ul.Biała,Gandalfa  Spacerowa, Biała ,i wszystkie boczne, nowe uliczki.

 506. 29.12 piątek od 15.00 Łoś-ul.6 Września-43 rodziny, ul.Kwiatowa-8 rodzin, ul.Leśna, Brzozowa , ul.Kuropatwy- 3 rodziny, ul. Sarenki, Zajęcza,Spokojna. Przylesie.

 507. 30.12 sobota od 09.00 Łoś- ul.Prażmowska-43 rodziny, Al. Gwiazd-4 rodziny , Al. Cygady-1 rodzina, Al. Lipowa, Parkowa, Kalinowa /  UWAGA : przerwa W KOLĘDOWANIU od godz 11.30 do 13.30 / kolęda z ks Bp w Piasecznie  godz 12.00

 508. 02.01 wtorek .od 15.00 Łoś-ul.Podleśna-26 rodz.,ul.Kukułki-2 rodz.,ul.Sołecka-18 rodz.,ul.Tarczyńska

 509. 03.01 środa .od 15.00 Łoś-ul.Ogrodowa-7 rodzin, ul.Sadowa, ul.Sarenki, ul.Polna-24rodziny, Zajęcza , ul.Chabrowa, ul.Wiatrowa, ul.Sikorki-2rodziny, ul.Bażańcia-7rodzin,ul. Sowia-1 rodzina i wszystkie nowe ulice

 510. 04.01 czwartek . Godzina święta od 15.00 Bogatki- ul.Królewska-59 rodzin,nr parzyste, ul. Pierwiosnków

 511. 05.01 piątek . od 15.00 Bogatki- ul.Królewska-63 rodziny,nr nieparzyste, od nr 1 do nr 149 włącznie /do chorych w I piatek udamy się od godz 9.00 NOCNA ADORACJA  po Mszy sw o godz 18.00 - WIECZÓR UWIELBIENIA O GODZ 22.00

 512. 6 stycznia sobota Objawienie Pańskie nie ma kolędy/

 513. 08.01 poniedziałek .od 15.00 Bogatki- ul.Anemonów-3 rodziny, ul.Malwy-2 rodziny, ul.Azalii-10 rodzin, ul. Werbeny- 1 rodzina, ul.Szafirków- 14 rodzin, ul.Zawilców, ul.Słoneczników- 1 rodzina, pozostałe rodziny z ul Królewskiej, ul. Modraszki, ul.Książęca- 3 rodziny, ul.Polnych Maków, ul Królewska od nr 153 do 187

 514. 09.01 wtorek od 15.00 Mieszkowo- ul.Malinowa-15 rodzin, ul.Malinowy Gaj, ul.Darniowa, ul.Szklarniowa-12 rodzin, ul.Traktowa-órodzin, ul.Zdrojowa-l rodzina, ul.Graniczna, ul.Pod Gruszą-2 rodziny, ul.Ustronie-2rodziny, ul.Jemioły, ul .Karolińska i wszystkie nowe ulice_

 515. 10.01 sroda od 15.00 Antoninów- ul.Złotych Piasków-34 rodziny, ul.Dobrych Sąsiadów ul.Radomska i wszystkie nowe ulice

 516. 11.01 czwartek . od 14.00 Wola Gołkowska.ul Gościniec-52 rodziny,ul.Dworska-od Sióstr do p.Kowalskich do zakrętu od godz 14.0

 517. 12.01 piątek . od 15.00 Wola Gołkowska- ul.Gościniec -30 rodzin, ul.Fantazyjna, ul Polnej Brzozy 5, ul.Piesza, ul.Czarowna, od p. Kowalskich do końca w kierunku Jazgarzewa

 518. 13.01 sobota od 09.00 ul.Kolonia -30 rodzin, ul.Jeżynowa, ul.Krótka-18 rodzin, ul.Dzikiej Mięty, ul.Żurawinowa, ul Liryczna

 519. 14 styczeń Niedziela godz 16.00  Kolęda w Domu Dziecka

 520. 15.01 poniedziałek . od 15.00 Robercin- ul.Podskarbińska-11 rodzin, ul.Hetmańska-4 rodziny, ul.Orzechowa-10 rodzin, ul.Wierzbowa-18 rodzin,

 521. 16.01 wtorek .od 15.oo Wola Gołkowska- ul.Rybna-35 rodziny, ul.Błękitnego Motyla -2 rodziny, ul.Jemioły, ul.Płaczącej Wierzby-14 rodzin, ul.Karolińska,

 522. 17.01 ,sroda .od 15.00 Gołków- ul.Zielona-27 rodz..Wola Gołkowska-ul.Dworska, ul.Maciejki-3rodz. ul.Przy Akacjach 9, ul.Sielankowa i wszystkie nowe ulice

 523. 18.01 czwartek od 15.00 cała ul.Ceramiczna, ul.Ceglana, ul.Małego Stawu i Dużego Stawu,ul.Turystyczna

 524. 19.01 piatek od 15.00 Grochowa- ul.Zb.Pawlaka- 37 rodzin, ul Słoneczników

 525. 20.01 sobota .od 09.00 Piskórka- ul.Jagodowa-1 rodzina, ul.Świerkowa-5 rodzin, ul.Główna-16 rodzin, ul.Słoneczna-8 rodzin, ul.Polna, ul.Akacjowa,ul.Podleśna,ul.Brzozowa-lrodz., ul.Krótka, ul.Cedrowa, ul.Klonowa,ul. Sosnowa- 1 rodzina,i wszystkie nowe ulice

 526. 22.01 poniedziałek od 15.00 Pęchery-ul.Boczna-23 rodziny, ul.Cietrzewia-lórodzin i 7 rodzin z ul.Pawlaka

 527. 23.01 wtorek .od 15.00 ul.Gołkowska za mleczarnią/za torami/-35 rodzin

 528. 24.01 środa .od 15.00 ul.Gołkowska od mleczarni do świetlicy-30rodzin /stara wieś-lewa i prawa str.

 529. 25 .01 czwartek ..od 15.00 Gołków- ul.Gołkowska od świetlicy do krzyżówek do ul Głównej -lewa strona idąc od kościoła i prawa strona 

 530. 26.01 piatek .od 15.00 od krzyżówek Gołków-ul.Gołkowska-15rodzin,ul.Pod Bateriami-14 rodzin, ul.Lipowa

 531. 27.01 sobota od 09.00 od krzyżówek w kierunku Zalesia Dolnego.ulice boczne Hajduczka-2 rodziny, ul.Szaniec-14 rodzin,ul.Soroki-3 rodziny, ul.Oleńki Bilewiczównej-10 rodzin, ul.Bohuna-11 rodzin, ul.Kietlinga-1 rodzina, ul.Trylogii-3 rodziny i wszystkie ulice nowe

 532. 29.01 poniedziałek . od 15.00 Gołków- ul. 11 Listopada-43 rodzin, ul.Kmicica, ul.Główna-6 rodzin- od krzyżówek do torów, ul.Wołodyjowskiego-2 rodziny

 533. 30.01 wtorek .od 15.00 Gołków- ul.Wenedów-5rodzin, ul Kirkora-1 rodzina,ul.Kordiana, ul.Aliny, ul.Gwalberta-5 rodzin_

 534. 31.01 środa .od 15.00 Gołków-ul.Ląkowa-28 rodzin, ul.IV Pułku Ułanów-3rodziny, ul.Jazdy Polskiej-2 rodziny i wszystkie nowe ulice

 535. 01.02 czwartek Godzina świeta od 16.00 Wólka Kozodawska - ul.Pogodna - 34 rodziny

 536. 02.02 piatek Godzina Święta . od 16.00 Wólka Kozodawska - ul.Gruszek i Jabłuszek - 24 rodziny, .ul.Zaciszna, ul.Dworkowa-8 rodzin, ul.Krokusowa-5 rodzin Objawienei pańskie M.B. Gromniczbej do chorych udamy sie od godz 10.30/ NOCNA ADORACJA po Mszy św o godz 18.00 o godz 22.00 WIECZÓR UWIELBIENIA

 537. 03.02 sobota Msza św o 8.00 i Różaniec .kolęda od 10.30Wólka Kozodawska - ul.Familijna-24 rodzin,ul.Serdeczna-10 rodzin ,

 538. 05.02 poniedziałek od 15.00 Jesówka i ul Źródlana-9 rodzin,ul.Blasku Księżyca, ul.Czapli-5 rodzin,ul.Dzikich Gęsi-28 rodzin, ul.Niedzwiedzia,ul.Leśnych Malin-2 rodziny, ul.Orlika-1 rodzina,ul.Ptasia,ul.Zimorodka, ul.Konika Polnego, ul.Leśnej Polany, ul.Lisia

 539. 06.02 wtorek .od 15 .00 Wólka Kozodawska-ul.Zielonej Łąk-11 rodzin, ul.Dzikie Pola-4 rodziny ul.Bociana Białego-9 rodzin, ul.Białej Róży-1 rodzina, i wszystkie nowe ulice

 540. 07.02 środa .od 16.00 Wólka Kozodawska-ul.Czarodziejska- 17 rodz.,ul.Bukietowa,ul.Polnych Kwiatów-5 rodzin,ul.Bajkowych Domków-8 rodz., ul.Wichrowa-8 rodz.,

 541. 08.02 czwartek od 16.00 ul.Herbacianej Róży-34 rodziny, ul.Zaciszna-4 rodziny, ul.Bukietowa, ul.Rajskich Ogrodów, ul.Szparagowa

 542. 09.02 piatek .od 15.00 Wólka Kozodawska- ul.Porannej Rosy-8 rodzin, ul.Rajskich Ogrodów, ul Szczęśliwa-23 rodziny

 543. 10 .02 sobota .od 9.00 Łbiska- ul Bolesława Chrobrego-spis wszystkich rodzin -48-tylko lewa strona idąc od kościoła ul. Zyg.Starego-6 rodzin,ul.Wł. Jagiełły-6 rodzin, ul.Królowej Marysieńki, ul.H.Walezego, ul.Zyg.Starego, ul.Wł. Łokietka po lewej stronie÷plus DOM DZIECKA OD GODZ 15.00

 544. 12.02 poniedziałek .od 15.00 Łbiska-ul.B.Chrobrego-tylko prawa str.idąc od Jazgarzewa,ul. 15 sierpnia, ul.Piastowska-2 rodziny, ul.Królowej Bonyorodziny, ul.Żeligowskiego-lO rodzin, u Sióstr Szarytek kolęda trwa w internacie ok.2 godz od g.l 1.00, _ul.Zyg. Starego i Wł. Łokietka po prawej str. oraz ul.Zygmunta III Wazy

 545. 13.02 wtorek .od 15 .00 Jazgarzew-ul.Szkolna nr nieparzys.,ul.Ruciana,ul.Przebiśniegów, ul.Runa Leśnego

 546. 14.02 środa POPIELEC.nie ma kolędy 

 547. 15.02 czwartek od 15.00 Jazgarzew- ul.Szkolna wszystkie nr parzyste

 548. 16.02 piatek od 15.00 Jazgarzew-ul.Górna- 25 rodzin i Wólka Pecherska Droga Krzyzowa dla dzieci o 17.30 i  dla dorosłych po Mszy św o godz  18.00

 549. 17.02 sobota .od 15.00 Jazgarzew-ul.Główna-w kierunku Bogatek,ul.Błękitna,ul.Rajska, ul.Pasikoników ( Ks Krzysztof będzie chodził od godz 9.00 a ks Prob od 15.00 /spotkanie wszystkich prob w Warszawie od godz 10.00)

 550. 19.02  poniedzialek .od 15.00 Jazgarzew-ul. Leśna- wszystkie nr tylko po prawej str. idąc od kościoła ul.Gajowa, ul.Amarantowa-35rodzin/

 551. 20.02 od 15.00 wtorek  Jazgarzew-ul. Leśna po lewej str. idąc od kościoła-35 rodzili

 552. 21.02  środa  . od 15.00 ul.Główna w Jazgarzewie do kościoła-31 rodzin zakonczenie kolędy/


 553.  w czwartek  jeżeli  ksiądz kogoś opuścił to można zgłosić do kancelarii i zaprosic na 22 luty odgodz.9.00 do 13.00 lub od godz 19.00 do 21.00

  ul. Główna 2 05-502 Jazgarzew Mail: roch@warszawa.opoka.org.pl Telefon (22) 756 76 41 i kom 602-108-026

 554. pon. na tcl. 602 108 026 Parafia św. Rocha

 

NAPIS NA OBRAZKU KOLĘDOWYM

Modlitwa za misje  w naszej parafii ( w dn. 06-13.10.2019 r)

Boże, Stworzycielu nieba i ziemi, Ojcze Jezusa i nasz Ojcze. Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji Świętych. Niech ten czas będzie dla wszystkich mieszkańców naszej parafii w Jazgarzewie darem łaski i miłosierdzia. Panie Jezu Chryste, pełnio czasów i Królu wieków. Otwórz nasze umysły na Twoje Słowo, które do nas kierujesz, abyśmy potrafili wprowadzić je w codzienne życie. Pomóż nam być świadkami Twojej miłości i przebaczenia dla tych, wśród których żyjemy. Duchu Święty odnów cały świat i oblicze naszej parafii. Spraw abyśmy byli prawdziwą wspólnotą Kościoła, mieli jedno serce i jednego ducha. Niech ten czas stanie się łaską powrotu do miłości Ojca, który nieustannie czeka na swoje dzieci. Amen. Sw Rochu  i Św Wawrzyńcze  modlcie się za nami

Z blogoslaieństwem Bożym Ks Szymon Nowicki wikariusz i Ks Prob Wiesław Zaręba

Galeria