Ogłoszenia parafialne 2023 r

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 października 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz.18.00 Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 17.30 a dla dorosłych codziennie po Mszy sw o godz 18.00. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1). Dzisiaj zaraz po mszy sw o godz 9.15 będzie ADORACJA I PROCESJA WOKÓŁ KOŚCIOŁA Dzieci komunijne otrzymają Różaniec jak pamiątkę przygotowania do komunii i spowiedzi 8 października na Mszy św o godz 11.45 Dzieci po Różańcu   będą  brać udzial w losowaniu figury M, Bożej Niepokalanej  aby przez  jedna dobę  w domu  dodatkowo  modlić się z rodziną.

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

3. Z racji przypadającego dziś, a przykrytego przez niedzielę, liturgicznego wspomnienia Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w całym Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W osobistych modlitwach pamiętajmy o wielkiej rzeszy sióstr zakonnych, które całkowicie poświęciły się nie tylko głoszeniu Chrystusowej Ewangelii w różnych zakątkach świata, ale zajmują się także krzewieniem kultury, wychowują młode pokolenia i w pokorze służą pomocą najsłabszym, bezbronnym i zagubionym. Dzisiaj po Mszy możemy podejść do ołtarza i otrzymać błogosławieństwo relikwiami św Teresy od Dzieciatka Jezus. Relikwie św Teresy są na bocznym ołtarzu po mojej lewej stronie.

4. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika. Zmarł nasz kolega kursowy Ks Leszek Krześniak pogrzeb będzie jutro 02.10 o godz 12.00 w par św Rocha w Mniszewie w diecezji Radomskiej

5. W środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, zatem świętujemy jego imieniny. Otoczmy go z tej okazji serdeczną modlitwą.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru miłosierdzia Bożego możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas wieczornej Eucharystii o godz.18.00 prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy miłosiernej miłości płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie w następujących godzinach:17.30 . Adoracja nocna Najświętszego Sakramentu w naszym kościele od godz. 19.00, a Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00 .  Wieczór uwielbienia  w piątek od godz 21.00. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo Różaniec o godz. 8.00  Do osób chorych udamy się w piątek o godz 9.00.

7. W czwartek, 5 października, w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Święty Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla samych siebie i dla całego świata. Tylu wiernych w różnych wspólnotach Kościoła powszechnego modli się słowami Koronki do miłosierdzia Bożego. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny. Będziemy się modlić o ustani wojny w Ukrainie i pojednanie w Polsce szczególnie teraz przed wyborami .

8. A w sobotę, 7 października, przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, tym bardziej zapraszam wszystkich parafian na wspólnotową modlitwę różańcową do naszego kościoła o godz.18.00 a szczególnie pamiętajmy o parafii Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie gdzie Ks Kard Kazimierz Nycz ustanowi nowe sanktuarium Matki Bożej Różańcowej 7 października o godz 18.00.Ks Prob Zbigniew Pruchnicki parafii Różańcowej w Piaseczni zaprasza nas na tę piękna uroczystość 7 października o godz 18.00.         

9.W przyszłą niedzielę 8 października po Mszy św o godz 19.00 zapraszamy  na koncert w ramach XV Festiwalu Musica classica , usłyszymy znakomitego skrzypka młodego pokolenia Marcela Groblewskiego , a także Michała Drabkowskiego - organistę-laureta wielu konkursów organowych. RÓŻANIEC ZA TYDZIEŃ W NIEDZIELE 08.10. BĘDZIE  WCZEŚNIEJ O GODZ 17.30

W tym tygodniu patronuje nam:

Poniedziałek, 2 października – św. św. Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie (wspomnienie obowiązkowe).

Środa, 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy (wspomnienie obowiązkowe).

Czwartek, 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.

Dziękujemy za kwiaty rodzinom z Jazgarzewa z ul Leśnej  ,a za tydzień kościół ubiorą rodziny z ul Głównej  idąc w kierunku Bogatek i ul Górnej a za dwa tygodnie rodziny z Jesówki. Zapraszamy do stolika z prasą katolicką .

CZYTAJMY SWOJA PRASĘ  KTÓRA NAS  INFORMUJE  DLACZEGO MAMY  WŹIĄĆ UDZIAL W WYBORACH I JAK NAJLEPIEJ WYBRAĆ WŁAŚCIWEGO CZŁOWIEKA DO NASZEGO PARLAMENTU.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 września 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Kiedyś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony był w innym terminie – w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego, ale ze względów duszpasterskich papież Franciszek w 2018 roku przeniósł go na drugą niedzielę września. W tym roku jest to już 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie. Papież Franciszek upomina nas abyśmy nie zamykali się na człowieka ubogiego szczególnie migranta czy uchodźcy. Dzisaj pisze do nas w swoim orędziu „ Proces synodalny … prowadzi nas do dostrzegania w osobach najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo- a jest wśród nich wielu migrantów i uchodźców …. których należy miłować i otaczać opieką jako braci i siostry.”

2. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze.

3. Każdego roku 27 września (zatem w najbliższą środę) obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki. Pierwsze obchody Dnia Turystyki miały miejsce w 1980 roku pod hasłem „Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”.

4. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Na nowennę do św Michała Archanioła zapraszamy codziennie do środy po Mszy ś w o godz 18.00. Przypominamy ,że codziennie Msza św w naszej światyni o godz 18.00 u sióstr w Łbiskach o godz 6.30. Dodatkowa Msza w tygodniu jest w poniedziałek i sobotę o godz 7.00

5. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.30 dla dzieci a dla dorosłych po Mszy św o godz 18.00 W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

VII. 7 października w sobotę o godz 18.00 w naszym dekanacie piaseczyńskich Ks Kard Kazimierz Nycz ustanowi kościół parafialny Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie - Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej-Pośredniczki Wszelkich Łask. Dekret ustanawiający nowe sanktuarium wejdzie w życie w uroczystość odpustową w sobotę 7 października. Ponadto, tego dnia metropolita warszawski będzie przewodniczył o godz. 18:00 uroczystej Mszy Świętej w nowym sanktuarium .Jesteśmy wszyscy zaproszeni na te piękna uroczystość przez Ks Prałata Zbigniewa Próchnickiego za dwa tygodnie 7 październik o godz 18.00.

8.Dziękujemy państwu młodym za piękne kwiaty przy ołtarzu . Bóg zapłać. Za tydzień kościół ubiorą rodziny z Jazgarzewa z ul Leśnej a za dwa tygodnie rodziny z Jazgarzewa z ulic Głównej i Górnej.

9.W tym tygodniu patronują nam: Środa, 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek- nasze siostry w Łbiskach , które oddają się różnorakiej posłudze chorym, ubogim i opuszczonym . Czwartek, 28 września – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech. Piątek, 29 września – św. św. Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza (święto). Sobota, 30 września – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński. ZAPRASZAMY DO STOLIKA Z PRASĄ KATOLICKA, ABY POZNAĆ DLACZEGO KATOLIK NIE MOŻE NIE GLOSOWAĆ I NIE MOŻE POPIERAC LUDZI W CZASIE WYBORÓW KTÓRZY JAWNIE PRZEKREŚLAJĄ WARTOŚCI CHRZESCIJAŃSKIE.

DZISIAJ ostatnia niedziela miesiąca-PO MSZY ŚW  CARITAS  PROSI NAS O POMOC  W ORGANIZOWANIU ZBIÓRKI NA RZECZ UBOGICH  I BIEDNYCH  W PARAII.

///////////////////////////////////////////////////////////

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 września 202 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

3. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, parafialna Caritas, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza, ministranci Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy! Przypominamy dzieciom i młodzieży o spowiedzi. Sakrament pokuty i pojednania nadal jest konieczny do naszego uświęcenia.

4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, to jest najbliższy poniedziałek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał. Św Stanisław Kostka powtarzał często słowa „ do wyższych rzeczy jestem stworzony” Jutro spowiedź dzieci i młodzieży w Łbiskach u sióstr godz 13.00 a Msza św w Łbiskach w środę o godz 13.00 W Jazgarzewie spowiedź dzieci jutro w poniedziałek od godz 17.00 a Msza św w naszej świątyni jutro o godz 18.00 w dniu wspomnienia Św Stanisława Kostki. Dzisiaj o godz 11.45 na sumie będziemy modlić się za Ks Stanisława w dniu Jego imienin aby św Stanisław Kostka pomógł Księdzu zdobywać największe szczyty świętości.

5. Natomiast w czwartek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii o godz. 18.00 będziemy Bogu dziękować za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

6. Przyszłą niedzielę, 24 września, w Kościele będziemy obchodzili jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

7. Dzisiaj po Mszy sw zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci komunijnych po Mszy św o gozd 11.45 i rodziców młodzieży przed bierzmowaniem po Mszy św o godz 9.15 Rodzice mają być odpowiedzialni za religijne wychowanie swoich dzieci.

8.Dziękujemy rodzinom z Jazgarzewa z ul Szkolnej za dekoracje naszej świątyni kwiatami .Bóg zapłać . Za tydzień kościół ubiorą państwo młodzi . a za dwa tygodnie rodziny z Jazgarzewa z ul Leśnej

W tym tygodniu patronują nam:                                                                                                                                                Poniedziałek, 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy(święto).                                                                                                                                                                                                             Środa, 20 września – św. św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem (wspomnienie obowiązkowe).                                                                                                                                                                                                   Czwartek, 21 września – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia i dla Niego porzucił nieuczciwe zajęcie w komorze celnej, stawszy się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii (święto).                       Sobota, 23 września – św. ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej .  PRASA KATOLICKA I DZIENNIK CZEKA NA NAS PRZY STOLIKU POZNAWAJMY ŻYCIE LUDZI BLOGOSLAWIONYCH, KTÓRZY ODDALI ŻYCIE ZA CHRYSTUSA I JEGO KOSCIÓŁ.   Mobilne centrum diagnostyki organizuje badania pod kątem wykrycia osteoporozy, badanie wydolnosci pluc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania odbeda sie w ambulansie diagnostycznym przy kosciele w Jazgarzewie najblizszy wtorek  19 września o godz. 15.45

////________//////______<<<*>>>>>>

 10 września 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Nasze modlitwy w intencji dzieci, młodzież i wychowawców będą trwały codziennie przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie. Jest to dzień beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci: Stasia, Basi, Władzia, Frania, Antosia, Marysi i siódmego z dzieci, które nie otrzymało jeszcze imienia, ponieważ poniosło śmierć będąc w łonie matki.

2. W naszej wspólnocie dzisiaj dożynki parafialne na sumie o godz 11.45 , dziękujemy Bogu za Jego dary i wszelki trud rolników i ogrodników. Tak jak potrafimy chcemy być wdzięczni Bogu za nowe ziarna zbóż i za chleb którym pragniemy się dzielić ze wszystkimi którzy tego chleba mają za mało. Św brat Albert przypomina nam”Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny."             
 2.DZISIAJ  witamy b. serdeczni Ks Maćka studenta z KUL-u  który będzie nam pomagał przez cały rok  już  od soboty  wieczorem do niedzieli do południa. Przyjmijmy go z życzliwością  i otwartością  aby czuł się  jak w swoim domu.
3. We wtorek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Wspomnienie to ma bardzo wyraźny polski akcent, bo ustanowił je papieża Innocentego XI jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed nawałą turecką w 1683 roku, do czego przyczynił się król Jan III Sobieski.A ŚRODĘ  RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH O GODZ 17.00

4. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie.  Nasza ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże i nie zawsze  są szanowane. Ostatnio mogliśmy zobaczyć  u nas w Polsce b. przykre znaki niszczenia krzyży. Zachowajmy  je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 18.00 , u sióstr w  Łbiskach o godz 6.30
5. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy piątek) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Stąd wzywamy Ją jako Współodkupicielkę. Wszyscy, a zwłaszcza chorzy i cierpiący, uczmy się od Niej łączyć własne cierpienia z cierpieniami Chrystusa. Wtedy mają one wielki sens i są nieocenionym skarbem wielkiej modlitwy całego Kościoła.
6. Za tydzień w niedzielę  /17.09 /pierwsze spotkanie rodziców dzieci komunijnych po Mszy św o godz 11.45  i rodziców naszej młodzieży która przygotowuje się  do sakramentu  bierzmowania po Mszy św o godz 9.15 Dzisiaj  bardzo prosimy  aby rodzice   włączyli się w religijne   wychowanie swoich dzieci.
 7. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jednocześnie będziemy obchodzili kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku.
 8. Za tydzień  17 wrzesnia na sumie o godz 11.45 będziemy modlić się  w intencji Ks Stanisława z racji jego imienin.
 9. Dziękujemy   państwu młodym  za  dekoracje  naszej świątyni kwiatami., za tydzień kościół ubiorą rodziny z Jazgarzewa z ul Szkolnej a za dwa tygodnie państwo młodzi .         
10. Ks  Stanisław  zaprasza  ministrantów i kandydatów na spotkanie   w sobotę o godz 9.30 Dzieci  po komunii  zapraszamy też do scholii parafialnej i na ministrantów , młodzież po bierzmowaniu  zapraszamy do grupy modlitewnej w piątek  po mszy św o gozd 19.00
11.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: Środa, 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktora Kościoła, zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich (wspomnienie obowiązkowe). Sobota, 16 września – święci  Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku (wspomnienie obowiązkowe).CZYTAJMY PRASE KATOLICKĄ , GOŚC JEST WYDANO   BARDZO OBSZERNIE AŻ NA 100 STRONACH, NA STU LECIE  WYDAWNICTWA.

/////////////////////////////////////
 

                                                                                                                                                    ABC Społecznej Krucjaty Miłości

Kardynał Stefan Wyszyński

1.Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata(siostrę).

2.Myśl dobrze o wszystkich - nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego.

3.Mów zawsze życzliwie o drugich - nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi.

4.Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć.

5.Przebaczaj wszystko, wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody.

6.Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie tak czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co Ty jesteś winien innym.

7.Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą, pomocą, sercem.

8.Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak Ty korzystasz z pracy drugich.

9.Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie.

10.Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół.  / boimy się tych slów i nie wobrażamy siebie aby tak kochać każdego człowieka bez wyjątku i swoich nieprzyjaciół/

 

//////////////////////////////////////////////////////////

NAPIS NA OBRAZKU KOLĘDOWYM

Modlitwa za misje  w naszej parafii ( w dn. 06-13.10.2019 r)

Boże, Stworzycielu nieba i ziemi, Ojcze Jezusa i nasz Ojcze. Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji Świętych. Niech ten czas będzie dla wszystkich mieszkańców naszej parafii w Jazgarzewie darem łaski i miłosierdzia. Panie Jezu Chryste, pełnio czasów i Królu wieków. Otwórz nasze umysły na Twoje Słowo, które do nas kierujesz, abyśmy potrafili wprowadzić je w codzienne życie. Pomóż nam być świadkami Twojej miłości i przebaczenia dla tych, wśród których żyjemy. Duchu Święty odnów cały świat i oblicze naszej parafii. Spraw abyśmy byli prawdziwą wspólnotą Kościoła, mieli jedno serce i jednego ducha. Niech ten czas stanie się łaską powrotu do miłości Ojca, który nieustannie czeka na swoje dzieci. Amen. Sw Rochu  i Św Wawrzyńcze  modlcie się za nami

Z blogoslaieństwem Bożym Ks Szymon Nowicki wikariusz i Ks Prob Wiesław Zaręba

Pliki do pobrania

Galeria