XIII Tydzień Wychowania  ("NIE WIEDZIALEM, ŻE TAK MOŻNA DOSKONALE NAPISAC ARTYKÓŁ /CHODZI O TEKST OD STRONY 6 DO 17/czytając ten tekst wzruszyłem się i mozna powiedzieć , zrozumiałem jak wielką nieprawiścią zła/ do jaki granic zła człowiek może dojść  żeby tak się  zachować wobec ludzi bezbronnych , matki i ojca i ich małych  dzieci....Warto otworzyć ten pliki i pomału przeczytać  jak wspaniałymi  byli ludźmi ULMOWIEi jak umieli  żyć  i wychowywać swoje dzieci......!To jest prawie 12 stron ...,,,CHODZI o tekst i artykuł ks MARKA STUDENSKIEGO str 6-17

Tegoroczny, XIII już Tydzień Wychowania przeżywamy w kontekście czasowym dwóch ważnych wydarzeń. Pierwszym z nich jest trwający w Kościele powszechnym Synod o synodalności „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Stąd hasłem, jakie w tym roku przyświeca naszej modlitwie i refleksji związanej ze sferą wychowania są słowa: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Drugą okolicznością, której nie możemy pominąć, jest beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci. Będzie ona miała miejsce w niedzielę, 10 września 2023 roku. W tym właśnie dniu rozpoczyna się Tydzień Wychowania.

Jak co roku, przygotowaliśmy materiały mające pomóc w owocnym przeżyciu tego czasu, w którym mamy okazję zatrzymać się nad problematyką wychowawczą i zastanowić się nad warunkami skuteczności działań wychowawczych. Mamy nadzieję, że przygotowane materiały okażą się dla Państwa pomocą w dobrym przeżyciu XIII Tygodnia Wychowania i będą przydatne także przy innych okazjach.

W imieniu organizatorów
ks. Marek Studenski