5. W niedzielę, 15 października przypada XXIII Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Tego dnia odbędzie się tradycyjna zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Do parafii i rektoratów został przesłany List pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody XXIII Dnia Papieskiego, który należy odczytać w niedzielę, 8 października br., na wszystkich Mszach świętych.

6. W czwartek, 19 października br. przypada 39. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Prosimy o przypomnienie wiernym o tej rocznicy oraz o uwzględnienie w modlitwie powszechnej wezwania o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego"

Duchowej Adopcji

Każdego dnia osoby, które przystąpiły do duchowej adopcji dzieci poczętych odmawiają jedną dziesiątkę różańca oraz poniższą modlitwę:

"Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, “Człowieka Zawierzenia”, który opiekował się Tobą, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen."

Do powyższych modlitw można dołączyć także dodatkowe postanowienia lub wyrzeczenia (np. częsta Spowiedź i Komunia Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, czytanie Pisma Świętego