Ogłoszenia parafialne ( WE WTORKI I PIĄTKI WSPÓLNA JUTRZNIA O GODZ 6.30 WEJŚCIE DO KOŚCIOŁA OD KAPLICY WEŹ BREWIARZ I MÓDL WRAZ Z KAPŁANAMI -już najbliższy wtorek 19.11.2019 r)

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROK U17 listopada 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy. Dzisiaj wraz z rodzicami i katechetami zastanawiamy się jak wychować nasze dzieci i młodzież na dobrych i wierzących katolików którzy by w przyszłości mogli też wychowywać swoje dzieci w tym samym duchu, z tym mamy problemy ponieważ większość rodziców traktuje religijne wychowanie swoich dzieci bardzo zabawnie np. w domu w ogóle na te tematy nie rozmawiają ze swoim dziećmi i prawie w ogóle nie pytają dzieci co było na religii albo nie sprawdzają notatek z katechezy. Taka postawa prowadzi do tego , ze dzieci zaraz po I Komunii św są wypisywane z katechezy a młodzież często po bierzmowaniu odchodzi z kościoła. Co mamy czynić aby ratować wiarę naszych rodzin ? Dzisiaj dzieci a chciałoby się powiedzieć i rodzice otrzymują modlitewniki które mają nas uczyć modlitwy i przypominać o modlitwie. Zapraszamy dzisiaj rodziców na spotkanie z Ks po Mszy św o godz 9.15 i po Mszy św o godz 11.45

2. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszamy na Mszę wieczorną o godz 18.00 , a po niej na agape członków scholii i chóru parafialnego. Śpiew domaga się od nas jedności i braterstwa tak jak było wczoraj w Zalesiu Dolnym . Mam śpiewać ciągle w jednym chórze chociaż należymy do rożnych chórów czy scholii . Dziękujemy wszystkim którzy wczoraj wzięli udział w koncercie chórów w par Zalesie Dolne i dali dobre świadectwo o jedności kościoła . Tak ma być w każdej parafii aby dzieci , młodzież i dorośli i liderzy tych grup wraz z panem organistą tworzyli jedną wspólnotę osób odpowiedzialnych za śpiew w czasie liturgii Mszy św.

3. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa za swego Pana i Zbawiciela

4 .W pierwsza niedziele miesiąca grudnia / 01.XII/ na Mszy św o godz 9.15 przyjmiemy do gronach Kół Żywego Różańca 30 mężczyzn którzy wyrazili chęć bycia w takiej modlitewnej wspólnocie naszej parafii. Zachęcamy panów aby dołączyli się do tej nowej grupy i nie wstydzili się modlitwy która pomaga nam i innym dojść do zbawienia. W dzisiejszej sytuacji  Koscioła i naszej wiary potrzeba nam  rozmnodlonych mężczyzn którzyby  bronili nas nie siłą swoich mięśni ale  modlitwą i zaangażowaniem w dzieła apostolskie  naszej wspólnoty.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Zwróćmy naszą uwagę na problem ludzi biednych w kościele o których w swoim orędziu pisze p. Franciszek. „. "Oto biedak zawołał, a Pan go wysłuchał" (Ps 34,7). Te słowa Psalmisty stają się też naszymi wtedy, gdy stykamy się z różnymi formami cierpienia i marginalizacji, doświadczanymi przez wielu braci i sióstr, których zazwyczaj określamy ogólnym terminem "ubodzy". Papież Franciszek przypomina nam że zbliżając się do Boga i wyznając nasza wiarę mamy święty obowiązek zbliżać się do ludzi ubogich i im pomagać.

6.   CZWARTEGO  GRUDNIA W   SRODĘ O GODZ 14.30 BEDZIE ZBIORKA PRZY NASZYM KOSCIELE NA PARKINGU ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO STARYCH KOMPUTERÓE , MONITORÓW, , KLAWIATURY, DRUKARKI TELEWIZORY , RADIA, MAGNETOFONY DEKODERY, TELEFONY STACIONARNE, I KOMÓRKOWE , PRALKI , LODÓWKI ŻELAZKA , ODKURZACZE , GRZEJNIKI  , KUCHENKI , MIKROFALÓWKI , KABLE , AKUMULATORY ITD POMAGAMY MISJONARZOM , ZOSTAŃ PATRONEM POLSKICH MISJONARZY I OCZYŚĆ DOM I SWIAT Z ELEKTROŚMIECI  GODZ 14.30 , 4 GRUDZIEŃ                                                                                                     7.Dzisiaj dziękujemy rodzinom z ul Leśnej za piękne kwiaty przy ołtarzu ,z atydzień kościół ubiorą rodziny z ul Głównej idąc w kierunku Bogatek.

8.W sobotę 9 listopada 2019 r. Akcja Katolicka w Polsce zorganizkwała w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”. W koncercie wystąpi ponad 120 wykonawców z piętnastu polskich diecezji. Pieśni patriotyczne były wykonane przez  chóry, różne zespoły i solistów w różnych grupach wiekowych.W tym spotkaniu brała udział nasza schola dziecięca.Dziękujemy p. Dorotce wraz z dziecmi i rodzicami.Bóg zapłać.

Solenizatontom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

18 XI – św. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,

20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,

21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,

22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

 


List Ks Prob Wiesława Zaręby do swoich parafian Sw Rocha w Jazgarzewie przed misjami.

" PARAFIA WSPÓLNOTĄ WSPÓLNOT"

Drodzy parafianie czas który mamy przed sobą to czas powtórnego szukania swojej drogi w kościele i w swojej parafii ." Parafia to wspólnota wspólnot" Czuje się jakoś odpowiedzialny za dobre przygotowanie misji i naszych spotkań z misjonarzami w dniach od 6 do 13 października 2019 r Misje organizujemy raz na 10 lat z myślą o wszystkich parafianach tych którzy mają blisko do swojego kościoła i tych którzy mieszkają daleko. Drugi powód dla którego organizujemy misje w tym czasie to 90 rocznica konsekracji naszej świątyni w Jazgarzewie- dokładnie nasza świątynia była konsekrowana 13 października 1929 r . W ciągu tego czasu nasza parafia zmieniła się nie do poznania. Powstały nowe ośrodki duszpasterskie na dawnym terenie naszej parafii w Zalesiu Dolnym, Głoskowie , Zalesiu Górnym , Żabieńcu i Kamionce. Obecnie na terenie parafii Jazgarzew są cztery kaplice w Łbiskach u Sióstr Miłosierdzia św Wincetego a Paulo , Pęcherach , Robercinie u Sióstr Rodziny Marii i na cmentarzu w Antoninowie. Jesteśmy naprawdę rozproszeni i nie spotykamy się w jednym miejscu w jednej świątyni ale ciągle z dala od swojej parafii. Tak myślę sobie aby przynajmniej na misjach spotkać się ze sobą i poznać siebie nawzajem i poznać swój kościół parafialny i wysłuchać nauk misyjnych. Nasza świątynia w tej chwili jest przygotowywana na uroczystość 90 rocznicy konsekracji ., kończymy wymianę dachu i malowanie oraz zakładamy całkowicie nowa instalacje . Przymierzamy się też do malowania wnętrza naszej świątyni i renowacji wszystkich ołtarzy i figur. Jest to praca na kilka lat.

Zapraszamy  serdecznie na Misje w dniach od 06 do 13.10. 2019 r które poprowadzą o. Oblaci z Kodnia Ojciec Włodzimierz Jamrocha i Ojciec Dariusz Galant . Chciałbym zachęcić każdą rodzinę do modlitwy w intencji misji aby Duch św towarzyszył nam w naszych spotkaniach i pomógł nam zrozumieć sens naszego życia i powołania . ZAPRASZAMY SERDEDCZNIE JUŻ DZISIAJ słowami Pana Jezusa „ Przyjdźcie do Mnie wszyscy którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię…” Spotkania misyjne w naszej świątyni będą w tygodniu dla starszych i młodzieży o godz 9.15 , 18.00 i 19.30 , każdy dzień będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim o godz 20.30 Dobrzy by było abyśmy wszyscy przychodzili do swojej świątyni parafialnej w Jazgarzewie i tutaj słuchali Słowa Bożego i razem się modlili .  Dzieci zapraszamy codziennie przez trzy dni w Jazgarzewie o godz 17.00 /od poniedziałku do środy/ w kaplicy w Robercinie o godz 17.00  , w Łbiskach o godz 12.00 / tylko trzy dni poniedziałek , wtorek i środa /-  w kaplicy w Pęcherach trzy dni o godz 11.00 /poniedz. wtorek i środę/ Misje w parafii będą trwać od 6 do 13 października 2019 r przez cały tydzień od niedzieli do niedzieli. W niedziele 13 października Uroczystą Mszę Św  o godz 9.15 odprawi nasz Pasterz Ks Kard Kazimierz  Nycz i udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

13 pażdziernika  będą też spotkania misyjne  o  godz  11.45 , 17.00 i o godz 18.00 Z błogosławieństwem Bożym Ks Prob Wiesław Zaręba i Ks Wikariusz Szymon Nowicki wraz z naszymi misjonarzami O. Włodzimierzem i O. Dariuszem     

                 Jazgarzew dn 1 września 2019 r

"..Według jednego z możliwych - jak sądzę - wyjaśnień, zarówno świątynia, jak i ciało Chrystusa jest figurą Kościoła. Kościół bowiem jest zbudowany z kamieni żywych, uczyniony "żywą świątynią", aby stanowić święte kapłaństwo, wybudowany "na fundamencie Apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest samrś Jezus Chrystus". Jest więc prawdziwą świątynią." (ORYGENES kaplan z Brewiarza str151).........Podobnie bowiem, jak ciało widzialne Chrystusa zostało ukrzyżowane, pogrzebane, a potem zmartwychwstało, tak też całe ciało świętych Chrystusa zostało "ukrzyżowane z Chrystusem" i już dłużej nie żyje. Dlatego każdy z jego członków, na wzór świętego Pawła, "w niczym się już nie chlubi, jak tylko w krzyżu Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego świat został dla niego ukrzyżowany, a on dla świata". Brewiarz z dn  04.09.2019 r

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////.

 1. KOLĘDA PARAFII SW. ROCHA W JAZGARZEWIE 2017/2018 r. dni powszednie od godz. 15.00 do 21.00 w soboty od 9.00 Prosimy o przygotowanie wody święconej, kropidła, krzyżyka, świec i Pisma Św. Dzieci prosimy o przygotowanie zeszytów od religii

 2. PROGRAM KOLĘDY 2017/2018

 3. 28.12 czwartek . od 15.00 Łoś- ul.Spółdzielcza-45 rodzin, ul.Puszczyka-3 rodziny, ul.Skowronków, ul. Słowików, Sowia, ul. Sosnowa.ul.Zielona, ul.Biała,Gandalfa  Spacerowa, Biała ,i wszystkie boczne, nowe uliczki.

 4. 29.12 piątek od 15.00 Łoś-ul.6 Września-43 rodziny, ul.Kwiatowa-8 rodzin, ul.Leśna, Brzozowa , ul.Kuropatwy- 3 rodziny, ul. Sarenki, Zajęcza,Spokojna. Przylesie.

 5. 30.12 sobota od 09.00 Łoś- ul.Prażmowska-43 rodziny, Al. Gwiazd-4 rodziny , Al. Cygady-1 rodzina, Al. Lipowa, Parkowa, Kalinowa /  UWAGA : przerwa W KOLĘDOWANIU od godz 11.30 do 13.30 / kolęda z ks Bp w Piasecznie  godz 12.00

 6. 02.01 wtorek .od 15.00 Łoś-ul.Podleśna-26 rodz.,ul.Kukułki-2 rodz.,ul.Sołecka-18 rodz.,ul.Tarczyńska

 7. 03.01 środa .od 15.00 Łoś-ul.Ogrodowa-7 rodzin, ul.Sadowa, ul.Sarenki, ul.Polna-24rodziny, Zajęcza , ul.Chabrowa, ul.Wiatrowa, ul.Sikorki-2rodziny, ul.Bażańcia-7rodzin,ul. Sowia-1 rodzina i wszystkie nowe ulice

 8. 04.01 czwartek . Godzina święta od 15.00 Bogatki- ul.Królewska-59 rodzin,nr parzyste, ul. Pierwiosnków

 9. 05.01 piątek . od 15.00 Bogatki- ul.Królewska-63 rodziny,nr nieparzyste, od nr 1 do nr 149 włącznie /do chorych w I piatek udamy się od godz 9.00 NOCNA ADORACJA  po Mszy sw o godz 18.00 - WIECZÓR UWIELBIENIA O GODZ 22.00

 10. 6 stycznia sobota Objawienie Pańskie nie ma kolędy/

 11. 08.01 poniedziałek .od 15.00 Bogatki- ul.Anemonów-3 rodziny, ul.Malwy-2 rodziny, ul.Azalii-10 rodzin, ul. Werbeny- 1 rodzina, ul.Szafirków- 14 rodzin, ul.Zawilców, ul.Słoneczników- 1 rodzina, pozostałe rodziny z ul Królewskiej, ul. Modraszki, ul.Książęca- 3 rodziny, ul.Polnych Maków, ul Królewska od nr 153 do 187

 12. 09.01 wtorek od 15.00 Mieszkowo- ul.Malinowa-15 rodzin, ul.Malinowy Gaj, ul.Darniowa, ul.Szklarniowa-12 rodzin, ul.Traktowa-órodzin, ul.Zdrojowa-l rodzina, ul.Graniczna, ul.Pod Gruszą-2 rodziny, ul.Ustronie-2rodziny, ul.Jemioły, ul .Karolińska i wszystkie nowe ulice_

 13. 10.01 sroda od 15.00 Antoninów- ul.Złotych Piasków-34 rodziny, ul.Dobrych Sąsiadów ul.Radomska i wszystkie nowe ulice

 14. 11.01 czwartek . od 14.00 Wola Gołkowska.ul Gościniec-52 rodziny,ul.Dworska-od Sióstr do p.Kowalskich do zakrętu od godz 14.0

 15. 12.01 piątek . od 15.00 Wola Gołkowska- ul.Gościniec -30 rodzin, ul.Fantazyjna, ul Polnej Brzozy 5, ul.Piesza, ul.Czarowna, od p. Kowalskich do końca w kierunku Jazgarzewa

 16. 13.01 sobota od 09.00 ul.Kolonia -30 rodzin, ul.Jeżynowa, ul.Krótka-18 rodzin, ul.Dzikiej Mięty, ul.Żurawinowa, ul Liryczna

 17. 14 styczeń Niedziela godz 16.00  Kolęda w Domu Dziecka

 18. 15.01 poniedziałek . od 15.00 Robercin- ul.Podskarbińska-11 rodzin, ul.Hetmańska-4 rodziny, ul.Orzechowa-10 rodzin, ul.Wierzbowa-18 rodzin,

 19. 16.01 wtorek .od 15.oo Wola Gołkowska- ul.Rybna-35 rodziny, ul.Błękitnego Motyla -2 rodziny, ul.Jemioły, ul.Płaczącej Wierzby-14 rodzin, ul.Karolińska,

 20. 17.01 ,sroda .od 15.00 Gołków- ul.Zielona-27 rodz..Wola Gołkowska-ul.Dworska, ul.Maciejki-3rodz. ul.Przy Akacjach 9, ul.Sielankowa i wszystkie nowe ulice

 21. 18.01 czwartek od 15.00 cała ul.Ceramiczna, ul.Ceglana, ul.Małego Stawu i Dużego Stawu,ul.Turystyczna

 22. 19.01 piatek od 15.00 Grochowa- ul.Zb.Pawlaka- 37 rodzin, ul Słoneczników

 23. 20.01 sobota .od 09.00 Piskórka- ul.Jagodowa-1 rodzina, ul.Świerkowa-5 rodzin, ul.Główna-16 rodzin, ul.Słoneczna-8 rodzin, ul.Polna, ul.Akacjowa,ul.Podleśna,ul.Brzozowa-lrodz., ul.Krótka, ul.Cedrowa, ul.Klonowa,ul. Sosnowa- 1 rodzina,i wszystkie nowe ulice

 24. 22.01 poniedziałek od 15.00 Pęchery-ul.Boczna-23 rodziny, ul.Cietrzewia-lórodzin i 7 rodzin z ul.Pawlaka

 25. 23.01 wtorek .od 15.00 ul.Gołkowska za mleczarnią/za torami/-35 rodzin

 26. 24.01 środa .od 15.00 ul.Gołkowska od mleczarni do świetlicy-30rodzin /stara wieś-lewa i prawa str.

 27. 25 .01 czwartek ..od 15.00 Gołków- ul.Gołkowska od świetlicy do krzyżówek do ul Głównej -lewa strona idąc od kościoła i prawa strona 

 28. 26.01 piatek .od 15.00 od krzyżówek Gołków-ul.Gołkowska-15rodzin,ul.Pod Bateriami-14 rodzin, ul.Lipowa

 29. 27.01 sobota od 09.00 od krzyżówek w kierunku Zalesia Dolnego.ulice boczne Hajduczka-2 rodziny, ul.Szaniec-14 rodzin,ul.Soroki-3 rodziny, ul.Oleńki Bilewiczównej-10 rodzin, ul.Bohuna-11 rodzin, ul.Kietlinga-1 rodzina, ul.Trylogii-3 rodziny i wszystkie ulice nowe

 30. 29.01 poniedziałek . od 15.00 Gołków- ul. 11 Listopada-43 rodzin, ul.Kmicica, ul.Główna-6 rodzin- od krzyżówek do torów, ul.Wołodyjowskiego-2 rodziny

 31. 30.01 wtorek .od 15.00 Gołków- ul.Wenedów-5rodzin, ul Kirkora-1 rodzina,ul.Kordiana, ul.Aliny, ul.Gwalberta-5 rodzin_

 32. 31.01 środa .od 15.00 Gołków-ul.Ląkowa-28 rodzin, ul.IV Pułku Ułanów-3rodziny, ul.Jazdy Polskiej-2 rodziny i wszystkie nowe ulice

 33. 01.02 czwartek Godzina świeta od 16.00 Wólka Kozodawska - ul.Pogodna - 34 rodziny

 34. 02.02 piatek Godzina Święta . od 16.00 Wólka Kozodawska - ul.Gruszek i Jabłuszek - 24 rodziny, .ul.Zaciszna, ul.Dworkowa-8 rodzin, ul.Krokusowa-5 rodzin Objawienei pańskie M.B. Gromniczbej do chorych udamy sie od godz 10.30/ NOCNA ADORACJA po Mszy św o godz 18.00 o godz 22.00 WIECZÓR UWIELBIENIA

 35. 03.02 sobota Msza św o 8.00 i Różaniec .kolęda od 10.30Wólka Kozodawska - ul.Familijna-24 rodzin,ul.Serdeczna-10 rodzin ,

 36. 05.02 poniedziałek od 15.00 Jesówka i ul Źródlana-9 rodzin,ul.Blasku Księżyca, ul.Czapli-5 rodzin,ul.Dzikich Gęsi-28 rodzin, ul.Niedzwiedzia,ul.Leśnych Malin-2 rodziny, ul.Orlika-1 rodzina,ul.Ptasia,ul.Zimorodka, ul.Konika Polnego, ul.Leśnej Polany, ul.Lisia

 37. 06.02 wtorek .od 15 .00 Wólka Kozodawska-ul.Zielonej Łąk-11 rodzin, ul.Dzikie Pola-4 rodziny ul.Bociana Białego-9 rodzin, ul.Białej Róży-1 rodzina, i wszystkie nowe ulice

 38. 07.02 środa .od 16.00 Wólka Kozodawska-ul.Czarodziejska- 17 rodz.,ul.Bukietowa,ul.Polnych Kwiatów-5 rodzin,ul.Bajkowych Domków-8 rodz., ul.Wichrowa-8 rodz.,

 39. 08.02 czwartek od 16.00 ul.Herbacianej Róży-34 rodziny, ul.Zaciszna-4 rodziny, ul.Bukietowa, ul.Rajskich Ogrodów, ul.Szparagowa

 40. 09.02 piatek .od 15.00 Wólka Kozodawska- ul.Porannej Rosy-8 rodzin, ul.Rajskich Ogrodów, ul Szczęśliwa-23 rodziny

 41. 10 .02 sobota .od 9.00 Łbiska- ul Bolesława Chrobrego-spis wszystkich rodzin -48-tylko lewa strona idąc od kościoła ul. Zyg.Starego-6 rodzin,ul.Wł. Jagiełły-6 rodzin, ul.Królowej Marysieńki, ul.H.Walezego, ul.Zyg.Starego, ul.Wł. Łokietka po lewej stronie÷plus DOM DZIECKA OD GODZ 15.00

 42. 12.02 poniedziałek .od 15.00 Łbiska-ul.B.Chrobrego-tylko prawa str.idąc od Jazgarzewa,ul. 15 sierpnia, ul.Piastowska-2 rodziny, ul.Królowej Bonyorodziny, ul.Żeligowskiego-lO rodzin, u Sióstr Szarytek kolęda trwa w internacie ok.2 godz od g.l 1.00, _ul.Zyg. Starego i Wł. Łokietka po prawej str. oraz ul.Zygmunta III Wazy

 43. 13.02 wtorek .od 15 .00 Jazgarzew-ul.Szkolna nr nieparzys.,ul.Ruciana,ul.Przebiśniegów, ul.Runa Leśnego

 44. 14.02 środa POPIELEC.nie ma kolędy 

 45. 15.02 czwartek od 15.00 Jazgarzew- ul.Szkolna wszystkie nr parzyste

 46. 16.02 piatek od 15.00 Jazgarzew-ul.Górna- 25 rodzin i Wólka Pecherska Droga Krzyzowa dla dzieci o 17.30 i  dla dorosłych po Mszy św o godz  18.00

 47. 17.02 sobota .od 15.00 Jazgarzew-ul.Główna-w kierunku Bogatek,ul.Błękitna,ul.Rajska, ul.Pasikoników ( Ks Krzysztof będzie chodził od godz 9.00 a ks Prob od 15.00 /spotkanie wszystkich prob w Warszawie od godz 10.00)

 48. 19.02  poniedzialek .od 15.00 Jazgarzew-ul. Leśna- wszystkie nr tylko po prawej str. idąc od kościoła ul.Gajowa, ul.Amarantowa-35rodzin/

 49. 20.02 od 15.00 wtorek  Jazgarzew-ul. Leśna po lewej str. idąc od kościoła-35 rodzili

 50. 21.02  środa  . od 15.00 ul.Główna w Jazgarzewie do kościoła-31 rodzin zakonczenie kolędy/


 51.  w czwartek  jeżeli  ksiądz kogoś opuścił to można zgłosić do kancelarii i zaprosic na 22 luty odgodz.9.00 do 13.00 lub od godz 19.00 do 21.00

  ul. Główna 2 05-502 Jazgarzew Mail: roch@warszawa.opoka.org.pl Telefon (22) 756 76 41 i kom 602-108-026

 52. pon. na tcl. 602 108 026 Parafia św. Rocha

 

NAPIS NA OBRAZKU KOLĘDOWYM

Modlitwa za misje  w naszej parafii ( w dn. 06-13.10.2019 r)

Boże, Stworzycielu nieba i ziemi, Ojcze Jezusa i nasz Ojcze. Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji Świętych. Niech ten czas będzie dla wszystkich mieszkańców naszej parafii w Jazgarzewie darem łaski i miłosierdzia. Panie Jezu Chryste, pełnio czasów i Królu wieków. Otwórz nasze umysły na Twoje Słowo, które do nas kierujesz, abyśmy potrafili wprowadzić je w codzienne życie. Pomóż nam być świadkami Twojej miłości i przebaczenia dla tych, wśród których żyjemy. Duchu Święty odnów cały świat i oblicze naszej parafii. Spraw abyśmy byli prawdziwą wspólnotą Kościoła, mieli jedno serce i jednego ducha. Niech ten czas stanie się łaską powrotu do miłości Ojca, który nieustannie czeka na swoje dzieci. Amen. Sw Rochu  i Św Wawrzyńcze  modlcie się za nami

Z blogoslaieństwem Bożym Ks Szymon Nowicki wikariusz i Ks Prob Wiesław Zaręba

Pliki do pobrania

Galeria